Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jara

Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Jara » stř 06. zář 2017 7:13:57

Zdar chtěl bych si pořídit nějaký kvalitnější mikrofon, mám shure SM 58 a uvažuji nad Shure Beta58 A ale dočetl jsem se na diskusi že na každým mixpultě to zní jinak, máte někdo vzkušenosti jak zni Beta na ui 12? (zpívám přes tc helicon) popřípadě muže někdo něco doporučit? díky Jara

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od exxxi » stř 06. zář 2017 8:58:43

Mikrofon si musis vybirat podle toho, jak ti sedne k hlasu. Mixpult, ktery meni barvu se snad nemuze nazyvat mixem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Marian » čtv 07. zář 2017 14:40:59

A hlavne čo sa týka zvukového prejavu je SM58 a Beta58 dosť rozdielny. SM58 je vhodný na silnejšie hlasy a rev, znie zahuhlanejšie a hutnejšie a tupšie než Beta58, ktorý berie naproti tomu viac výšky a je priezračnejší a lepší v detailoch a hodí sa aj na kultivovaný spev, ale vie si poradiť aj celkom dobrým dynamickým rozsahom, čo je aj niektorým spevákom nežiadúce lebo viac počuť ich intonačné nedostatky v detailoch. Určite zájsť do hudobnín, kde sa obvykle dajú nejaké mikrofóny skúsiť, aj keď je Beta 58 dobrý mikrofón nemusí sadnúť každému, ja som zvučil spev chlapca, ktorý si ho priniesol so sebou, no k typu jeho hlasu mi nesedel. Pri ďalšom zvučení som trval na inom mikrofóne, paradoxne mu sedel lepšie lacnejší mikrofon AKG D880 čo nakoniec aj sam uznal, potom som skúsil kondenzátorový AKG C7 a bolo to ešte o čosi lepšie. Celkovo sa najmä chlapi boja alebo čo ísť do kondenzátorových mikrofónov, keď som ponúkol pri zvučení použitie kondenzátorového väčšinov odpoveď bola ee v žiadnom prípade!

DEEJAY MCJ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: stř 07. bře 2012 19:03:46
Bydliště: PreseLany -TO (Slovensko)

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od DEEJAY MCJ » čtv 07. zář 2017 16:26:35

Skus Sennheiser E 945 , Shure asi nie, ale najmudrejšie asi bude , ako sa tu už písalo mikrofón vyskúšať. Hlavne keď používaš vokalizér tam je sennheiser bezkonkurenčný.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Otas » čtv 07. zář 2017 17:27:22

Beta 58, Sennheiser E935/945 (dle potřeby směrovosti) a docela mne před týdnem mile překvapil AKG D5, když jsem ho teď měl příležitost vyzkoušet v live. V přímém srovnání mi připadl lepší, než Sennheiser E835 a 845. Není příliš pro mužský basový zpěv, má oříznuté kmitočty pod 70 Hz. A samozřejmě jde o zvyk na větší hlavu mikrofonu.
Ale tak, jak psal Deejay, nebo i Marian - chce to vyzkoušet - se slušnými komponenty, především bednami.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od safa » ned 29. říj 2017 2:54:23

Zkus sE V7, je hodne univerzalni a spousta lidi si ho za ten rok co je na trhu dost oblibilo (například Kryštof na ně v bezdrátové i drátovéverzi odzpíval Strahov).

https://www.kreatek.cz/search.html?q=se+V7

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od exxxi » ned 29. říj 2017 7:50:39

SE je naprosto skvele v normalnejsich podminkach, tzn. venku nebo stredni a velky klub. V malych klubech, pro pankace a hodne hlasita mala podia je vhodnejsi EV nd96 kvuli vazbe. Vyzkouseno oboji ;-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od safa » ned 29. říj 2017 16:29:38

Souhlasim, ono malo ktery mikrofon je tak vazbe a blbymu prostredi odolny jako je plochohlavý ND96 (tedy aspon ja jsem na zadny takovy nenarazil).

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Bildic » ned 29. říj 2017 18:17:50

nepises ako velmi si chces polepsit, do akeho prostredia a aku cenu budes akceptovat.

vyskusaj KSM8, od shure - je to vsak iny level, ale polepsis si.

DPA ma tiez d:facto, neumann ...

ale mozno i Rode nie je zla volba s 10 rocnou zarukou - Live mikrofony.

Mikrofon je tvoj pracovny nastroj a tak by si to mal prisposobit tvojmu hlasu a stylu spevu, samozrejme ako pisali vyssie aj prostrediu.

Mix pult nie je “škodca” mikrofonov, to operator je “ladič”.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Robert » úte 31. říj 2017 9:05:12

Přidám se dotazem, pokud by měl někdo porovnání sE V7 s AKG D5. Jak je sE V7 odolný vůči vlhkosti (uprskání) , resp jak se zvyšující vlhkost projevuje na zvuku? AKG D5 se mi moc líbí zvukově, ale vlhkost moc ráda nemá a někdy mi přijde (možná je to věc konkrétního hlasu) náchylnější na nepříjenmé sykavky. Cenově je sE V7 velmi příznivá, až mi to přijde podezřelé =o).

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od Otas » stř 01. lis 2017 16:34:51

Jo, to by mne také zajímalo, asi nezbude, než oba koupit :).
Když se člověk jukne na datasheety, tak vidí dva základní rozdíly:
- D5 má horní propust 70 Hz, čili zpěv nebo mluvení zblízka se dá dost poslouchat - proximity efekt tolik neruší.
- sE V7 má příkop v kmitočtové charakteristice někde kolem 7 kHz - že by opatření proti sykavkám?
Jenže datašíty neřeknou všechno...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od safa » pon 06. lis 2017 23:41:39

Robert píše:Přidám se dotazem, pokud by měl někdo porovnání sE V7 s AKG D5. Jak je sE V7 odolný vůči vlhkosti (uprskání) , resp jak se zvyšující vlhkost projevuje na zvuku? AKG D5 se mi moc líbí zvukově, ale vlhkost moc ráda nemá a někdy mi přijde (možná je to věc konkrétního hlasu) náchylnější na nepříjenmé sykavky. Cenově je sE V7 velmi příznivá, až mi to přijde podezřelé =o).
... tak to nevim, bud "moji" umelci tak neprskaj, nebo je to v pohode. Nevedel by MADMAX kterej ma sE V7 na zpevakovi Hentai Corp?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitnější mikrofon za shure SM 58?

Příspěvek od safa » pon 06. lis 2017 23:43:40

Otas píše:Jo, to by mne také zajímalo, asi nezbude, než oba koupit :).
... nebo pujcit
Otas píše: - sE V7 má příkop v kmitočtové charakteristice někde kolem 7 kHz - že by opatření proti sykavkám?
Jenže datašíty neřeknou všechno...
... jo, tady ten prikop docela sedi na zkusenosti z praxe (skutecne je tenhle mikrofon k lidem s enormnimi sykavkami velice milosrdnej).

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“