Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od MADMAX » pon 05. kvě 2014 16:40:56

2 saty_cz: Ano, koupit takovou sadu, která vyhovuje danému účelu - to znamená nakoupit si mikrofony po kuse podle toho, jak se mi líbí jejich zvuk/univerzálnost/doplň si vlastní preference/poměr cena výkon, což znamená, že to zpravidla nebude hotová sada od jednoho výrobe. Krom toho - kde myslíš, že se investované peníze projeví více a zásadněji, že v mikrofonech?? Co nenabereš, to už nedokroutíš, leda to můžeš zkusit dohánět nějakými enhancery, nejlépe od Behringera :D

A jinak máš ovšem pravdu, investovat peníze kamkoli jinam než do zvukařiny je samozřejmě mnohem lepší. Možná se vykašlat na mikráky a pozvat ženu s dětma do cukrárny... :?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od TomasVv » pon 05. kvě 2014 17:11:38

Zrovna dema bych s klidem točil na slušný kopákový mikrofon a dvě SM57, jednu nad virbl a jednu někam ke kotlům.
Ty Sm pak můžeš používat i ke kytarám, nebo na cokoliv dalšího, ty se neztratí.
Kdežto laciné šunty nevyužiješ kloudně k ničemu.
Pokud nechceš investovat hodně peněz na slušnou sadu mikrofonů k bicím, oželil bych slušný zvuk bicích do stop kvůli demu.
Dělám, co mě baví.

strat54
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. bře 2014 23:13:48

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od strat54 » pon 05. kvě 2014 21:59:49

no tí SM som už kukal , minule som nahrával v Camel Club , dole v podzemí , 8 stopák Fostex , ten mal plný kufor SM 57-8 , výborný zvuk ,

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od saty_cz » pon 05. kvě 2014 22:07:38

MADMAX píše:2 saty_cz: Ano, koupit takovou sadu, která vyhovuje danému účelu - to znamená nakoupit si mikrofony po kuse podle toho, jak se mi líbí jejich zvuk/univerzálnost/doplň si vlastní preference/poměr cena výkon, což znamená, že to zpravidla nebude hotová sada od jednoho výrobe. Krom toho - kde myslíš, že se investované peníze projeví více a zásadněji, že v mikrofonech?? Co nenabereš, to už nedokroutíš, leda to můžeš zkusit dohánět nějakými enhancery, nejlépe od Behringera :D

A jinak máš ovšem pravdu, investovat peníze kamkoli jinam než do zvukařiny je samozřejmě mnohem lepší. Možná se vykašlat na mikráky a pozvat ženu s dětma do cukrárny... :?
Mám vizi co bych za co vyměnil, např by se mi líbila e901 nebo Beta91... ale jak tu zaznělo pak bychom měli všechno jen to něj. Zvuk mě neživí a proto tam může téct jen tolik aby bylo na tu cukrárnu. S pocitem že časem to musí přijít [-o<

to je ale diskuze k pivu, kdyby se někdo chtěl přidat ...

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od exxxi » pon 05. kvě 2014 22:43:56

Nezapomeň, že činele ti prolezou stejně i do mikrofonu nad virblem. Takže kvalitní mikro na kopák, kvalitní na virbl a pak třeba rok šetřit. Prostě sto lidí stačí zvučit zezačátku dvěma mikrofony.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od vitek_cz » úte 06. kvě 2014 11:53:16

Jen bych přidal do debaty můj pohled na věc. Sice se zvukařinou živým, ale některé investice, co dělám jsou prostě v rozumným časovým horizontu nevratný. (Nějaký vybavení se dá rentovat jednoduše a vrátí se celkem rychle a něco prostě ne).

Takže si tu věc kupujete, abyste měli radost, když ji používáte. Chcete ji mít na delší dobu.

Radši si tedy koupím kvalitní mikrofon od třeba Sennheiseru a vím, že tím podpořím kvalitního evropského výrobce, který určitě nezneužívá levnou dětskou sílu narozdíl od levné čínské kopie, která na první poslech zní možná podobně.
Podpořím tedy výrobce, který se snaží vymýšlet nové technologie a neparazituje jen na co nejlevnějším kopírování.

Když se na to podíváte z této stránky, tak pak máte i lepší pocit z takto utracených peněz.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 06. kvě 2014 17:52:52

Chybí tady "Like"
vitek_cz bych jej dal :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od MADMAX » čtv 08. kvě 2014 11:18:07

Já bych měl, Vítku, jednu připomínku - nad tou zvukařinou živým: #-o Já si totiž myslím, že zvučit mrtvým je zbytečné, oni stejně nic neslyší. Ale třeba jsi chtěl říct, že se tím živíš Ty... :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 08. kvě 2014 12:42:47

Ty jsi nikdy nebyl na pohřbu s muzikou ? Nevím jak kdo zneužívá čeho, možná se nějaké děti někde najedí jen proto, že tam kdosi bouchá kopie mikrofonů, náš současný místní opak, kdy se spousta lidí nedostane ke skutečné práci ani ve třiceti (někteří vůbec :-( mi přijde asi horší.
Je ale fakt, že bez pořádného nářadí nevznikne ani pořádný řemeslník, protože mu to jde furt blbě a v tomto případě to ani nemusí poznat. Minimálně referenci je potřeba mít, takže bych taky byl za méně lepších věcí pro začátek než hromádku špatných.

H.M.

Vojta85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21. čer 2007 8:19:24
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od Vojta85 » sob 10. kvě 2014 9:00:37

Kdysi jsem pořídil tohle http://mikrofony.heureka.cz/audio-technica-mb-dk5/ a do dnes nemám nejmenší potřebu to měnit a to už jsem pár dražších sad slyšel. Ale pozor, až na ten kopákovej mikrofon, ten to chce prostě nějakej jinej! Nicméně hodí se je li o bubínek větší sada bicích (celá sada mb-dk5 má stejné vložky).
A má to i velice šikovný klipsny který dobře držej.
Ovšem do levnější sady třeba i s OH mikrofonama bych nešel, to radši obestavím bicí stojánky a dám na ně "cokoliv" co mám, pokud teda mám nebo jak tu bylo řečeno, nazvučím to radši na tři... Myslíš li to tazatel vážně i do budoucna a ted je finančně limitovaný, pořídil bych si kvalitní kopákovej mikrofon, kvalitní OH mikrofony a něco na virbl (57 na stojánku) a při správném postavení mikrofonů je to lepší než nekvalitní sada

Uživatelský avatar
tonda

Re: Jaké levné a univerzální mikrofony na bicí?

Příspěvek od tonda » pát 01. srp 2014 16:02:44

Resil jsem to celkem zasadne asi rok dozadu. Prvni verze byla, ze koupim levnou sadu a doplnim lepsim mic pro kopak a casem snare. Jenze v diskuzich a recenzich mi to nejak vychazelo, ze to jsou vyhozene penize. Takze jsem to vyresil tak, ze jsiu koupil kvalitni mic na kopak a snare (prece jen jsou nejdulezitejsi) a levnejsi na tomy. Doplnil jsem to OH, opet trosku lepsima. Vysledek je tato sada:
Kick: audix d6
Snare: audix i5 nebo sm57
Toms: audix f4
Oh: audix f9.

Na zabavovou kapelu do cca 500 a obcasne zvuceni do stejneho poctu jsem spokojen az nad miru.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“