Levný bezdrátový set

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » ned 21. úno 2016 15:01:57

HOJ! Pouzivam na obcasny DJ-ing drat mikrofon doslova za par korun, ktery mne v podstate zatim paradoxne nikdy nezklamal, ale v ramci sve extremni povahy bych se nekdy rad vrhnul pri produkci do davu a nechal lidi pod dozorem zabekat si do beden. Sice jeste nevim, jak provedu talk-over na dalku, ale to poresim pozdeji (nebo mozna hned tady?). Jelikoz jsem nikdy bezdrat, krome Sennheiser HDR 170 sluchatek ktere pouzivam k mixu nepouzival a nehodlam zakladat nove vlakno, chtel bych od vas odpoved na otazku, jaky bezdrat mikrofon po BAZARECH shanet. Vim ze se tu mluvi o Shure, AKG a podobne, coz si pamatuju jako spicku i za meho davneho mladi, ale dnes tomu muze byt jinak. Rozpocet je cca 10.000,- novy, tudiz bych to tak realne videl tak kolem 5litru na bazaru. Chapu, ze na bazaru je kvalitnich veci jako safranu, spis same smeti co nikdo nechce, ale ja nespecham. Spoluprace s vami na jinych vlaknech se mi dost vyplatila, takze doufam ze mne nenakopete do riti i v tomto vlaknu. Zatim dik. :-)

EDIT: Chapu to spravne, ze FM modulace je ponekud nevyhovujici a je treba jit do digitalu jako v pripade mych jmenovanych sluchatek, za coz je treba si ovsem kapku priplatit? ...

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od mi-ro » ned 21. úno 2016 16:28:07

Hoj, než ti tady kolegové poradí konkrétní výrobek, dám ti radu, která platí u všech mikroportů. Poslední dobou se objevují na prodej "výhodné" sety všech značek za zlomek původní ceny s dovětkem, že bezvadně fungují. Většina z nich pracuje v UHF pásmu 790-820MHz. Nejen že toto pásmo už více jak dva roky není pro provoz mikroportů povolené ale tyto sady nebudou fungovat. Je to v kolizi s internetovou sítí LTE. A přeladění prakticky nepřipadá v úvahu. Legální pásmo je 863-865MHz.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » ned 21. úno 2016 17:21:24

Haha... to je dobra masaz na uvod, dikes. Nikdy bych nastesti nekoupil nic bez dozoru nad 500,- Kc, jelikoz znam cenu penez. :-) Jinak receno, co je povoleno nebo neni, na to se asi nikdy moc nehraje, protoze vim jeste z dob mych aktivit s CB technikou, ze nejake 4W a natahovani mezuli nad a pod pasmo nikoho nikdy netrapily... Kazdopadne nove pravidla neznam, ale pokud je tu neco v oficialni frekvencni kolizi, tak za to bych prodejce kopal do kouli. Diky.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od mi-ro » ned 21. úno 2016 17:41:27

Nevm, zda jsi mě správně pochopil. Pásmo 800MHz už více jak dva roky nelze legislativně pro porty provozovat. Seriozní prodejci ti taky nic takového nenabídnou. Máš možnost volby buď 863-865MHz nebo digitál. Co jsem psal se týká výhradně bazarů a prodejců z druhé ruky. A že provoz 800MHz není povolen můžeš ignorovat. Horší bude, až ti budou pakety netu prostřelovat do zvuku portu. A pokud je BTSka s LTE někde za kuturákem, tak si ani neškrtneš.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » ned 21. úno 2016 17:50:31

Jj, pochopil. Myslel jsem tebou zminovane prodejce, ale spatne jsem se vyjadril. Predpokladam, ze ofic. obchod by si to jednak nedovolil a urcite by se to min. bez fin. sankci neobeslo. :-) Ty mas nejaky vhodny typ?

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od mi-ro » ned 21. úno 2016 19:30:25

Myslím, že neuděláš chybu když se podíváš tady
http://www.thomann.de/cz/bezdratove_sys ... ilter=true

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » ned 21. úno 2016 20:07:23

Jasne, thomann je vzdy levnejsi, ale jak se tak divam, digital to je hodne vzdalene prani za 25 a dal, takze ocas mezi zadni a jdem do analogu. Cekat na bazaru na digital za 5 litru, to mam knira az po kotniky...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » ned 21. úno 2016 20:11:30

po nějakých zkušenostech a získávání informací, spolu s úpravami a prodejem volných pásem můžu říct, že je potřeba se držet několika pravidel a požadavků, pokud člověk nechce jít cestou digitálu

