Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

  • Reklama
  • DEMO 15
James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » pát 29. srp 2014 22:33:54

Zdeněk Prodance píše:Budou z tebe mít velkou radost. Příště měj aspoň tolik slušnosti a zdravého rozumu, abys svůj výběr konzultoval především a hlavně PŘEDEM s odborníkem ve firmě, která ti bude zařízení prodávat a ne jen s nějakým "zvukařem", který nemá žádnou zodpovědnost za nic.

H.M.
Tak já bych to nerad zase házel všechno jen na onoho zvukaře. Ono radit po e-mailu, nebo v diskuzi, není vždy tak jednoduché. Ale i z jiných zdrojů co jsem tak brouzdal po netu, mi přišlo tohle jako dobrý nápad, resp. dibox obecně. a hlavně když jsem to koupil já tak za to nakonec i já nesu zodpovědnost, to je pravda... Na druhou stranu ten eshop tam tu možnost má, já jsem dibox v žádném případě nerozbil, tak si myslím že nebudu první ani poslední...

Každopádně je pravda, a to naporsto souhlasím, že by bylo pro všechny jednodušší kdybych to koupil rovnou správně no :D

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 29. srp 2014 23:04:06

Možnost tam mají proto, že to nařizuje zákon. Jinak by samozřejmě každý zákazníka, co se sám od sebe rozhodl špatně nakoupit a pak zboží používal a pak ho vracel, nejraději nakopal někam. Co si myslíš, že s tím teď budou dělat ? Máš představu, kolik lidí nás prudí s tím, že chtějí dostat pouze naprosto netknuté balení z výroby, protože jinak mají pocit, že si koupili něco z druhé (třetí, čtvrté.. ) ruky ? A to my toho dost rozbalujeme sami, třeba proto, že je to nezbytné, případně vhodné, zkus nerozbalit první pár beden v zemi a říkej lidem, že poslechnout si je můžou až když si je koupí. To ani žádný druhý nemusíš objednávat. Toto je prkotina, ale i taková prkotina zbytečně zvyšuje ceny. Každému, i těm, co se rozhodují správně.

H.M.

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » pát 29. srp 2014 23:12:25

Zdeněk Prodance píše:Možnost tam mají proto, že to nařizuje zákon.

H.M.
Já nevím ten e-shop kde jsem to koupil (audiotec) má tu dobu sám prodlouženou na 30dní, což už ze zákona ani nemusí. Tipnul bych si že to v klidu prodají jako nový dibox...(to samozřejmě nevím, jen se domnívám)

Nicméně jako souhlasím s vámi v podstatě, a taky rozhodně nepatřím k těm co by to naschvál tak dělali...(nakonec i já s tím mám zbytečné potíže) žel jsem doplatil na svou neznalost...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 30. srp 2014 1:47:59

Jo, ze zákona je naštěstí jen čtrnáct dní. Ty jsi měl od nich měsíc a tak ses tady začal ptát až po těch čtrnácti dnech marných pokusů. Normálně bys jim to musel už předtím vrátit. Docela bych řekl, že není moc dobrý nápad tuto lhůtu prodlužovat :-)
Ono to to totiž vůbec nemá sloužit na nějaké pokusy hrát nebo jezdit nebo střílet nebo vařit, člověk má po rozbalení zjistit, jestli si omylem nekliknul na něco jiného, případně nepřehlédl, že se mu to do mezery v lince nevejde. Pobavily mne historky obchodníků, co jim lidi vracejí foťáky plné nesmazaných fotek z dovolené a písku, nafukovacích člunů celých od mořské soli a vysavačů s pytlíky plnými k prasknutí. Já jsem nevracel ani ledničku koupenou na základě nesprávně udané energetické třídy (měl jsem věřit vzdělání a zkušenosti a ne reklamě), protože si jako pitomec radši připadám před sebou než před jinými. No nic, to je OT, ale příště radši sháněj informace předem a nespokojuj se s "jedna paní povídala".

