Levný bezdrátový set

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Harman » pon 13. led 2014 23:34:46

Bude to bezdrát a bude mu víceméně rozumět? To mi přijde jako hlavní účel bezdrátového mikrofonu na mluvení

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od KamilV » pon 13. led 2014 23:40:32

Vidíš, já bych starostu na bezdrát za 5 tisíc mluvit nenechal.
Slušné bezdráty začínají někde na 15 - 20 tisících, takže za 5 to není úplně na rozčilování.

A s tou chůvičkou se na to podívej trochu s odstupem, dyť to bylo docela vtipný ;)

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od zzbar » úte 14. led 2014 6:19:38

Ten Samson pro tvoje účely může vyhovět. Na mluvené slovo je použitelný, vazbu kupodivu nijak zvlášť nechytá. Kupovali jsme ho pro jeden OÚ, kde měli stejné požadavky a podobný rozpočet. S tím hnout nešlo, prostě šetří a ty prachy raději vrazí na hračky do školky. Tak čemu se divit... Občas jim pomáhám při organizování jejich akcí. Zatím mě ten Samson nijak nezklamal ani neurazil. Jediné mínus je 9V baterka, která je za chvíli v pr... Takže je potřeba mít zásobu. Schůze, besídky a další malé kulturní akce - proč ne?

RadimCep
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. črc 2010 10:42:28

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od RadimCep » úte 14. led 2014 10:14:01

Je starosta a starosta... Starostu Litovle, Olomouce a dalších větších měst bych taky nenechal mluvit do mic za pár švestek. Ale když naše obec má 250 obyvatel a navíc nemáme ani starostu, ale předsedu výboru nebo jak se tomu nadává tak na to opravdu nepotřebuju mikrák za 15 tisíc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 14. led 2014 12:50:16

Když máte tak málo obyvatel a z nich zcela jistě většina na podobné akce nepřijde, tak vůbec nepotřebujete žádný mikrofon, ať pan starosta nebo předseda prostě trochu zvýší hlas. Možná mu to zvedne prestiž víc, než ubohý bezdrát. Asi jako bude lepší nadělat bramborák a nasmažit pořádné řízky než zkoušet kupovat v Makru falešné suši a falešný kaviár. Nehrajte si na nic, co nejste. Technické řešení takto vzniklých problémů neexistuje.

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od KamilV » úte 14. led 2014 14:00:07

A nebo se vrátit k myšlence, která už tu nakousnutá byla: je tak moc napřekážku drát? V čem?
Protože slušný drátový se dá sehnat od 3.000 Kč, bezdrátový stejné kvality dlouho ne...

Draug
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: sob 31. srp 2013 12:09:49
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Draug » stř 12. bře 2014 21:22:23

Doopravdy nestačí na mluvené slovo pro obecenstvo v řádu jedné, dvou stovek lidí toto? http://www.audiotek.cz/product-51679-ak ... l-set-ism1
Momentálně ve slevě a co jsem slyšel, za ty prachy dobrý.
Vzal jsem si jej jako odměnu za jeden "kšeft" a jsem zatím spokojený. Nezpíval bych do něj, ale mluvit? Vím, že mám zlomkové rozměry vašich akcí, ale to tazatel taky.

Pravdou je, že v porovnání s bezdrátovými OM5 co používáme poznáte rozdíl hned, jak jej vezmete do ruky - přenáší slušné množství handling noise, to se dá ale poněkud efektivně eliminovat stojanem...

Souhlasím v 95% věcí, co se tu radí, ale na nějaký sotva městys říkat mikrofon za 15k mi přijde moc, a zvýšit hlas nestačí. Když lidi šustí a šeptají, je mikrofon potřeba a stačí tento. Starosta upoutávajíc na sebe pozornost zvyšováním hlasu je nereprezentativní, například ten náš má hlas navíc dosti... vtipný... myslím, že to levné AKGčko to dost poléčí.