- rozsah pásma mezi 470-694MHz - cokoliv co je mimo, je buď zakázané, nebo bude v dohledné době zakázané, nebo má omezení na max 10mW, navíc nižší frekvence nejsou tolik ovlivňované překážkami
- v tomto rozsahu si pohlídat aby mi to moc nekolidovalo s TV kanály v místě, kde se budu převážně pohybovat
- vysílací výkon víc než těch 10mW u levných sad - funguje to sice na krátké vzdálenosti, ale třeba u 20m, ještě přes lidi, případně nějakou další překážku se rovná výpadky a rušení, ideálně bych to viděl 30-50mW
- plná diverzita antén
- ladění frekvencí - jakmile se nedá přeladit někam jinam , může být problém
- dobré je i klíčování signálu - další zvýšení odolnosti proti rušení
- pochopitelně nějaká slušná mikrofonní kapsle

více k problematice frekvencí je v tomto vláknu
viewtopic.php?f=14&t=4041&hilit=bezdr%C3%A1tov%C3%A9

vyhovující sada
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-vocal-set
to má slušnou cenu a funkčnost už nový a ta cena by se dala ještě upravit

problém v bazarových výhodných sadách je, že jsou jak už bylo napsáno buď v již zakázaných pásmech, nebo v pásmech, která zakázaná budou (694-790MHz), nebo jsou prostě výkonově slabé (10mW), v úzkém pásmu (kolem těch 860MHz), nebo na vyšších frekvencích (kolem 1800MHz), kde je zase problém s průchodností přes překážky a opět jen s výkonem do 10mW, případně na WiFi 2.4GHz, kde může být problém s rušením
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » ned 21. úno 2016 20:49:40

To je drsny stroj... chybi mi tam ale funkce automatickeho vyhledavani dobijeci stanice a navrat zpet k mandlim majitele tesne pred koncem prestavky... :-)))) Vypis funkci je opravdu uchvatny. Tohle se asi na bazaru nevyskytne. Cena je v podstate pritulna. Netusis jak se umi branit zpetnym vazbam, kdybych se nedejboze v draku zatoulal az pred bedny? Super tip.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od xxx3 » ned 21. úno 2016 21:53:55

no....dá-li se to tak říci, pak "shodou okolností" mám s tímto mikrofonem zkušenosti (Díky, Blaho!;) ) Jestli je odolný proti zpětné vazbě? Ano, VELMI odolný. Na naší školní akci se s ním paní ředitelka zatoulala téměř před bednu (cca 20cm od boční hrany), dost jsem trnul kdy to pískne, ale nic se neozvalo.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » ned 21. úno 2016 22:50:55

jj, fakt jsem se sám divil co si to nechá líbit

Mipro se na bazaru občas objeví, ale většinou je to dřív dovážená frekvence 692-716MHz a to může být v budoucnu dost omezující
jinak jsem zkusmo projel bazar a to co se tam objevuje je přesně to co jsem psal, je tam třeba i jedna sada AKG WMS450 v pásmu 790-820MHz, cena dohodou, ale to by musela být zadara, protože se tenhle set dá přestavět na WMS470 (výměna střev), ale cena přestavby je tak 6-7tis.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » pon 22. úno 2016 9:10:42

http://hudba.bazos.cz/inzerat/57816723/ ... XSW-65.php tady asi taky problem. Navic cena v podstate jako za mipro, takze proc kupovat starsi, ze... :-)

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od mi-ro » pon 22. úno 2016 18:50:52

A zase, prodejce na Bazoši neuvádí pásmo. Obrázek může být zavádějící z nějakého katalogu.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Ondráš » úte 23. úno 2016 22:03:13

Blaha: Napsals ten výčet vlastností krásně :wink:

XS: má jen vysílací výkon 10mW, do lidušky ano, na koncertu mezi lidmi to nebude fungovat (pro srovnání AKG mini set se stejným výkon "zabije" na pár metrech i obyčejná cihlová příčka. Sennheiser ew100 se 30mW funguje přes tři takové stěny).

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od strapal » úte 23. úno 2016 22:24:12

blaha píše: - plná diverzita antén
- dobré je i klíčování signálu - další zvýšení odolnosti proti rušení
- pochopitelně nějaká slušná mikrofonní kapsle
Muzete mi to prosim nekdo osvetlit? Pojmum diverzite anten a klicovani u mikrofonu nerozumim. Kapsle zrejme typ mikrofonni vlozky po mechanicke strance - samostatne oddelitelna od VF casti ??...

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“