Zkušenosti s rušením portů LTE

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mi-ro

Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od mi-ro » sob 20. úno 2016 9:15:56

Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s kolizí UHF portů a LTE internetu, který jede na 800MHz s pokrytím více jak 90% území. Porty, ktrerý mě jely kolem 800 jsem byl nucen úplně vyřadit (ne snad z legislativních důvodů) ale opravdu byly nepoužitelné. Včera mi volal kamarád, že mu to bourá i legální pásmo 863MHz. Proč ne, výkon portu 10mW, pulzní výkon paketů BTS desítky W. PS je zajímavé sledovat inzerci a prodej "funkčních" setů za výhodné ceny kde na dispay svítí 822MHz. :D

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od Bassman » sob 20. úno 2016 10:29:49

No zrovna nedavno sme to tu rozoberali. Staci si najst vlakno o volnych frekvenciach. Su tam myslim aj nejake tabulky, ktore ta asi zarmutia (aj ked podla toho co pises, sa mi zda ze vies o com je rec). Mylsim ze LTE ako take nie je problem, problem su vseobecne prevadzkovatelia mobilnych sieti, ktory uz maju pasma okolo 800 MHz (vlastne skoro vsetko nad 700) odkupene a ide tadial to co potrebuju a nase bezdrotove mikrofony nie su to co tam potrebuju. Takze okrem toho ze je pre zvukarov uz vlastne nelegalne tieto frekvencie pouzivat, tak vysielace operatorov stejne neprebijeme.

Takze vela stastia pri hladani novych portov v novych (zatial este volnych) frekvenciach.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od mi-ro » sob 20. úno 2016 13:49:08

Tady lze vyhledat jak je LTE zaraná celá republika. Nějakej *vulgární slovo* za úplatu prodal pásma a tak to vypadá. http://lte.ctu.cz/pokryti/

Uživatelský avatar
Ondra01

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od Ondra01 » ned 21. úno 2016 13:55:54

Moje zkušenost ze západu Čech (KV včetně centra): pásmo 800-810 MHz zatím bez problémů použitelné, rušení nenastává. Používáme 1 set Shure PG58+PG2/PG4 v pásmu R10. Až to přestane fungovat, tak ho zabalím a pošlu na ČTÚ, ať si ho sežerou :twisted: .
Někde jsem četl, že pásmo cca 800-810 MHz vydražilo O2, které sdílí síť společně s T-Mobile a mají rozdělené rajóny - východ staví O2 na jejich frekvencích, západ T-Mobile na jejich.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od mi-ro » ned 21. úno 2016 16:47:01

Zkušenosti mám takové, že bazdrát nepřestne fungovat, pojede dál, hlavně ty které mají PILOT. Ale dosah a spolehlivost se razatně sníží na zlomek původního dosahu. A tak handka, která má přijímač 5m na stage může i fungovat dál. Kompenzace za investice do nyní nefunkčních bezdrátů nepřipadá v úvahu. Kmitočty nám byly zdarma propůjčeny. Takže si prý máme políbit .

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od Ondráš » úte 23. úno 2016 22:16:24

mi-ro: já myslím, že můžeme být vůbec rádi, že ještě můžeme porty provozovat alespoň v 490-694MHz dál.

Za mě Praha a okolí + i jinde po ČR už definitivně všechny UHF porty nad 789MHz nepoužitelné, za poslední rok to šlo úplně do kopru. Souhlas, porty s pilotem a zavřeným squelchem by teoreticky omezeně fungovali, ale prakticky dochází k nepoužitelně zkrácenému (ne)dosahu. A i kdyby, stačí, aby pazdrát speaker nechal u sebe v kapse nebo před sebou na stolku Okousaný jabko se zapnutým datovým přenosem (to maj dneska všichni) a je po ptákách.

Poslední pár měšíců mi začíná "něco" dost silně lézt i do dvou starších sad ew100 v pásmu kolem 740-789MHz. :evil:
Jediné co je zatím vždy dobře použitelné jsou pásma cca 540 - 640Mhz, pokud jste mimo DVB-T.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od mi-ro » pát 15. dub 2016 18:04:08

Dnes jsem projel část naší vlasti a jako spolujezdce jsem naložil přijímač mikroportu v pásmu 800MHz. Přijímač má LED indikaci z 5 dílků. Na 98% cesty svítily minimálně 2 z 5 diod. Když jsem míjel některé stožáry BTS, byly nadoraz. Takže pro ty, kteří prodávají bezvadně fungující porty za výhodnou cenu v pásmu 800MHz s důvodem přechodu na jinou značku nebo "končím", nehoupejte normální kolegy.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od exxxi » pát 15. dub 2016 22:30:26

Tak v Praze jsem zazil ruseni kolem 750MHz,na 755 jsem zazil v jedne neskutecne dire na Karlovarsku poradny digitalni sum pri vypnuti handky. Dost me to prekvapilo.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od Ondráš » pát 15. dub 2016 23:40:01

exxxi: v Pze mam stejny problem kolem 750MHz, viz vyse, pricinu si odhalil? Ja zatim ne a nemuzu na to prijit, zatim se
mi nechce kupovat novy port.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od mi-ro » sob 16. dub 2016 19:50:29

Jenže většina rušení sedí na jednom-dvou kmitočtech. Máš možnost cuknout vedle ale LTE doslova zasere celé přidělené pásmo. Princip kodování je, že mj pakety migrují mezi všemi kanály a to i když na BTS nikdo nevisí.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Zkušenosti s rušením portů LTE

Příspěvek od Ondráš » sob 16. dub 2016 23:05:33

jj. Dneska jsem mel v ruce sadu uplne puvodni Senn Evolution G1 a prekvapenim pro me bylo, ze uz tehdy pred 15 lety se delaly od 518MHz. To by me kua zajimalo, kdo v distributorskych sitich prosazoval sady v nejvyssich frekv. rozsazich, protoze z 99% vsechny lidi okolo sebe, co znam, kteri maji bezdraty starsi jak 5-7 let, tak jsou nad 750MHz, vetsinou nad 800MHz v LTE :evil: .

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“