Jaký Di box?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
storm69
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: úte 22. pro 2009 21:08:00

Jaký Di box?

Příspěvek od storm69 » pát 05. úno 2010 1:04:01

chci si koupit di box, ale rozhoduji se mezi těmito výrobky, ART dPDB a ART DTI. ART dPDB má navíc utlumení signálu, odpojení země. Di box chci použít jako převod nesymetrického signálu z dj mixu na symetrický do aktivích beden (zabránění rušení, zemnících smyček) a jako propojení notebooku do dj mixu, odstranění brumu. Chci, aby v di boxu byly použity transformátory, který bude pro mne lepší?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od frantik » pát 05. úno 2010 7:29:27

Nějaký pokec je tady: http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=1898.

Tip:
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=92535 - toto obsahuje kasická teslácká vajíčka, což jsou wellmi slušné stínění transformátory.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od kalfar » pát 05. úno 2010 16:38:10

S brumem z ntb to nejspíš nepomůže. Ten vzniká v mizernejch napájecích trafech a je součástí zvukového signálu. Já to řeším odpojením napájení a provozem z baterie.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od Martin » pát 05. úno 2010 19:34:17

doporučuji: brum z ntb se řeší v tomto vlákně viewtopic.php?f=17&t=866&start=0

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od frantik » pát 05. úno 2010 21:58:05

To už by musel být hodně špatný NTB a zdroj aby transformátorový DI-box nepohmohl.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 07. úno 2010 15:53:00

U NB je potřeba nejdříve zjistit, kde je problém, zda ve zdroji, nebo ve zvukovce.

V prvním případě může oddělení trafem pomoci.

Ve druhém případě, kdy je zvukovka sama o sobě zdrojem rušeníl, nepomůže ani zlacený konektor, ani svěcená voda, ani výtažky z perel či diamantů a dokonce ani kalgonit, ale jiná, nejlépe externí, zvukovka.

Vlastně je ještě třetí problém - některé USB řadiče (100% u DELL Latitude E64xx) jsou vymyšlený tak blbě, že připojením třeba myši začně zvukovka vydávat rušivý zvuk.
Přepojením do jiné zásuvky na druhé straně notebooku rušení zmizí - asi to souvisí s vnitřním napájením.

Nicméně si myslím, že externí zvukovka nestojí nijaký ranec a rozhodně se vyplatí...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od janek » ned 07. úno 2010 16:31:33

pavel2 píše: Vlastně je ještě třetí problém - některé USB řadiče (100% u DELL Latitude E64xx) jsou vymyšlený tak blbě, že připojením třeba myši začně zvukovka vydávat rušivý zvuk.
Přepojením do jiné zásuvky na druhé straně notebooku rušení zmizí - asi to souvisí s vnitřním napájením.
Sa mi mari, ze niekde som pocul ze ked pomale zariadenie (mys) komunikuje, tak ide pomalsie cela USB zbernica. Pripojenim na druhu stranu sa
asi dostane na iny radic, a kazde zariadenie pracuje svojou rychlostou... ale ako je to naozaj netusim.

Pavel1952
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. úno 2010 20:59:58

Re: Jaký Di box?

Příspěvek od Pavel1952 » ned 07. úno 2010 21:34:53

Rozhodně DI box který umí rozpojit zem. Nejlépe trafo s převodem 1:1.
útlumy nejsou tak nutné protože každý slušný mix má pad. a navíc v
NB se dá nastavit úroveń OUT.

Uživatelský avatar
kos99

Jaký Di box?

Příspěvek od kos99 » sob 28. led 2012 20:32:36

o tom jaký DI box použít je dost podstatný co tím boxem chceš zvučit neb třeba ty ART boxi mužeš použít třeba pro španělu nebo kláves ale pro el.kytaru moc ne tam je třeba mít specialní DI box třeba Palmer 09 , nebo Radial JDX nebo H&Kettner RED box , třeba u mikrofonů se dá nabudit signal taky specialními DI boxi v každém případě je důležité mít DI box pro danou specialní věc a dobře vědět jak ji použít neb pak by i sebe lepší věc mohla být kontra produktivní

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jaký Di box?

Příspěvek od jardatop » čtv 09. úno 2012 10:29:27

kos99: to je blbost.
Di box bude vzdycky DI boxem. Bude pasivni nebo aktivni.
Jestli je to neco specialniho, tak to bude predzesilovac na miru (treba k te kytare) s DI boxem na konci. To ale nebude tento pripad.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký Di box?

