Levný klopový mikrofon

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mafoto
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. led 2016 11:40:13

Levný klopový mikrofon

Příspěvek od mafoto » pon 11. led 2016 11:45:41

Ahoj, prosím o radu. Vybírám 2 klopáky pro nahrávání rozhovorů (interiér i exteriér). Klopáky budou zapojeny do rekordéru ZOOM H1. Jde o neziskový projekt (rozhovory s lidmi, kteří přišli o domov při zemětřesení), takže jsme omezeni financemi. Zatím jsem našel tyto klopáky:

http://www.klelektronik.cz/mikrofon-lm-10-na-klopu/

nebo

http://www.forzapro.cz/dexon-klopovy-mikrofon-hm-4/

Ještě jsem narazil na levný klopák od Hamy (Hama LM-09) ale v diskuzi na Heurece si stěžují, že je tichý a šumí. Dovedl by mi někdo poradit, který klopák vybrat, příp. doporučit i jiný? Chtěl bych se vejít s cenou za oba klopáky dohromady do 1500 Kč. Pokud je to tedy reálné :-) Všem předem děkuji a přeji prima den!

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od MADMAX » pon 11. led 2016 12:40:15

Není. Pochop, že pokud použitelný klopový mic stojí cca 3-4 tisíce jeden a opravdu dobrý i k deseti, je "klopák" za 750,- placebo, vhodné jedině k tomu, aby někdo neznalý vyhodil peníze za "výhodnou koupi" ale používat se to nedá. Když do toho nemůžeš / nechceš investovat více, použij jinou techniku snímání (co například brání tomu, nahrávat na integrované mikrofony ZOOMa?) anebo si klopáky půjč. Ten ZOOM je Tvůj, nebo si ho někde půjčuješ?
MAD

mafoto
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. led 2016 11:40:13

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od mafoto » pon 11. led 2016 15:20:31

MADMAX píše:Není. Pochop, že pokud použitelný klopový mic stojí cca 3-4 tisíce jeden a opravdu dobrý i k deseti, je "klopák" za 750,- placebo, vhodné jedině k tomu, aby někdo neznalý vyhodil peníze za "výhodnou koupi" ale používat se to nedá. Když do toho nemůžeš / nechceš investovat více, použij jinou techniku snímání (co například brání tomu, nahrávat na integrované mikrofony ZOOMa?) anebo si klopáky půjč. Ten ZOOM je Tvůj, nebo si ho někde půjčuješ?
Ahoj, díky za tip. ZOOM H1 je můj. Chtěl jsem jej původně použít s interním mikrofonem ale budu sedět naproti mluvčímu - takže nevím, jak by to pochytam, má směrové mikrofony, takže musí být vždy namířený na mluvčího. Snažil jsem se na YouTube najít nějaké ukázky z klopáků ale z těch levných je to bída, nejlépe vychází RODE SmartLav+ co se týče kvality - alespoň mně, jako laikovi. On je problém v tom, že ten H1 sám o sobě krapet šumí a co jsem pochopil, tak ty levnější mikrofony jsou hodně tiché a šum ještě víc vyleze. Myslíš, že by byl krok dopředu, kdybych vzal 2x ten RODE SmartLav+? Jsou to 3 tisíce dhromady ale pokud to bude opravdu tak znatelný rozdíl, tak to zkusím.

Aby to neznělo blbě, nebo že ignoruju, co mi píšeš - já to přesně chápu, sám jsem fotograf a pokud se mě někdo zeptá, jakou digi zrcadlovku si má koupit, tak mu taky doporučím 5D III za 70 tis. :-) Ale vím, že se dá fotit amatérsky i se zrcadlovkou za 15 tis. A já se právě nacházím teď v té samé pozici ale na poli audia :-) Takže potřebuju nějakou nižší třídu klopáku :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od mkarr » pon 11. led 2016 18:00:19

Pokud u toho budete sedět, možná by bylo lepší, nekoukat po klopáku. Zvuk snímaný před mluvčím třeba ze stojánku bývá pěknější než na klopě.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od blaha » pon 11. led 2016 20:15:18

A jak chceš připojit 2klopáky na H1 když má jen jeden vstup pro mikrofon. Myslím, že tyhle levný budou horší než ty v H1.
Co ti brání vzit Zooma a vyzkoušet si umístění a nahrávání.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od Ondráš » pon 11. led 2016 20:57:53

Chtěl bych se vejít s cenou za oba klopáky dohromady do 1500 Kč. Pokud je to tedy reálné
Není.

Neumí náhodou H1 snímat z obou stran stejně jako H2? Pokud ano, určitě bych to s ním alespoň zkusil (než vyhodit za klopáky), šup s ním na stojánek mezi účastníky rozhovoru a tak, aby nebyl pokud možno v záběru. Optimální to ale nebude (v závislosti dozvuku na místnosti atp..)

