Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
hlavka

Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od hlavka » sob 22. dub 2017 17:05:20

Omlouvám se, asi to otvírám tady podesáté, ale z pročtení co jsem našel, nemám hlavu ani patu. Mám čtyři sady SM58 handek BLX a všechny jsou v pásmu 700-800MHz. Mohl by mi prosím to někdo shrnout, jaké mám možnosti. Někde jsem četl, že se od června v podstatě nic ještě dlouho nic dít nebude, protože to pásmu nikdo využívat nebude atd. Pak jsem četl, že to lze nechat přeladit. Sady mám už asi sedm let a jsem s nima maximálně spokojen, používám je tak dvakrát do měsíce a proto se mi nechce investovat zase tak velkou částku za nové...

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od Palko » ned 23. dub 2017 23:14:22

Jsem ve stejné situaci. Mám 8 sad Sennheiser G2 EW365.
Je to fakt dobrý a taky bych to nerad vyhodil. Zatím to praktikuju tak, že si na místě projedu pásma a naladím si to tam kde to šlape. Jen V Sapě, kde zrovna potřebovali zapojit všech 8 sad bylo náročnější to naladit a v průběhu večera mi do jednoho příjmače stejně po 22 hod. něco začlo lézt. Ale podařilo se mi to přeladit. Je s tím teď víc práce - hlavně pokud je třeba použít více sad, ale zatím si s tím poradím. Vyhazovat nějakých 150 tisíc za nových 8 zatím nebudu.

Palko.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od Bassman » pon 24. dub 2017 9:44:26

Predat malym zvukarom na firemky, DJ-om, mozno do kulturakov, alebo preladit ak sa da, ale to moze byt dost drahe.

Pre profi pouzitie bohuzial uz nespolahlive (respektive dost riskantne).
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od miro » pon 24. dub 2017 21:47:30

Promiň ale mě se poněkud příčí Tvoje rada "prodat". zrovna tak jako se mi příčí spousty inzerátů na prodej bezdrátové techniky i třeba v 800 pásmu kde prodejce udává že je 100% funkční se smyšleným důvodem prodeje třeba jako nevhodný dárek, přecházím na jinou značku ap. Pokud je to s poznámkou, že se jedná o neperspektivní nebo nelegální pásmo, pak je to OK. Jinak bez takového upozornění má kupující nárok na odstoupení od smlouvy a pochopitelně navrácení všech prostředků z důvodu uvedení v omyl.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od Bassman » úte 25. dub 2017 10:10:53

Samozrejme som to myslel s tym ze kupujuceho upozornis na problem s pasmom. Preto ten vyber pouzivatelov, ktory nemusia vacsinou riesit vacsie vzdialenosti, takmer vzdy sa jedna o uzavrete priestory, kde to zatial nie je take kriticke (ale casom asi bude).
Ku nam do firmy chodia teraz vyplakavat zvukari velkych firiem, maju 10-15 kanalov (a viac) v tom pasme a nevedia teraz co s nimi. A prave tam mi jeden zvukar hovoril ze to predavaju takymto drobnym uzivatelom (samozrejme s upozornenim), ale ked sa da prijimac pred javisko, tak sa to da niekedy celkom spolahlivo pouzit aj vonku. Ale ako hovorim, to je na amaterske ucely, profik nemoze postavit niekde na stage skrinu s prijimacmi a potom sa modlit aby to nevypadavalo.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od mi-ro » úte 25. dub 2017 12:07:15

Ano, to se dá. LTE prostě řádově snížilo dosah zařízení. Podstatné je, jak daleko je BTS vysílač podporující LTE v 800MHz. Pokud je za kuturákem, pak sorry, RF je naplno i při vypnuté handce. Pokud je pár km, tak Sennhesery ještě udělají hodně práce. Ale jak jsme se shodli, vždy je třeba hrát férovou hru a zájemce třeba upozornit. A máš klid.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tedy s těma bezdrátama v pásmu 700-800MHz?

Příspěvek od blaha » úte 25. dub 2017 19:23:16

Dokud se dá, nechat to přeladit, pokud to jde, nebo přeosadit střeva, taky pokud to ještě jde, i tak je ale potřeba počítat s investicí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“