Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ryčrd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10. úno 2011 23:03:47

Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od Ryčrd » pon 04. led 2016 16:22:39

Zdravím vás přátelé,
dostal jsem nelehký úkol natipovat nějaký náhlavní mikrofon pro zpívajícího bubeníka.
Podmínkou je aby byl na hlavu (ne stojan) a musí být bezdrátový.
Doposud měl od AKG nějakou základní bezdrát. sadu. Zvukově v pohodě (snímání zpěvu i relativně malý přeslech od bicí sady), ale už 2x to měl na servisu s nějakým problémem (velké "rány" do PA - jakoby přerušený kabel, ale v tom to není).
Půjčoval jsem mu svůj Sennheiser HSP a ten je naprosto nevhodný. Při umístění na koutek úst (kde by měl mikrofon být), tak je užitečný signál relativně slabý, při posunutí víc "před pusu" je signál v pořádku, ale zase jsou velmi výrazné souhlásky "P", "B".
Poradí prosím někdo nějakou možnou variantu?
P.S. Nepodařilo se mi zjistit jaký mikrofon používá k bicím např. Phil Colins :wink:

Ryčrd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10. úno 2011 23:03:47

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od Ryčrd » pon 04. led 2016 16:24:43

Ještě jsem zapomněl napsat, že hudba je klasická plesová kapela a bubeník není "řezník". Hraje s citem.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od MADMAX » pon 04. led 2016 17:06:17

Countryman ISOMAX neboli též SHURE WCM16 (což je přelabelovaný countryman) - to funguje, též DPA 4066. A wireless sadu NE od AKG - shure UHF-R nebo sennheiser G3. Anebo SONY DWX, ale to už je trochu drahé...
MAD

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 563
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od Martin » pon 04. led 2016 17:13:28

nějaké příspěvky tu k tématu již jsou, namátkou bez hlubší práce s vyhledáváním: search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... d%5B%5D=14
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od KamilV » pon 04. led 2016 18:19:29

Můžu se jen na okraj zeptat, proč je omezen výběr na bezdrát? Bicmen s baterkou po pódiu chodí?
Zpívá solo, nebo vokály?

Ryčrd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10. úno 2011 23:03:47

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od Ryčrd » čtv 07. led 2016 21:54:36

To KamilV: Ano, chodi i po podiu, pri tom mlati na tamburinu a hecuje lidi. Zpiva cca 70% vecera solo, zbytek skladeb ma vokaly a jeste to cele konferuje. Takze cely vecer nezavre pusu. Prave proto ta moje narazka na Phila Collinse.

To Madmax: Moc diky za navedeni. Ten Countryman vypada dobre a dela to i ve verzi s koncovkou pro Sennh. EW. Jen jsem zatim nedohledal kdo to tady zastupuje. Shure je jasny, ale nepredpokladam, ze by delal koncovku na konkurencni bezdrat. system. DPA je cenove uz malinko vys.
Jeste jsem narazil na Shure Beta 54. Co si o nem myslite?
Tusim, ze jsem ho videl na hlave Petera Gabriela - tak by to mohl byt taky docela pouzitelny kus...
Co se mi na nem libi, ze se dava primo pred pusu, kde je uzitecny signal nejsilnejsi.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jaký mikrofon pro zpívajícího bubeníka?

Příspěvek od MADMAX » pon 11. led 2016 13:07:46

bohužel s Betou 53 ani 54 zatím nemám žádnou zkušenost, takže neporadím... ideálně zajít do Music City a zkusit je ukecat na zapůjčení oproti 100% záloze, to by mělo být možné. Vzhledem k tomu, že je slušná šance, že by to mohl být dobrý mikrofon a že ho tedy nebudeš muset vracet... držím palec a klidně sem pak napiš, jak jsi dopadl, bude to dobrá reference pro další...
Jinak co jsem koukal na Equipboard a Gearslutz, tak jak Peter Gabriel, tak Phil Collins dávají přednost klasickým dynamickým majkům na stojanu - SMka, Beyer M88...
MAD

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“