Levný bezdrátový set

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Manik

Levný bezdrátový set

Příspěvek od Manik » úte 24. zář 2013 19:09:21

Ahoj,

sháním levný bezdrátový set (s klopovým či náhlavním mikrofonem) na záznam mluveného slova (přednášek) a přímého přenosu do kamery. Vlastníme takový set asi za dvě stovky z Taiwanu, bohužel však přenáší slušné množství šumu.

Stačí mi úplně obyčejná, levná sada, netoužím po extra kvalitním záznamu. A také nechci přijímač veliký jako skener, chci něco skladného, co se vejde do obalu od kompaktní kamery.

Poradíte mi prosím? Googlim to už dvě hodiny a zdá se, že takové zařízení v cenově dostupné (<~ 3000Kč) hladině neexistuje. Přitom s klasickým přijímačem velikosti krabice se sehnat dají.

Díky vám za pomoc.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od maro » úte 24. zář 2013 20:12:58

kamerový příjmač i s mikrofonem do 3tis?

noooo tak to asi banan :mrgreen:
Listen... and enjoy the sound

yama
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. led 2009 13:09:28

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od yama » stř 25. zář 2013 6:57:54

Bud sum, alebo >3000 :)

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od janek » stř 25. zář 2013 8:11:30

na prodance.cz je teraz inzerat "Sennheiser EW 500 ENG Pásmo C kompletní kamerový set" akurat tam ma jednu jednotku v cene navyse...
V kazdom pripade, to je kvalitny, overeny, atd. set za pomerne rozumne prachy.

Uživatelský avatar
Manik(bez_reg)

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Manik(bez_reg) » stř 25. zář 2013 12:30:26

Já jen abych to tedy shrnul:
Klasický drátový mikrofon pro záznam mluveného slova stojí cca 200Kč, nevýhoda - je potřeba drát
Bezdrátový mikrofon z dellextreme stojí také 200Kč, nevýhoda - je tam šum
Bezdrátový mikrofon pro záznam mluveného slova bez šumu stojí cca 13 000Kč - nevýhody - žádné

Pokud tomu tedy správně rozumím, za bezdrátový přenos si připlácím 12 800Kč.

Je mi těžké uvěřit, že výrobce neumí vyrobit bezdrátový přenos levněji. Kdybych si koupil např. FM vysílač se zesilovačem (investice cca 500Kč) a přijímal to klasickým FM demodulátorem a pouštěl do kamery, mám vystaráno za pár stovek. Žel, já chci zařízení "zapní a funguj"

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od maro » stř 25. zář 2013 12:43:47

Tak to by me zajímalo jak vypada klasický mikrofon za 200 kč. Nemělo tam být 2000 kč?. A bezdrátový taky za 200 ?
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » stř 25. zář 2013 12:56:36

Tak třeba bezdrátová sluchátka na FM taky šuměj a to i AKG.

Tohle se tu někde už kdysi řešilo, je tam problém, že příjmač musí být na baterky a malý. Myslím, že snad by šla použít i aplikace tohoto:
http://www.dexon.cz/katalog/profesional ... silac.html
+
http://www.dexon.cz/katalog/profesional ... jimac.html

Ale je to taky přes 8k.

Prostě pokud chceš aby to nešumělo a chodilo bez problémů pak ANO ten rozdíl něco stojí.

A to si nejsem tím Dexonem jistej, že tam šum taky nebude.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Návštěvník » stř 25. zář 2013 12:58:25

Manik(bez_reg) píše:Je mi těžké uvěřit, že výrobce neumí vyrobit bezdrátový přenos levněji. Kdybych si koupil např. FM vysílač se zesilovačem (investice cca 500Kč) a přijímal to klasickým FM demodulátorem a pouštěl do kamery, mám vystaráno za pár stovek. Žel, já chci zařízení "zapní a funguj"
Tak to tak udělej =D> . Výrobci jsou impotentní vydřiduši, kteří čekají na borce Pepu Joudu ze Lhoty. Ten má správný cool pohled a umí vymyslet řešení, co všem vytře.

Taky můžeš použít VoP, to je za pár korun.

http://mobil.idnes.cz/uz-vim-jak-telefo ... lefony_dno

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od MADMAX » stř 25. zář 2013 14:52:19

srovnáváš nesrovnatelné - póvl, který byl vyroben jen proto, aby za něj idioti zaplatili, a je naprosto nepoužitelný, s normálním profesionálním zařízením.

Když si koupíš od podomního obchodníka "sadu vrtáků do dřeva, kovu i betonu", tak krabice stojí 300 včetně hrsti hmoždinek. Vrták do železa ovšem nevrtá a lze ho ohnout o 90° a vidiový vrták ztupíš na konci do kuličky během 5 sekund. (Vše jsem sám osobně vyzkoušel, já idiot...). Profi vrták do betonu stoji 800,- JEDEN KUS. Ale taky v tom betonu vrtá.