H.M.

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » pon 01. zář 2014 15:22:38

Takže pasivní di box s trafem od stejné firmy pro mě bude dobrá volba, nebo je lepší pořídit vidlicový adaptér?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 01. zář 2014 17:07:42

Jaký vidlicový adapter proboha ? KTERÝ dibox od stejné firmy ?

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Ondráš » pon 01. zář 2014 17:25:05

:lol: [-o< #-o

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » pon 01. zář 2014 19:12:52

Pardon :lol:

asi nic... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Ondráš » pon 08. zář 2014 22:53:19

Zdenek: Pravdu dis, dneska jsem krabicku HD400 zapojil mezi mixak a zesilovac (oboje QSC), pustil hudbu a hralo to jak z pr..le, resp. jak z rozslapnutyho kyble [-X . jakoby v protifazi, bez basu, a vejsky nejak podivne chrcely. Zkousel jsem laborovat s pomerem urovne z mixu a zesilenim na zesaku, to na to kupodivu moc vliv nemelo. Proste to hralo naprd. [-X

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » stř 24. zář 2014 9:48:01

Tak ještě zde napíšu jak to všechno dopadlo, kdyby to někoho zajímalo.

Di box jsem uplně v klidu vrátil, všechno bylo v pohodě a nakonec pomohl kvalitnější adaptér. Ačkoliv je to notebook Dell, zkusil jsem tam zapojit adaptér od HP - se stejným napětím. A bylo to o.k. Tak jsem ho koupil a zatím je vše na pohodu. Vim že to neni asi uplne standartni reseni ale hlavne je to vyreseny :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od blaha » stř 24. zář 2014 12:34:52

blaha píše:Další možností jak odstranit brum z notebooku je vyměnit napájecí adaptér za ten s plochou vidlicí, dá se sehnat i originál Dell.
:)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » stř 24. zář 2014 12:37:34

blaha píše: :)
Ovšem adaptér, o kterém mluvím(ten který je dobrý), nemá plochou vidlici...

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od MADMAX » stř 24. zář 2014 13:44:01

To, o čem hovoří Blaha, platí pro případ brumu způsobeného zemní smyčkou (tedy dvojí cestou zemí, jednak po "nuláku" zdroje jedna po signálovém kabelu). Přečti si, co jsem Ti napsal hned na začátku - to je ten případ. Často není třeba vyměnit notebook, stačí jiný zdroj ( s lepší filtrací rušení). :-D :-D

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 24. zář 2014 14:59:20

Je to vyřešené do doby, kdy připojíš další nebo jiný NB apod. zařízení se spínaným zdrojem. Pak se s jistou pravděpodobností objeví stejné nebo podobné potíže. Proto se to obvykle řeší tím galvanickým oddělením pomocí signálových traf, je to univerzálnější.

H.M.

James
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 22. čer 2014 19:53:53

Re: Lze se zbavit brumu pomocí di-boxu?

Příspěvek od James » stř 24. zář 2014 16:26:38

MADMAX píše:Často není třeba vyměnit notebook, stačí jiný zdroj ( s lepší filtrací rušení). :-D :-D
A mě asi nezbývá než dodat že jsi měl pravdu :) Mě se jen nějak nepovedlo v audacity nahrávat to "ticho" jak říkáš... Když sem odpojil zvukovku tak to nešlo spustit... (neříkám že to nejde, jen říkám že se mi nepovedlo)


To Zdenek: S tím počítám, je mi jasný že to není tak univerzální, na druhou stranu tento adaptér je řekl bych celkem běžný (výstup 19,5V) má velký výkon (90W) takže utáhne i silné mašiny a co jsem tak zaregistroval pro novější notebooky typickou koncovku. Ale hlavně - nestává se mi tak často, že bych potřeboval zapojit jiný notebook...

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“