Slabý zvuk MIC T-bone sc600

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Nimirou

Slabý zvuk MIC T-bone sc600

Příspěvek od Nimirou » sob 17. zář 2016 15:52:41

Ahoj

Měl bych dotaz. Mám mikrofon T- bone sc600 a zvukovku lexicon lambda. Nevíte prosím proč když nahrávám např. do audacity tak je mikrofon strašně potichu? Vše je vytažené na max. ale stejně nic pořádně to je slyšet až když mám mikrofon skoro v puse, neví někdo ?:(

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Slabý zvuk MIC T-bone sc600

Příspěvek od mkarr » čtv 22. zář 2016 22:06:46

Tak když nebudu počítat, že může být některá část vybavení po smrti, stálo by za to, projít jestli je všechno správně použité.
Mikrofon se zvukovkou musí být propojený XLR/M - XLR/F kabelem, který má správně 1:1 zapojené všechny piny. (ideálně kupovaný kabel, něco jako toto: https://www.divinelighting.com/images/XLR_Cable_10.gif )
Kabel co má na straně zvukovky jack sice půjde zapojit taky, ale nebude fungovat.
Dále musí být zapnuté napájení phantom. To je na zadní straně zvukovky ten čudlík s nápisem +48V, co má na přední straně červenou kontrolku +48V (ta musí svítit)
Pokud bude mikrofon zapojený do vstupu "Mic 1" nemělo by být nic zapojené do "line in 1" ani do "insert 1".
No a teď už by mělo stačit produkovat zvuk (mluvit, zpívat, hrát na něco, mlátit dveřma) a zesilovat kolečkem "Mic 1" až začne u něj blikat kontrolka "Peak". Trochu to ztlumím aby neblikala a mám zvukovku připravenou. Pokud mě zajímá co mikrofon snímá, strčím do zvukovky sluchátka, kolečko "monitor mix" otočím úplně doleva a měl bych se slyšet v připojených sluchátkách. Zbytek řeším v počítači. Správné ovladače a správné nastavení audacity by mohla být další kapitola.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“