A tvoje požadavky mi připomínaji trucovité "chci auto, čtyřdveřové, pro rodinu, nové, ale musí být do 20.000,-" Prostě je to nesmysl. Nepyskuj a zaplať jako všichni :-D

Manik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25. zář 2013 12:22:01

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Manik » stř 25. zář 2013 15:18:34

maro píše:Tak to by me zajímalo jak vypada klasický mikrofon za 200 kč. Nemělo tam být 2000 kč?. A bezdrátový taky za 200 ?
Jop, náhodný mikrofon z náhodného "Prodáváme příslušenství k PC" mi bohatě stačí. Nešumí, je ok, stojí cca 200Kč.
Bezdrátový taky za 200, mají ho třeba zde: http://www.ebay.com.au/itm/Wireless-Cor ... 1122872319

S tím nepoužitelným póvlem jsme natočili bez problému asi 15 přednášek (ok, část z nich jsme točili na interní mic v kameře). Nechci žádné profesionální zařízení, chci normální funkční věc a nechci za jednu přidanou hodnotu (bezdrát/bez šumu) připlácet 13 000Kč.

Pokud jsem to správně pochopil, taková věc neexistuje nebo o ní alespoň nevíte.

Díky vám všem za rady a názory, jdu hledat nějaké náhradní řešení.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od janek » stř 25. zář 2013 17:01:53

http://www.ctu.cz/cs/download/plan-vyuz ... 011-09.pdf

V tom pasme ako je napisane v inzerate na ebay (114-116 MHz) NESMIES to zariadenie pouzivat ani v CR ani v SR, a pravdepodobne ani nikde v Europe.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od MADMAX » čtv 26. zář 2013 8:01:40

Normální funkční věc - mikrofon z příslušenství k PC za dvě stovky! Chachachá - chtěl bych slyšet tu "kvalitu" záznamu. Děláš si srandu, nebo to myslíš vážně? Jestli sis nevšim, tady jseš na zvukařským fóru, většina z nás už ví, že použitelné "drátové" mikrofony pod 2000 neexistují a slušné stojí mezi bůrem a desítkou. Solidní bezdrátová sada 20-25.000,-

Ta kamera, kterou to točíš, je na kliku?

Předpokládám, že ty nahrávky přednášek děláš pro někoho, kdo Ti za ně zaplatí, samozřejmě skoro stejnou cenu, jakou by dostal někdo, kdo to pořídí s profi technikou, do které investoval třeba 150 - 200.000...

No nebudu to dál komentovat, musel bych být politicky nekorektní a schvalovat holocaust.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 26. zář 2013 11:33:11

No, Martine, celkem věřím, že nějaký elektret může Manika uspokojit.

Maniku, ale je fakt, že nikdo, kdo někdy s těma věcma dělal OPRAVDU, tím myslím pro někoho nebo pro něco, nebo někde, kde O NĚCO JDE, ví a má odzkoušené, že laciné věci zpravidla nefungují tak, aby se na ně dalo spolehnout

To nevylučuje, že se to nedá.

Většina z nás ale má za sebou takovéhle pokusy a zjistila, že na laciné věci spolehnutí není.
A ani na vesnické tancovačce nechce mít nikdo z ostudy Kabát...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Manik_007

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Manik_007 » ned 29. zář 2013 14:35:04

pavel2 píše:No, Martine, celkem věřím, že nějaký elektret může Manika uspokojit.

Maniku, ale je fakt, že nikdo, kdo někdy s těma věcma dělal OPRAVDU, tím myslím pro někoho nebo pro něco, nebo někde, kde O NĚCO JDE, ví a má odzkoušené, že laciné věci zpravidla nefungují tak, aby se na ně dalo spolehnout

To nevylučuje, že se to nedá.

Většina z nás ale má za sebou takovéhle pokusy a zjistila, že na laciné věci spolehnutí není.
A ani na vesnické tancovačce nechce mít nikdo z ostudy Kabát...
Jestli je to podle vás spolehlivé nebo kvalitní mne, zcela bez urážky, nezajímá. Potřebuji zařízení, které bude sloužit mě, nikoliv vám, taktéž prosím o radu k mým požadavkům, ne k vašim. Pokud říkám, že mi kvalita mikrofonu od sluchátek k PC stačí, nerozumím, proč je třeba toto dále rozporovat a nepřijmout to jako fakt, se kterým dále v diskusi pracovat. Nicméně dost OT, toto vlákno bylo vyřešeno již o 4 příspěvky výše.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 29. zář 2013 16:15:10

Nerozumím tomu, co chcete, Maníku_007, říct.

Já s tím problém nemám, ten máte Vy - asi nechápete, co Vám tady píšeme.

Po celou dobu mi to připadá, jako že si z nás děláte šoufky (česky prdel)...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“