Dál asi i záleží, jak výtvarně a dramaticky mají být rozhovory pojaty, tj. zda klopák, ze kterého leze
přirozený, velmi konkrétní, čitelný (srozumitelný) zvuk dané osoby s minimem přímesi okolního hluku nebo autentický zvuk z daného prostředí (akční), kde bude puška na tyči nebo dynamika do ruky lepší.
Jinak klopák nemusí být vždy vidět, i když se snímá polo celek, miniaturní se dají skrýt nebo se dá maskovat.

Klopák tak min. za 3-5k (Shure, Beyer, DPA), ale existuje jeden obvykle beznadějně vyprodaný mikrofon na Amazonu, který je "prý" stejně dobrý jako ten Shure. Musel bych pohledat název nebo mrkněte na YT.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od Bassman » úte 12. led 2016 16:56:23

Pri tvojom rozpocte by som do klopakov nesiel, nebude to nikay vyrazny krok vpred. Radsej sa pohraj s umiestnenim toho rekorderu.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu


MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od MADMAX » stř 13. led 2016 11:27:07

S Røde SmartLav bohužel žádnou zkušenost nemám, ale zkusil bych být Tebou to, co psali Ondráš s Bassmanem - umístit Zooma mezi moderátora a zpovídaného, tak, aby každého bral jeden mikrofonů. Za málo peněz (žádné peníze) asi nejlepší řešení. Bude tam ovšem přeslech z prostředí (který ale zase zamaskuje případný šum...)
MAD

mafoto
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. led 2016 11:40:13

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od mafoto » stř 13. led 2016 18:25:58

Díky všem za tipy.
MADMAX píše:S Røde SmartLav bohužel žádnou zkušenost nemám, ale zkusil bych být Tebou to, co psali Ondráš s Bassmanem - umístit Zooma mezi moderátora a zpovídaného, tak, aby každého bral jeden mikrofonů. Za málo peněz (žádné peníze) asi nejlepší řešení. Bude tam ovšem přeslech z prostředí (který ale zase zamaskuje případný šum...)
To jsme právě zkoušeli a není to mco použitelné, proto jsem začal řešit ten klopák.

Máte tedy prosím někdo reálný tip na nejlevnější použitelný klopák - tzn. i za zmíněné 3 tisíce? Díval jsem se na uváděné značky Shure, Beyer, DPA a nabídka je poměrně široká. BEYERDYNAMIC TG L34c lze sehnat kolem 2 tis. ale je kondenzátorový a nenašel jsem od něj na youtube žádné ukázky. Už jsem smířený s tím, že do mikrofonů zainvestujeme zkrátka víc - teď ale řeším, do jakých :-)

Ad. připomínka, že H1 má jen jeden vstup - ano, má, chtěl jsem tam zapojit 2 mikrofony přes redukci a nebo si půjčit ještě jeden H1 a nahrávat na dva - mám možnost si půjčit tu starší verzi H1, je prakticky totožná, jako nová V2.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od MADMAX » stř 13. led 2016 22:58:26

Mafoto, skoro všechny klopové mikrofony jsou kondenzátorové - vyrobit tak miniaturní dynamickou kapsli, která by navíc mělo použitelnou citlivost je nereálné. Tedy většina jich vyžaduje phantom (nebo napájení z nějakého beltpacku)... Nahrávat na dva Zoomy: jak chceš ty dva záznamy synchronizovat - budeš to nastřihávat na sebe v počítači? Víš, co to bude za práci?? Nebylo by jednodušší půjčit si místo druhého Zooma nějakou zvukovku se dvěma mikrofonními vstupy a točit rovnou do notebooku??? A propos, kolik těch záznamů bude? Jestli by totiž za cenu dvou mizerných klopáků nestálo za to nechat to natočit od někoho, kdo na to má výbavu (a má s tím zkušenosti):-/
MAD

Galapetr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: úte 16. čer 2009 16:40:59

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od Galapetr » čtv 14. led 2016 13:50:46

Zoom H1 má sice jen jeden vstupní konektor, ale je stereo a napájí fantomově oba kanály (tedy fantomově pro elektrety, takže max. 3V). Redukce 1x stereo 3,5mm Jack samec na 2x mono 3,5mm samice je to pravé a levné řešení. (podle použitých mikrofonů je potřeba zvolit případně stereo samice a v nich proklemovat kroužek a hrot (T a R) - to je řešení pro mikrofony, které mají oddělené napájení na kroužku (typickly mikrofony určené pro zapojení do PC).
Synchronizace dvou nahrávacích zařízení je opravdu šílené zesložitění práce.

Uživatelský avatar
Nopák

Re: Levný klopový mikrofon

Příspěvek od Nopák » ned 22. říj 2017 7:13:25

Tip mam na Olympus 53W nebo na Zalman ZM-MIC1 vyzkoušej je nebude to kvalita jako u Røde ale bude to levný......

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“