Ale pokud mi řeknete, že to, co říkám prostě není pravda, nebudu se hádat. Jsem pořád amatér a věřím vám. (myslím naprosto vážně a bez ironie)
Petr

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » stř 12. bře 2014 23:07:08

Má to jednu vadu, má to pevně danou jednu frekvenci, tzn, že když se trefíš, nebo ti tam začne vysílat televize, jsi v čudu.

Když už, tak jsou v akci i WMS45, ty už se alespoň ladit dají.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od zelatina » sob 03. kvě 2014 19:54:05

Ahojte kamarát ma oslovil, či by som mu neporadil nejaký bezdrátový set s náhlavovým mikrofónom do 200€, hrajú bábkové divadlo, takže občas na to bude aj spievať. Hneď som mu hovoril, že v tejto cenovej hladine nič poriadne nenájde a ani mu nič nepodarím, keďže s takýmito lacnými systémami skúsenosti nemám... Vedeli by ste poradiť niečo aspoň akotak funkčné ? Viac peňazí na to nemá...

Uživatelský avatar
snowangel

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od snowangel » stř 04. lis 2015 16:52:47

Nechápu proč si Manik nepořídí obyčejný diktafon :-D

Ráda bych poprosila o radu, pro mě jako přítelkyni zvukaře, co byste mi doporučili pokud bych mu chtěla dát k Vánocům set s bezdrátovými klopovými mikrofony. Nerada bych mu právě dala něco co odloží se smíchem, že je to hračka pro děti a ne něco s čím může pracovat. :-)

Našla jsem si tento set
http://kytary.cz/samson-stage-5t/HN104949/

ovšem raději bych znala vaše názory
Díky za rady

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od frantik » stř 04. lis 2015 17:11:57

Tak tohle zrovna hračka pro děti je... Zvukař v pravém slova smyslu by mohl akceptovat přinejmenším toto: http://kytary.cz/sennheiser-xsw-52-b/HN132774/ . Standard je ale cenově ještě kousek výš: http://kytary.cz/sennheiser-ew-152-g3-g/HN106130/ . Jak vidno, je potřeba "trošku" víc "zachrastiti prasátkem"...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » stř 04. lis 2015 17:30:19

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od xxx3 » čtv 05. lis 2015 0:12:37

Zajímavé, zrovna jsem chtěl oživit dotazem toto fórum a on už to udělal někdo jiný (jiná :)
Takže k věci:
hodláme ve škole pořídit 2 bezdrátové mikrofony. Cílem je, samozřejmě pořídit za málo peněz hodně muziky. Nicméně nelekejte se, vědom si trochu pravého stavu věcí, paní ředitelce jsem rovnou řekl, že cenu jednoho setu bych pro naši úroveň viděl tak kolem 15.000 za kus. Pokud by to šlo o něco levněji, tak to samozřejmě bude fajn, ale samozřejmě neočekávám, že bychom mohli sehnat něco použitelného za 3 tisíce (ostatně něco takového už pár let máme a nedá se to moc používat).
Má představa je taková, že bychom postupně dokoupili těch mikrofonů víc (podle peněz), aby byl cílový stav cca 6 kusů (max. 7). Naše škola je hudebně zaměřená, máme přes rok hned několik koncertů na půdě školy i mimo, chystáme také muzikálek, jde nám tedy i o to, aby to mělo přijatelnou úroveň. Ideální by bylo, kdyby šlo k přijímači dodat jak náhlavní set, tak i klasickou handku (to se týká hlavně těch 2, o které nám momentálně jde), ale nevím, jestli se máme šanci takhle vejít do rozpočtu.
Když jsem si udělal průzkum trhu, zaujaly mě systémy Sennheiser XSw (to bude asi ta dolní hranice) a pak ew 100 (což už je zase cenově na hraně a nevím, jestli se tam může vejít handka i náhlavní mikrofon, to asi ne)
Do výběru by mohl spadat patrně i AKG WMS 470 (ale nemám žádné reference), narazil jsem také na serii BLX od Shure, která se prodává i rovnou v kombinaci náhlavní set a handka, ale jak je na tom s poměrem cena výkon, to zatím netuším. Jako další možnost se mi jeví to Mipro, který tu hodil blaha, konkrétně ten duální set.
Probléme je, že asi nelze najít místo, kde by jich bylo možné zkonfrontovat všechny najednou (zvlášť třeba to Mipro není moc rozšířené v obchodech), předpokládám, že by to snad neměly být vysloveně šmejdy. Proto tedy má otázka je následující: Máte někdo přímou zkušenost s těmito sestavami?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od blaha » čtv 05. lis 2015 8:12:25

