Sejmutí několikero fléten

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
cipan

Sejmutí několikero fléten

Příspěvek od cipan » pát 29. zář 2017 22:21:47

Ahoj, poradíte mi prosím.
Máme flétnistu, kterej furt střídá flétny (zobc - tenor a sopran, příčnou a irskou) a teď mluví ještě o nějaký další, prostě blázen do foukaček. Problém je že nevím, jak flétnu správně sejmout. Máme většinou malý podium a je tam docela rambajs. Používal jsem tužku AKG P170, ten snímal hezky, když je na podiu klid a může se to trochu vogainit a flétna může stát dál. Ale při hře s kapelou to je bez šance, ať to dam jakkoliv, tak tam jde buď hroznej bordel, nebo musim stáhnout gain a flétna se musí nalepit, takže na poslech to zní jako nespecifikovatelný foukací nástroj :( Zkoušel jsem SM57, to bylo na přeslech a intenzitu lepší, ale barva zvuku byla hodně nepřirozená a nemohl jsem najít správné umístění, abych to zlepšil. Věřím, že by byl vhodný nějaký mikrofon s klipsem, ale kvůli částému střídání fléten, to nevyhovuje. Proto bych chtěl poradit, jaký mikrofon bych měl zvolit, nebo jestli si mám dál hrát s polohou mikrofonu...Díky všem

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sejmutí několikero fléten

Příspěvek od TomasVv » ned 01. říj 2017 0:17:23

Moje žena hraje na hromadu fléten, šalmaj a další písklátka. Protože zároveň zpívá, většinou má něco jako Shure SM 58.
Hraje to bez potíží. Hráč musí vědět, odkud jeho nástroj vydává zvuk a toto místo přiblížit k mikrofonu. Stejně blízko, jako zpěv, takže centimetry.

Když je zvučím já, vůbec flétny neřeším, chci na tom mikrofonu udělat zpěv. Když je dobrý zpěv, flétna bude určitě taky.
Dělám, co mě baví.

RostaForet
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 23. čer 2015 18:54:08

Re: Sejmutí několikero fléten

Příspěvek od RostaForet » pon 02. říj 2017 8:56:55

plně se ztotožňuju s TomasVv

Uživatelský avatar
cipan

Re: Sejmutí několikero fléten

Příspěvek od cipan » stř 04. říj 2017 23:07:59

Ok, takže je to spíš o cviku... :)

dzono
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:42:26

Re: Sejmutí několikero fléten

Příspěvek od dzono » čtv 05. říj 2017 11:19:45

Dynamika ako SM58 je síce menej citlivá, ale zase kondenzátorový bude mať krajší zvuk, takže je to vždy o kompromise, ja by som možno volil aj kondenzátor, napr. Audio-Technica ATM710. Lebo tak či tak bude musieť byť flautista na tom mikrofóne nalepený. Príp. možno skúsiť aj nejaký hyperkarioidný mikrofón a plexisklo paraván? :)

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“