mikroport v dešti

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

mikroport v dešti

Příspěvek od miro » úte 21. lis 2017 21:33:39

Dobrý večer,
dá se nějak účinně ochránit mikrofon proti dešti? Ne, opravdu nechci slyšet odpověď že moderátor se má schovat. Prostě je pravděpodobné, že akce bude probíhat i za deště. Bude se jednat POUZE o moderování. Co by udělal se zvukem převlečený mikrotenový sáček? Kromě možného šustění? Máte zkušenosti? Dík za info. M.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od Aleš » stř 22. lis 2017 11:58:48

Ve staré knížce "K. Kubát: Příručka zvukaře a fonoamatéra" se tuším doporučovalo přetáhnout přes mikrofon gumový nafukovací balónek. Ale nevím jak dalece to ovlivní zvuk, nezkoušel jsem.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od PeBe » stř 22. lis 2017 13:31:17

[OT]
Prezervativ mi přijde jemnější a tudíž i lépe prostupný pro zvuk. Neumím si však představit, jak by reagovala manželka, kdybych jí řekl: "Jedu na kšeft" a do kapsy si strkal balíček šp..ek... :-D
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od Aleš » stř 22. lis 2017 15:09:23

Ano, prezervativ se určitě dá použít také. Koneckonců tvaru běžné handky je líp uzpůsobený než kulatý balónek :-D
Otázka ovšem je, jak by se na to tvářil pan moderátor :-D

midimive
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pát 18. lis 2016 8:35:06

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od midimive » stř 22. lis 2017 20:45:55

Je to naprosto jednoduché, mikrofon nech jak je a moderátor ať si vezme deštník, nebo pokud potřebuje obě ruce volné, deštník mu může nosit nějaká hosteska. Jinak, to je takový problém si to s těmi různými návleky a "ochranami" na mikrofon vyzkoušet sám doma nad vanou a pod jemnou sprchou. A budeš mít výsledky testů okamžitě na vlastní uši. Sám jsem občas na některých venkovních akcích (hlavně ty pietní za každého počasí) při dešti použil vystřižený pás z obyčejného igelitového sáčku, který jsem namotal na hlavu mikrofonu tak, že přední část byla volná pro signál a vše zajistil dvěma gumičkami do vlasů. Pravdou ale je, že se jednalo o mikrofony ve stojanech, byly ve vodorovné poloze, signál tedy volně procházel, déšť bylo jen slyšet, ale neuškodil.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od miro » čtv 23. lis 2017 18:43:46

Hned úvodem jsem žádal: "Ne, opravdu nechci slyšet odpověď že moderátor se má schovat." Ale to nic....Ptám se na zkušenosti proto, abych to nemusel zkoušet doma nad vanou. Tolik zbytečných mikrofonů zase nemám. Jinak děkuji všem za konstruktivní nápady. Jen doufám, že toho deště třeba nebude v sobotu tolik.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: mikroport v dešti

Příspěvek od mkarr » pon 27. lis 2017 18:32:11

Chránili jsme mikrofony prezervativem a přes něj navlečený molitan. Nikdo si ani nevšiml, že tam pod tím ten prezervativ je. Kdyžtak se to zakončí černou izolačkou nebo drátkem a zastřihne, aby tam bylo jen tolik šprcky, kolik je potřeba. Jasně že to změní citlivost, ale pokud je důležitější mít mikrofon v suchu, nedá se svítit. Jinak při použití dynamických mikrofonů s kulovou charakteristikou, nemá obvykle voda až tak moc kam natéct a dá se nechat mikrofon bez ochrany. Samozřejmě že ideální je použít takový mikrofon, na kterém nelze napáchat větší škody ani hozením do kýbla.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“