Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od mi-ro » čtv 12. kvě 2016 6:54:57

Zajímavé je to, že máš po zapnutí vysílače na maximu i AF. Ten by měl naopak ukazovat modulaci nebo nic (mute). V sousedním vláknu jsem řešil stejný problém ale já musím mít všechno a tak mám závadu přijímače.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od blaha » čtv 12. kvě 2016 7:42:20

Pokud máš závadu přijímače, navíc v pásmu, který bude výhledově zakázaný, nech si v servisu vyměnit střeva už na pásmo A (518-550MHz) nebo B (630-662MHz) a máš to vyřešený už do budoucna.
Vyber si, které je nejmíň zaplněné TV signálem v místě, kde se nejvíc pohybuješ.
Jednak tím vyřešíš tu závadu a pak využiješ ještě toho, že na to jsou snad dostupné náhradní díly, za 4 roky už bejt nemusej a opravu to budeš moct jen vyhodit do koše.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od MuFiozo » čtv 12. kvě 2016 15:36:14

Je zajímavé že mikrofon funguje i při plném AF ale po čase začne zlobit...

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Ondráš » pát 13. kvě 2016 22:32:19

MuFiozo: plné AF na příjimači né? Na vysílači asi těžko bude plné AF způsobené rušením příjmu, to spíš závada na portu nebo
máš mikrofon za motorem stíhačky. :lol: V "C" je dost televize, LTE ne, nicméně i např. v Praze je s tímto rozsahem problém.
Pomůže zvýšit Squelch a/nebo přeladit jinam, samozřejmě mít porty v 1 bance a ne hned vedle sebe (ob jednu frekvenci alespoň).

Uživatelský avatar
sajmon

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od sajmon » úte 07. čer 2016 1:00:47

Pekný deň páni zvukári,

som veľmi rád, že takéto vlákno vôbec existuje. Veľmi rád by som sa s vami poradil. Dlhšie pokukujem po vysielačke pre gitaru a zatiaľ mi najlepšie vychádzala aj podľa recenzií táto shurka (2.4Ghz) http://www.thomann.de/cz/shure_glxd16.h ... l_315970_4

Ide mi o univerzálnosť, aby bola vysielačka využiteľná aj v iných štátoch, a nie len v okruhu 50km. Len zas ako som tu čítal, 2.4Ghz tiež nie je úplne super. Mal som možnosť chvíľu pracovať s pár zvukármi a pri menších akciách ťahajú zo stageboxu ethernet, lebo vraj cez WiFi je to veľmi nespoľahlivé.
Som z toho zmätený, lebo je to asi najpredávanejšia vysielačka (z tých už mierne lepších) a v recenziách je vždy veľmi vychválená.

Porovnával som ju ešte s http://www.thomann.de/cz/sennheiser_ew_172_g3bband.htm ,
frekvenčný rozsah asi ale bude obmedzený len pre isté lokality, správne?


Ďalej by ma ešte zaujímal in-ear, ktorý by som tiež chcel kvôli gitare. Videl som na predaj Shure PSM 900 Q15 P9T 750-790MHz pod 800€, ale úprimne netuším, nakoľko je to využiteľné, čo sa týka frekvencií.

Vedeli by ste mi prípadne odporučiť nejakú vysielačku + in-ear do 1500€?

Nemám v tom moc skúseností, takže velice sa ospravedlňujem, ak som napísal nejakú kravinu.
Ďakujem pekne!

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Robert » úte 07. čer 2016 6:49:38

Pásmo 2,4 GHz je velmi diskutabilní. Je tam málo kanálů a obsazenost vysoká. Pokud hraješ v jednom uskupení se stálou technikou, nechá se počítat se tvým zařízením, s tím, aby nerušilo ostatní techniku a ona tebe, zřejmě by to fungovalo. Pokud ale vystupuješ jako nájemný muzikant a na různých akcích s neznámou technikou, je lepší mít dvě zařízení v různých pásmech aby byla možnost volby. Předpokládám, že ti jde o přenos v rámci pódia z kytary do komba. Nebudeš se tudíž pravděpodobně pohybovat desítky metrů sem a tam a na vzdálenost do 10 m na viditelnost se to protluče většinou všude. Problém bude ale s tím, že to ruší ostatní provoz na 2,4 GHz a mne se povedlo docela úspěšně vyřadit čtyřmi mikrofony v tomto pásmu objednávkový systém v jednom hotelu. Zvukově jsou slušné digitály opravdu dobré a lepší, než průměrný analog. Zní to jako přes kabel.
Druhý dotaz k zařízení v pásmu 750 - 790 MHz .... Dnes se už ví, a bylo to tady už řešené, že pásmo nad 700 MHz bude postupně opouštět DVB-T a v tomto pásmu se usídlí mobilní internet. Použitelnost tohoto pásma je výhledově do roku 2020, potom bude velmi zarušené právě datovými přenosy stejně, jako je to dnes mezi 790 a 820 MHz. Z tohoto důvodu je lepší pokukovat po zařízeních pracujících v pásmu pod 700 MHz.
Jen jsem ještě díval na podmínky na Slovensku a tam je potřeba na pásma, kdy vysílá TV požádat o licenci k provozování vysílacího zařízení (viz zmíněný Sennheiser).

