Identifikace neznámého mikrofonu

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od KarlosSou » čtv 23. úno 2017 12:03:57

Ahoj vespolek,
při posledním zvučení jsem dělal Jablkoň (půljablkoň) a zpěvačka Marie Puttnerová si přinesla svůj mikrofon. A ten mě vyloženě nadchl (proximity efekt, dynamický rozsah, sametové hloubky, atd...). Pomohli by jste mi jej z přiloženého videa (z jiného koncertu) identifikovat? Podle napůl seškrábaného loga, co jsem si všiml, by to mohl být nějaký Neumannn.
https://www.youtube.com/watch?v=7h2_0SjzQrw
Děkuji všem

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od KarlosSou » pát 24. úno 2017 9:26:10

má takový pogumovaný šedý tělo a ted už vím že je to starší Neumann, ale nikde ho nemůžu najít

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od KarlosSou » pát 24. úno 2017 11:00:58

tak už mi to našli, kdyby to někoho zajímalo:
http://www.daleproaudio.com/p-26637-mbh ... phone.aspx

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od Bassman » pon 27. úno 2017 9:45:10

DALEPROAUDIO, tak to vidim prvy krat. Podla ceny by to asi malo byt dobre.

Ma niekto realne skusenosti s touto znackou?
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od J.J. » pon 27. úno 2017 10:49:02

Daleaudio je eshop, odkaz na výrobce mikrofonu tady http://www.mbho.de
Zvukař bez www stránek

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od Bassman » pon 27. úno 2017 12:43:27

:))))

... tak toto som urobil zo seba dobreho ... :)

Takze nova otazka. Mate nejake realne skusenosti so znackou MBHO? Len by ma to zaujimalo, nie ze by som zajtra bezal kupit od nich nejaky mikrofon.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od mkarr » úte 07. bře 2017 2:34:49

Taky jsem pokukoval co si to Maruška sebou nosí, ale mě naopak nenadchnul. Přišel mi jaksi nepatřičně ostrý a v sametových hloubkách nekonkrétní. Spíš sem si říkal, že mikrofon který si sebou zpěvák nosí by měl jeho hlasu dělat lepší službu. Ale nestál jsem za pultem a ani vlastně neslyšel Marušku zpívat na nic jiného, abych měl srovnání.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od Petr Z. » stř 08. bře 2017 13:05:22

Kravka Zelenková taky tvrdě vyžaduje SM58 na drátě, ačkoli jí vůbec nesedí a navíc do něj plive tak, že jste za klikama úplně bezmocní. Dodatečný windschutz odmítla, prej mikrofon jí u hlavy musí ve světlech zářit...prostě kravka.
Chvíli jsem ji nechal /na zvukovce/ zpívat do E945, co jí vysloveně, nejen podle mě, seděl.
Tvářila se, jako by z toho mikrofonu mělo každou chvíli něco vyletět a nakonec ale stejně prskala do vyžádané SM58 bez WS.
Byla párkrát použitá, mívám ji sebou jen pro ty, kdo ji také vyžadují, ale na rozdíl od hvězdy Zelenkové to s ní umí..
Furt platí pravidlo, že čím větší nula, nebo zhasínající hvězda, tím horší chování a absurdnější požadavky.
Pak jsem se dověděl, že na šatnu si poručila nějaký druh Evian, co tenkrát nebyla v okruhu 30-40km od místa "recitálu" k sehnání. Ve smlouvě přitom bylo napsaný, že na šatně má být k dispozici dostatek neperlivé vody, nic víc, stejně tak neměla ve smlouvě tu SM58. Jo - a prachy na dřevo, ještě před "vystoupením".
Kolik normálních lidí kasíruje plný honorář a v hotovosti, aniž by ještě hnulo prstem či kváklo? Moc jich asi nebude..
Tehdy z ní bylo na nervy víc lidí z personálu - nevím, co to je za pitomou manýru, hodinu před akcí záměrně vytáčet skoro celý support.
Dobře to řekla jedna kočka z managementu toho sálu: "Podívejme se, bývalá sboristka vod Gotta" :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Identifikace neznámého mikrofonu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 08. bře 2017 14:45:35

Dynamické MBHO neznám, s lacinými měřicími mám dobré zkušenosti.
Ano, hvězdy a mikrofony. Ester Kočičková při zkoušce strašně moc vyžadovala jeden určitý, akorát si zaboha nemohla vzpomenout, jak se jmenuje. Prý ho nechala doma a má na sobě takový nějaký proužek. Byla to možná nejzábavnější část celého vystoupení, spontánní sebeparodie, akorát jsme se nesměli smát. Anebo možná směli a měli, ale jen tak risknout to nejde, umělec se urazí, že se smějete jinde, než on má na to naplánovanou pauzu a když tam jste v sále jen asi tak tři, tak vás snadno identifikuje s "drzým personálem".

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“