Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od Krakonosh » úte 26. kvě 2015 10:54:13

Ahoj, vím, že jsem se na tenhle t.bone už ptal, chtěl bych ale roznítit diskusi o těchto mikrofonech, založenou na pozorování/měření, ne na předsudcích.

Už druhý zvukař mi tvrdí, že v těchto mikrofonech poznáte rozdíl v jedný chvíli - a to ve chvíli, kdy spadne na zem. Shure vydrží. Jinak jsou zvukově adekvátní, zpěvák mezi nimi pocitově nepozná rozdíl (vím i o několika, kteří ho dostali místo preferované SM58, věděli o tom před koncertem a nerozeznali).

T.bone je dle mých informací značka produktů, náležející pod německej velkoobchod Thomann, mají toho spoustu a docela dobře použitelného. Tedy také jaké má kdo zkušenosti s touto značkou.

Mikrofony mají velmi podobné frekvenční charakteristiky...T.bone je cca 3x levnější. Podíval bych se na to z pohledu středně velkého zvučení, kde se ještě docela kouká na cenu vybavení :-)
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Filip
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. srp 2011 9:35:16

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od Filip » úte 26. kvě 2015 11:45:27

Já mám srovnání jen SM57 vs. MB-75.Vypadají stejně,ale MB-75 má nepříjemný hrb někde kolem 4-5kHz, je to vidět i z měření.

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od jerry.hadr » úte 26. kvě 2015 12:53:54

jo, jsou si docela podobne, t.bone je o neco ostrejsi, neco na zpusob Bety58. Ma vyrazne vyssi handling noise oproti SM58, ovsem vyrazne "papirovejsi" konstrukci. Snadno se na nem objevi dloubance, mrizka taky neni z nejpevnejsich a pokud spadne "na hubu", je obvykle po nem. Jinak si toho necha libit docela hodne nez jde do vazby. Moc se mi neosvedcil na muzske hlasy s tenorovym rejstrikem. Zatim se ho nikomu nepodarilo prebudit (ale mozna mam stesti na disciplinovane ucinkujici). SM57 a MB-75 je prakticky totez v bledemodrem.
Proslo mi jich rukama asi 15 a zadny neodesel jen tak sam od sebe.
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od MADMAX » úte 26. kvě 2015 14:40:53

Já nějak pořád nechápu, proč to řešit. SM57 a SM58 jsou levné mikrofony se zárukou určité kvality. V momentě, kdy jedna bedna v line-array vyjde na 200.000, slušný zesilovač na 100.000 a použitelný digitální pult na víc než půl mega, mám vymýšlet, jestli ušetřím na jednou mikrofonu uprděných 2000 korun???? I kdybych jich kupoval deset, tak je to měsíční mzda mizerně placenýho kašpárka, třeba mně...
MAD

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od Krakonosh » stř 27. kvě 2015 6:31:07

Ano, v tom momentě to určitě netřeba řešit. Ale zvukař s aparátem za 200 tis (já:-)) tohle řešit bude a nějaká ta desítka navíc za mikrofony mě docela zajímá.
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Filip
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pon 29. srp 2011 9:35:16

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od Filip » stř 27. kvě 2015 9:08:33

Jak říkáš....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od exxxi » stř 27. kvě 2015 13:28:00

Kdyz chces setrit, koukni po EV nebo Senn, mozna Lewitt, ale proc hned Tbone?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od Krakonosh » čtv 28. kvě 2015 6:55:39

Mám levnější EV, ale nejsem s nimi moc spokojen - pokud na ně zpívám já, zvyknu si na odlišnou charakteristiku, ale když se mi střídají kapely, tak na EV zpívat moc neumějí. Proto se poohlížím po něčem, co má vlastnosti spíše blíže 58. S jinými mikrofony od Tbone mám dobré zkušenosti, tak jenom otočím otázku - proč ne? Jako by měl být T.bone až jedna z posledních možností. Což taky je to názor, ale než ho přijmu, chci vědět čím se na tento post dostane...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Uživatelský avatar
jeff

Re: Porovnání Shure SM 58/BETA vs t.bone MB 85 Beta

Příspěvek od jeff » stř 22. lis 2017 13:38:35

Tyhle t-bone jsou zvukově fajn ale jak už tady někdo psal, mechanicky bohužel moc nevydrží. Provedení mi přijde takové fórové, hlavně grill, to jak drží na těle mikrofonu atd. Prostě totální čína. Ostatně podobné je to u všech výrobků téhle firmy. Navenek celkem fajn a zvukově až překvapivě dobré ale jsou to spíš takové hračky do začátku, na prvních pár let než si vydělám na profi vybavení. Když se podíváte dovnitř tak obvykle uvidíte něco hodně podobného jako uvnitř RHsoundu, Ibiza, FBT a podobných krámů které ještě k tomu ani nehrajou :D
Když hledáš levnou alternativu už tak levné SM58, zkus samson Q7 nebo Q8.
Používám je na festivalech a různých bigbítových zábavách, na punk atd, prostě tam kde dražší mikráky nechci zničit. Z pohledu odolnosti jsou až překvapivě robustní a zvukově jsou sice dost rozdílné proti shurkám, což některým kapelním zvukařům a zpěvákům někdy nevoní, mě to ale nevadí a podle mého názoru jsou příjemnější, nemají takový ten typicky umečený zvuk sm58 tedy zdvih na 4-5k který mám tendenci vždycky korigovat... A odolné proti vazbě jsou podle mého názoru víc jak sm58, jsou hyperkardio.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“