Uživatelský avatar
vitekjira@gmail.com

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od vitekjira@gmail.com » úte 07. čer 2016 10:58:09

Jen doplnim: AF neni RF. Pokud mas plny AF, tak si prijimac "mysli", ze prijima uzitecny signal. Na vystupu bude ale sum. Navic Sennheiser G1 je historie (bude stary treba 15 let). Kazdy bezdrat starne a tim i tolerance soucastek atd. Tedy zhorsuje se selektivita, tim snizuje dosah atd. V pasmu C se jinak da jeste normalne fungovat. Ale s vyhledem do budoucnosti, bych nove nekupoval.

Uživatelský avatar
-Romik-

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od -Romik- » ned 14. srp 2016 12:19:23

Zdravím,
pozorně jsem si pročetl forum, to že mám vysílačku k baskytaře a jsem v pásmu 800-820Mhz, už jsem pochopil,že jsem lehce v řiti.
Psalo se tady o tom, že to někdo posílal do servisu na kalkulaci, aby řekli, na kolik přijde výměna střev do jiného pásma, pokud to tedy je možné ,spíš na mě působí že ne.
Už jsem se ale nedočetl, jak to dopadlo.
S kapelou jezdíme celou republiku a obzvlášť letos s tím mám docela velké problémy, paradox je, že se to vždycky tváří, že to jede, nikdy se mi nestalo, že bych zapnul vysílačku a nefungovala by...půl koncertu ok a pak se to začne sypat a nejsem schopnej odehrát song bez výpadku signálu, jsem zvyklej po podiu dost běhat, tak nejsem vždycky vyloženě u přijímače.
Vysílačka je Shure SLX 14E, před 8mi lety jsem za ní dal skoro 20tisíc, dalších 20 se mi dávat nechce.
Má někdo info o tom, zda je možné s tím něco udělat?Popř. možnost prodat do zahraničí, kde toto pásmu zakázané není?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od blaha » ned 14. srp 2016 17:59:45

Ohledně přeosazení střev, já to nechával dělat u AKG WMS 450 a šlo to, vyšlo to i docela rozumně a ještě jsem si polepšil na novější řadu WMS 470.

Co se týka Shure, není nic jednodužšího, než se zeptat přímo v servisu, servis Shure zajišťuje Praha Music Center, servis je v Lounech.

Otázkou je na kolik to vyjde a jestli se to vyplatí, třeba obstojný bezdrátový set pro kytary by mohl být:
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-guitar-set
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od Návštěvník » stř 17. srp 2016 2:54:49

takže ano, jde to, cena je 11-13tisíc.
Takže moje další otázka je, zda někdo prosím neví, jak jsou na tom s frekvencemi ostatní státy Evropy?
Lze to někam do těchto států prodat?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od PeBe » stř 17. srp 2016 6:59:04

U Thomanna jsem našel mapku, kde sice není celé tvoje pásmo, ale patrně by se mohlo dát uspět v Polsku a Maďarsku.
bezdrát.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
-Romik-

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od -Romik- » stř 17. srp 2016 23:43:26

díky, co doporučujete?Ebay?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od blaha » čtv 18. srp 2016 8:54:52

No pokud se to může používat v Polsku, zkusil bych spíš polský Aukro (allegro.pl), fungujou tam tuším i český přihlašovací údaje.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jazzzman
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pát 30. zář 2016 12:36:44

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od jazzzman » pát 30. zář 2016 12:51:34

Omlouvám se za hloupý dotaz ale z fyziky jsem měl vždycky za 4-5: když si teď tedy koupím IEM s frekvenčním rozsahem 863-865MHz, tak tam bude logicky méně využitelných frekvencí než na stejném výrobku v pásmu A nebo B? Má vůbec cenu do něčeho takového vrážet peníze? Jmenovitě mi jde o Shure PSM300, dá sehnat za rozumné peníze. je lepší si připlatit za stejný výrobek nižších frekvencí?
Pouhý zpěvák...

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Aktuální a budoucí pásma pro bezdráty?

Příspěvek od vitek_cz » pát 30. zář 2016 18:18:42

jojo, presne tak. Budes mit min volnych frekvenci. A Jestli si mas priplatit, to si musis spocitat sam.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“