Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od KamilV » pát 16. pro 2011 8:39:33

Taky by mohl pomoct windšus...

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » pát 16. pro 2011 20:17:16

takže nic lepšího než beta58 není?

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Gustav » pát 16. pro 2011 20:27:44

:shock: Třeba Sennheiser E 945 G. =D>

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Akrij Kenumis » sob 17. pro 2011 13:48:49

Lepší, nebo horší....tak bych to nenazýval..spíš vhodnější či méně vhodný!
Druhá věc je, že každý hlas si žádá trochu jiný mikrofon a je to dáno frekvenčním průběhem hlasu, který má každý trochu jiný...proto na někoho může konkrétní mikrofon fungovat a u druhého bude strašně syčet, nebo naopak huhňat..apod.....další kriterium je jak moc má nákup zatížit tvou peněženku?
Za univerzální mikrofony by se dali označit SM58, beta58 a možná d5, ale je to spíš dáno jejich velkou rozšířeností mezi zvukaři...což ale neznamená, že to opravdu bude fungovat vždy a na každého...já osobně preferuji TGV70D a HEIL PR35...potom OM11...ale opravdu považuji za VELICE DŮLEŽITÉ!!! VŽDY ZVÁŽIT PROČ ZROVNA TOMUHLE ZPĚVÁKOVI NA TOHLE MÍSTO DÁVÁM TENHLE MIKROFON....proto mám v kufru SM58, BETU58, PR35, TGV70D, OM11, PR22( ale to na zpěv moc nefunguje...možná tak venku, ale v klubu, kulturáku..bych to tam nedal)OPUS89, M88TG, MD 431, SUPER55...co se týče Sennheiserů řad 8.. a 9.. ty mě přišly vždy moc usyčené. To ovšem neznamená, že to nejsou dobré mikrofony..naopak..stačí se podívat kde všude a kdo je používá.
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » pon 19. pro 2011 21:24:33

původně jsem používal SM58 s vypínačem. Nejprve odešel vypínač a pak časem i vložka v mikrofonu. Tím nijak tento mikrofon nekritizuji, prostě únava časem. No a tak jsme chtěl nějaký upgrade a koupil jsem tu betu 58a. Nějak mi ale k tomu zpěvákovi nepasuje. proto jsem se chtěl poradit o jiné značce, než začnu kupovat.

Jak byste srovnali tyto dva shure (sm58 a beta58) třeba s AKG D5, nebo s nějakým Sennheiserem). Třeba nějaké pořadí od nejlepšího :o))

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Gustav » úte 20. pro 2011 10:42:20

[-o< To spíš je věc stylu muziky a tóniny hlasu-doporučuji před koupí v prodejně osobně vyzkoušet :idea: G.

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Akrij Kenumis » úte 20. pro 2011 11:47:06

ano ano, gustav má pravdu!!! co je lepší...v čem? třeba SM58 čkou se dají lépe dělat díry do země na sázení mrkve:-))...co se má srovnávat...odstup od vazby, bytelnost, komfort držení...parametry
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » stř 21. pro 2011 19:00:13

ok, chtel bych srovnat odolnost vuci vazbe (jak piskani vysek, tak huceni basu) potom vyrovnanost basovych frekvenci. Zpevak zpiva ve stredni poloze, zadny tenor. Obcas se stane, ze u te bety 58 jsou slyset narazy b a p.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Gustav » stř 21. pro 2011 20:30:40

ještě je možnost vyzkoušet použít k Betě 52 (windschuts) ochraný molitan přes kapsli Odolnost proti vazbě dělá směrovost, měla by být "superkardio" úzcesměrová - G.

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » pát 23. pro 2011 8:38:40

Díky za rady. Asi to oprvdu bude o tom, to vyzkoušet. Mohli byste mi poradit, kde mají v Praze velký výběr a možnost vyzkoušet (včetně odborné konzultace)?

Díky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 24. pro 2011 14:21:16

Mě osobně překvapil ( a to dost mile) Heil PR 35. Má to dynamiku a je to velmi odolné na vazbu. Jinak rád používám Sennheiser E865.

Z.P.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od safa » sob 24. pro 2011 17:59:43

tommm píše:a jaký byste doporučili mikrifon na mužský hlas, na obyčejný bigbeat, s tím, že zpěvák umí s mikrofonem pracovat a je zvyklý zpívat s mikrofonem co nejblíž k puse. Jde mi o to aby byl odolný zpětné vazbě a zároveň nehučel v basech.
... presne tyhle vlastnosti co popisujes ma Beyerdynamic TG V71D - viz:
http://www.audiopro.cz/produktovy-katal ... t/tg+v71d/

Je to sesterskej mikrofon TG V70D s tim ze ma obrizku odspoda jako kompenzaci proximity efektu. To znamena, ze ho clovek uz tolik nemusi rezat na pultu kdyz zpevak zpiva opravdu velmi zblizka (v bigbitu to tak zpravidla byva). Odvdecit se umi opravdu velkym odstupem od zpetne vazby. Je to nastupce oblibeneho bigbitoveho mikrofonu Beyerdynamic Opus 89.

Obrázek

Uživatelský avatar
grock

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od grock » sob 28. črc 2012 11:32:00

Uvažuji o Beyerdynamic M88TG, četl jsem jen recenzi v Music-store, ale v praxi jsem se s ním ještě nesetkal. Máte někdo osobní zkušenost? Jde mi mj. i o tu směrovou charakteristiku.

Uživatelský avatar
vojtechp

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od vojtechp » pon 22. říj 2012 17:49:12

Potřeboval bych poradit s výběrem mikrofonu do kostela na sólový zpěv. Četl jsem zde, že dobré mikrofony na zpěv jsou Shure SM58 (BETA 58), Beyerdynamic TG V50d nebo AKG D5. Včera jsem se ptal zvukařů od českého rozhlasu a doporučili mi AKG D 3800 M. Jak ale koukám, tak už se nevyrábí ale našel jsem ho ještě zde http://www.djsweb.cz/detail/akg-d-3800-m-9576/" onclick="window.open(this.href);return false;. Nebo myslíte, že by bylo lepší pořídit kondenzátorový? Upřednostnil bych dynamický, abych ho nemusel připojovat přes mix ale pokud je o hodně lepší kondenzátorový do 4000, šel bych do něj. Mikrofon se bude využívat pouze pro sólový zpěv, maximálně 2 zpěváky/zpěvačky. Rozpočet mám +- do 4000Kč. Co byste mi doporučili z těchto? Popřípadě nějaký jiný... Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od TomasVv » úte 23. říj 2012 8:18:18

Jak chceš připojovat mikrofon, když ne přes pult? Přímo do aktivky?

EDIT: jaké je další vybavení v kostele?
Naposledy upravil(a) TomasVv dne úte 23. říj 2012 9:41:31, celkem upraveno 1 x.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“