Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
BeStHeRo

Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Příspěvek od BeStHeRo » pon 14. lis 2016 15:43:24

Zdravím,
přítelkyně si ráda zpívá. Tak jsem si říkal, že bych jí koupil k Vánocům mikrofon, aby si mohla nějaké písničky i nahrát jen tak pro zábavu :) Jelikož však nevím jestli jí to vůbec bude takhle bavit, tak bych jí rád na začátek nechtěl kupovat nic drahého. Říkal jsem si něco kolem 1 500 třeba, klidně i levnější. Vím, že to nebude žádná extra kvalita. Jen mi jde o to, ať je to aspoň trochu poslouchatelné a nezní to jak z mikrofonu za 2 stovky.

Myslíte, že je něco takového reálné? Můžete mi nějaké mikrofony doporučit? Jinak k samotnému nahrávání bude stačit pouze mikrofon, případně stojan, nic dalšího nebude nutné? Moc v tomhle oboru zběhlý nejsem, tak budu vděčný za všechny rady. :)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Příspěvek od Bassman » úte 15. lis 2016 10:25:43

Asi ta nepotesim, ale slusny mikrofon, ktory bude mat slusny zvuk stoj od cca 100 eur hore (2500 KC) a navyse budes potrebovat aj nejaku zvukovu kartu, co je dalsich cca 100 eur, mozno trosku menej.

Ak pojdes s cenou nizsie, bude to urcite pocut.

Neviem ci ma zmysel bavit sa teraz o konkretnych zariadeniach. Vychodiskom su USB mikrofony, ale tie som v ruke zatial nemal, tu na fore nieco malo o nich najdes, ale kvalita je udajne taka vselijaka.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Příspěvek od zelatina » úte 15. lis 2016 14:16:45

Samson Q7 a nejaká jednoduchá zvukovka by mohli poslúžiť

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Příspěvek od J.J. » stř 16. lis 2016 8:21:55

Pro začátek by mohlo stačit toto https://www.muziker.cz/behringer-c-1u-u ... microphone.
Potřebuješ k tomu stojan, připojíš přímo do počítače. Větší vliv, než kvalitnější mikrofon, bude mít na výslednou kvalitu akustika prostoru v kterém se bude nahrávat.
Zvukař bez www stránek

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu?

Příspěvek od Bassman » stř 16. lis 2016 9:33:12

No presne o tomto som pisal.

C1 som mal ako moj prvy mikrofon. Aj ked nie tu USB verziu, ale som presvedceny ze zvukovo to bude pri najlepsom to iste. Na prve pocutie sa zda ze to nahrava celkom dobre, ale ked som neskor kupil SKUTOCNY mikrofon, tak som zistil ze ten zvuk C1 je uplne vykradnuty a v podstate na akekolvek serioznejsie ucely nepouzitelny.

Ale je to urcite lepsie ako mikrofon "za 200 stovky".
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“