Máme AKG WMS470, resp. přestavěná z WMS450, ale střeva jsou už 470, ty máme 2ks s handkama, 470 chodí celkem v pohodě, ale mají trochu vadu v náchylnosti na přebuzení signálu.

Pak máme právě to Mipro, to teda máme zatím jeden dualset (zítra přijdou další dva) s BP, používám k tomu mikrofony Beyerdynamic TG L55c tan, a je to naprosto v pohodě, dokonce mi s ním může moderátor projít i blízko beden a stále drží.
Teď jsem si ještě na zkoušku objednal jeden mikrofon přímo od Mipra MU-55LS, beru ho jako doplňkovej k sedmý sadě (PGčko od Shure), ale chci ho právě porovnat s těma Beyerama.
Pak mám ještě jeden dualset u zákazníka v kombinaci handka + BP, něco jako tohle, akorát mám náhlavku jinou, pro sport a tuším v tělovce:
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-combi-set-dual
Obojí funguje taky dobře, dokonce bych řekl, že handka je míň náchylná k vazbě než ty AKG D5 u WMS a to je to kondenzátor. Má takovej hutnější zvuk, ale furt srozumitelný, na moderování je jak dělaná, na zpěvu jsem to nezkoušel.

Jestli máš zájem, u nás je možný se na to mrknout v divadle (na to co máme) a na Mipro ti můžu udělat i nějakou nabídku, myslím, že do těch 30k bychom se mohli vejít s dualsetem, 2x BP, 2x ručka a 2 klopáky v tělové barvě. Na klopáky se pak dá jednoduše udělat z drátu náhlavka.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Levný bezdrátový set

Příspěvek od Ondráš » pát 06. lis 2015 20:52:18

Stabilne u nas pouzivame jen Sennheisery, ale ja jsem z konferencni sfery, takze zpev vyjimecne.
Pouzivame radu evolution 100 G2 a G3, napr. sady ew 152 G3 s nahlavkami ME-3ew (obycejne v sade) a mikroporty rady MKE (profi pro slovo a zpev). Rozdil je znatelny, MKE maji mnohem citelnejsi a pruzracnejsi zvuk, cena je ale o dost vyssi. ME-3 je znamy zahuhlanosti.

Obecne provoz 4-6 sad ew 100 soucasne je v Praze naprosto bez problemu (pokud neni zdrojem lokalni ruseni, pak je to ale jedno :-)). Vice sad a horsi mistni podminky by asi chtely vyssi radu ew 300, kde je software co skenuje, zobrazuje a nastavuje frekvence pro nejlepsi prijem. Ale pro skolu ew 100 staci, pokud to budete mit stabilne na urcitem miste, da se situace s prijmem vyzkouset dopredu a podle toho vybrat vhodne pasmo. Radu XS bych nedoporucil, ne, ze by to byl uplnej smejd, ale je tam IMHO horsi vysilaci cast, tolik portu soucasne IMHO neukocirujete a ma to 3x nizsi vysilaci vykon.

Poridit se to da jakkoli a nakombinovat s handkami, co je nejvyhodnejsi by asi rekli prodejci. Ja bych rekl, ze treba pro takovy skolni muzikal atp. mozna bude nejlepsi poridit sadu s handkou cca 16.000,- (E835/845/945), k tomu body pack (cca + 8000,-) a podivat se, zda se da poridit non-Sennheiser klopak (nahlavka), ktery bude kvalitnejsi nez ME3, ale levnejsi nez MKE.

Osobne by me zajimalo prime srovnani Sennheiser ew 100 a toho MIPRO ACT-3 COMBI SET DUAL, protoze Mipro je o dost levnejsi.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“