Příspěvek od TomasVv » čtv 09. úno 2012 16:31:36

Já bych to shrnul: pro speciální aplikace je potřeba vhodný (speciální) dibox.
Např. s vysokou impedancí pro piezosnímače, s preampem pro totéž a lépe, s velkým útlumem pro zesílené výstupy a tak dále.
Pro běžné aplikace - symetrizace linkového signálu, galvanické oddělení lze použít jakýkoliv uneverzální dibox. Pasivní DI dokáží lépe utlumit řušení, aktivní mohou mít vestavěný filtr.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký Di box?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. úno 2012 17:09:03

Ani náhodou. Dokud v tom není solidní signálové trafo, tak to buď nic galvanicky neoddělí nebo to při tom oddělování dost poškodí signál alespoň při některých jeho úrovních, impedancích, kmitočtech. Termín "univerzální" bohužel pro většinu lidí znamená "nějaký laciný sráč, třeba libovolný Behringer" a nic nemůže být dále pravdy. Právě ty univerzálnější jsou nejnáročnější a stojí nejvíc.
S tou specializací bych to asi dodefinoval tak, že může jít o nedostatek univerzálnosti (například proto, že trafo má převod a dělič k napěťovému útlumu jen přispívá, takže linku do linky s tím nikdo nedostane ani násilím) anebo skutečně jde o dibox, který má snímači nahrazovat vstupní impedanci komba, piezosnímači vůbec umožnit funkci na nízkých kmitočtech anebo až emulovat nějaký kytarový efekt apod. Takový se jinde použít prakticky nedá, je to spíš už součást nástroje.

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký Di box?

Příspěvek od TomasVv » čtv 09. úno 2012 20:10:08

Jo, zapomněl jsem na aktivky bez trafa. Ale ty nepovažuju za univerzální.
Optron patří na digitální cesty ne, na k analogu.
Když jsme u těch šuntových Behringerů, kolik kusů DI-100 si kontroloval? Mám pocit, žes na něj dost nadával, ale viděl jsem i dost lichotivá měření.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký Di box?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. úno 2012 20:43:34

Nevím, několik, v rozsahu pár let. Je to notoricky známý šmejd hlavně nespolehlivostí, závislostí zkreslení na napajecím napětí a v podstatě úplně vším, konče například odběrem z baterky. Vzhledem k ceně by to asi nemělo být žádným překvapením pro nikoho, ale lidi od zvuku jsou občas opravdu jako malé děti, které věří na pohádky, což by mně ještě tak moc nevadilo, jde obvykle o něco podobného "umělcům", skutečných techniků je mezi nimi děsně málo. Horší je, že jsou často hodně hluší, respektive dobrý pocit jim nezkazí ani zoufalý pazvuk, který jim z toho leze. Zjevně se dobrý pocit generuje úplně jinde, než ve sluchovém orgánu :-). Znám samozřejmě lidi, kterým uši na zjištění, o co jde, úplně stačily a postupně přezbrojili.
Taky bych mu uměl udělat "dobré měření", na to stačí neměřit to, co dopadá blbě. AR133 se tedy Ulimu okopírovat opravdu nepovedlo a kdo to čekal, tak neví nic o ničem.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký Di box?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. úno 2012 21:08:44

Ještě k tomu prvnímu dotazu přímo - především si musíš uvědomit, že mezi VÝSTUPEM z mixu a aktivní bednou je potřeba přenést napětí v řádu voltů a to pokud možno v poměru 1:1 nebo hodně podobném. Teoreticky by dokonce propojení nesymetrického cinche na DJ mixu s profi XLR na aktivní bedně vyžadovalo transformaci NAHORU, ale obvykle to stačí, jak je a regulace citlivosti bedny s masterem na mixu dovolí to vybudit optimálně. Takže potřebuješ dvě trafa 1:1 a na linkovou úroveň, tedy i při nějakých +10dB ještě nesmí moc kreslit. To hodně omezí výběr, protože ten typ diboxů, co se strká mezi klávesy, kytarové kombo anebo NB a VSTUP MIXU, obvykle oplývá všemi možnými zeslabeními signálu a dokonce to občas ani není jasně napsáno (dbx například). ART DTI by toto splnil, PDB ani dPDB ne. Ani v jednom diboxu ART ale není skutečně dobré signálové trafo, jen "za ty peníze", tedy zhruba v ceně 20% celé krabičky. Dobré trafo stojí samotné kolem tisícovky.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“