Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djdj

Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od djdj » sob 24. zář 2016 17:31:51

Chtěl bych poprosit o rady při pořizovaní bezdrátového mikrofonu, se kterým dosud nemám zkušenosti.

Jsem DJ se svým vlastním mobilním zvukem a mikrofon používám pouze pro občasné mluvené slovo (zpívat se na něj nikdy nebude). Zatím jsem používal úplně základní Shure SV100, který jsem pořizoval na zkoušku při svých začátcích. Nakonec jsem ale zatím neměl důvod jej měnit, neměl jsem problém se zvukem ani s vazbou a na ty občasné komentáře za mixem jsem bezdrát nepotřeboval. Teď ale začínám hrávat akce, kde by se občas bezdrát hodil - svatby, firemní večírky apod., kde by si jej občas i někdo rád vypůjčil.

Prosím o tipy na nějaké konkrétní kousky, případně i rady, čím se řídit při výběru.
Díky moc!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od blaha » sob 24. zář 2016 20:54:10

Z mého pohledu je stále nejvhodnější Mipro ACT-3 Vocal Set
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-vocal-set
Kondenzátorová vložka, pěkný přednes, diverzita, ladění kanálů, pásmo 6A, poměrně slušný dosah.
Pokud chceš vědět víc, pak se ozvi do SZ.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
djdj

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od djdj » úte 27. zář 2016 11:27:07

Díky za tip, podívám se na něj podrobněji.
Dalo by se případně uvažovat i o nějaké ekonomičtější variantě? Abych měl aspoň něco ke srovnání. Pokud to smysl nemá, tak zvládnu zainvestovat víc, na druhou stranu ale ty moje nároky opravdu nejsou vysoké - na nic jiného, než na krátké komentáře v dosahu do 10 m se to používat nebude.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od blaha » úte 27. zář 2016 11:51:10

Dá, ozvi se přes SZ.
Jinak ono to moc není o dosahu, ale o tom, kde tě to jak bude rušit, jakou máš možnost přeladění, klíčování, atp., nakonec co jsem už na oslavách a svatbách zažil, tak jde někdy (ve výjimečných případech) i o ten zpěv.
A nakonec můžeš se dostat i na akci, kde bude potřeba i nějaké větší moderování i třeba na delší vzdálenost a hned se to hodí.
Navíc zmiňuješ firemní večírky, pokud si jako firma bude za něco platit, tak chce aby to mělo i nějakou kvalitu a nepotýkalo se to se zkresleným chrchlavým a vypadávajícím zvukem rušeným televizním vysíláním.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od Bassman » úte 27. zář 2016 13:10:57

Varianta je este Beyerdynamic TG100 H-set. Je to VHF, takze pohoda aj do buducna, navyse ma 8 preladitelnych frekvencii, skratka rusenia neriesis. Dosah je taka klasika VHF, cize +-20 metrov (teda ziadna velka dialka ale vacsinou staci).

Problem je kvalita. Je to na hovorene slovo, mozno nejake karaoke, ale ak nahodou bude treba aby to skutocne hralo, tak to cesta nie je.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od Otas » stř 28. zář 2016 16:51:16

Mno, já mám svého favorita na bezdrátový stroj č.3 vyhlídnutého, ale vychází dráž než elektret... http://www.prodance.cz/ew100-935-g-g3.html
Nejspíš jsem snob, chci totéž, co vidím v televizi. Jestli bude mít dosah jako jeho předchůdce, budu s ním zase poletovat o dětské dni po celém fotbalovém hřišti.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od Palko » stř 28. zář 2016 22:14:28

Přidám svůj názor. Ono těch možností je hodně. Pokud je třeba zůstat s cenou niž a zároveň u renomované značky - volil bych toto - už jsem to mnohokrát dodával do škol a opakovaně koncem roku - když jim zbydou peníze, tak dokupují další kusy:
http://www.audiotek.cz/sennheiser-xsw35-b-26112.html
Palko.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od Petr Z. » stř 28. zář 2016 23:18:53

Bassmane, nechtěl jste napsat původně SHF? Protože klasické VHF je už nějaký ten roček pro tyto aplikace zakázáno..

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od PeBe » čtv 29. zář 2016 8:13:01

svatby, firemní večírky apod., kde by si jej občas i někdo rád vypůjčil.
Vím, že mi teď bude chtít kdekdo na dálku urvat varlata, ale přiopilému slintalovi na svatbě, který chce číst štěpné veršíky a stupidní přání novomanželům, nebo nalitému vedoucímu obchodního oddělení, chválícímu zaměstnance za rostoucí obrat, bych Sennheisera, byť jen za osmičku, do ruky nepůjčil. Pro tyto účely jsou zde jiné značky za zcela jiné ceny (třeba AKG mini), kde když do mikrofonu někdo nazvrací, nechám jim jej na památku hezkého večera, klidně zadarmo a s úsměvem a hezkou vzpomínkou... ;-) :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od Bassman » čtv 29. zář 2016 9:38:52

Petr: neviem ci je aj u nas VHF zakazene, mozno aj je, alebo je zakazane az od urciteho vykonu vysielaca. Kazdopadne sa tu bavime o tak malych vykonoch, ze rusenie nejakeho komercneho vysielaca urcite nehrozi, skor to bude naopak. A tu je prave ta vyhoda preladitelnosti.

Sennheiser ew100 je spica, ale cenove niekde uplne inde. A tu suhlasim s PeBem, ze na bezne firemky, svadby a pod. je skoda davat ludom tak drahe hracicky.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od jardatop » čtv 29. zář 2016 10:28:37

Já mám Line 6 XD-V35. A jsem s ním spokojen. Zvuk hezkej (digitál s plným dynamickým rozsahem a jinými přednostmi digitálu). Stoji 5600,- a jede na frekvenci 2,4GHz (jako wifi).

Uživatelský avatar
djdj

Re: Bezdrátový mikrofon pro DJ - mluvené slovo

Příspěvek od djdj » stř 05. říj 2016 19:31:38

Vidím, že se diskuze rozběhla, díky všem za tipy.

Samozřejmě, že pokud by mě měla čekat akce, která by si žádala vysokou kvalitu (viz ty firmy), tak si rozhodně pohlídám, abych měl odpovídající vybavení (i kdybych si měl něco třeba jen jednorázově půjčit). Zatím to není nic extra velkého, uvidíme dál, jak se budou kšefty vyvíjet... Ale jsem rád, že se objevil i někdo, kdo vidí i tu druhou stránku těchto akcí :D Zatím jsem teda s opilými svědky nebo nějak problémovými řečníky problém neměl, ale člověk nikdy neví, koho potká příště :)
Pročetl jsem si tady víc témat a i něco o problematice frekvencí atd., tak už budu o něco chytřejší při výběru.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“