Beatbox pro - amatér po stránce techniky

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Stingo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12. zář 2016 18:35:06

Beatbox pro - amatér po stránce techniky

Příspěvek od Stingo » pon 12. zář 2016 19:05:16

Ahoj,
chtěl bych se zeptat. Dlouhou dobu se věnuji beatboxu a konečně jsem dosáhl úrovně, kdy jsem se rozhodl, že je již na čase si pořídit vše k tomu, abych mohl nahrávat beaty do PC. Pročítal jsem toto fórum a bohužel této oblasti moc příspěvků věnovaných není. Co se týká nahrávací techniky jsem úplný laik. Nějakou dobu jsem hrál v kapele na hudební nástroj, ale sám jsem nikdy žádnou nahrávací techniku nepořizoval.
Mé otázky tedy jsou:
1) Jaký mikrofon je ideální čistě na beatbox? Našel jsem AKG BBB DFive - již není k dostání a SHURE SM 58 (obecně velmi oblíbený). Jsou i další možnosti?
2) Mám obavy, že můj notebook bude potřebovat ještě nějaký mezičlánek resp. nemám zdání o technických následujících krocích, které jsou nutné k tomu, aby se zvuk kvalitně přenesl. (pozn. - používám kvalitní sluchátka s mikrofonem, ale na notebooku nemám samostatý input na mikrofonový jack - řeším to přes USB a i tak mi přijde, že kvalita mikrofonu není dobrá, je možné, že můj notebook má jen nějakou základní zvukovou kartu?). Jaké jsou možnosti v této oblasti?
Předem děkuji všem za odpověď

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Beatbox pro - amatér po stránce techniky

Příspěvek od exxxi » pon 12. zář 2016 21:57:26

Klidne bych zkusil misto sm58 neco s bytelnejsimi basy, treba Electrovoice rady ND.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“