Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jiskrabk

Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od jiskrabk » ned 02. lis 2014 10:41:22

Ahoj,

chci se zeptat zda jste se s tím setkali, nebo kde může být problém, či jak ho odstranit.

Mám DI-BOX ART dual Xdirect. Pokud ho zapojím přes mix tak z něj leze silný šum, brum a podobný "bordel". Je to nezávislé na tom zda mám zaplý fantom, nebo zda jej vypnu a krmí DI-box baterka. Přepínač GND lift na to taky nemá vliv.
Dělá to na všech vstupech mýho mixu (mám Soundcraft Spirit LX7) a dělalo mi to i na MIXu známýho, když nás zvučil (A&H PA12).

Když DI-BOX zapojím přímo na aktivní odposlech (napájení z baterie), tak je klid.

Nějaké nápady? Děkuji.

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od MuFiozo » ned 02. lis 2014 13:48:13

Podobný problém jsem měl s BBS133... dělal to nakonec zbytek smotaného kabelu na zemy vedle prodlužky. Podobný problém měl taky kolega a zas smotany kabel ale od kytary přímo na prodlužce která vedla do comba =D

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od jiskrabk » ned 02. lis 2014 17:16:50

to si nemyslím, že je ono... dělalo by to i při zapojení přímo do aktivního monitoru, což jsem si teď vyzkoušel, že to nedělá

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 02. lis 2014 17:42:40

Já bych měl třeba takový nápad, že ten aktivní monitor má úplně jinou citlivost vstupu, než mix, takže ten samý bordel se někde jeví jako neslyšitelný a jinde jako nesnesitelný. A samozřejmě to s těmi kabely možná také souvisí, protože do baterkou napájeného diboxu s vypnutým fantomem se nějaký brum dost těžko dostane (když nebudu uvažovat, že ho pouštíš už do jeho vstupu).
Šumět aktivní dibox pochopitelně musí (kdo má dojem, že něco nešumí, tak to jen nemá dost nahlas anebo neslyší), ovšem bručet by nemusel. Možná v něm upadla nějaká zem ?

H.M.

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od jiskrabk » ned 02. lis 2014 18:02:07

Upadlá zem by podle mě bručela i při zapojení přímo na monitor...
a samozdřejmě že nějaký minimální přirozený šum tam je a ten mi nevadí, ale ten bordel co z toho leze přes mix se nedá poslouchat.

je to tak silný, že si myslím, že by to bylo slyšet i na méně citlivém monitoru... a je mi divný, že to na baterku přímo do monitoru je OK, ale přes mix to dělá bordel jak přes fantom, tak přes baterku (upadlá zem by to dělala předpokládám pořád jak na mixu, tak na monitoru)...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od exxxi » ned 02. lis 2014 20:34:08

Na mixu to strkáš do mikrofonního nebo linkového vstupu?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 02. lis 2014 21:24:39

Nic nepředpokládej, ale radši si všechno vyzkoušej. A konečně si ozřejmi rozdíly mezi mikrofonním a linkovým vstupem. Možná s tím diboxem něco je, ale takhle zmatečně to nejde ani potvrdit ani vyloučit.

H.M.

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od jiskrabk » pon 03. lis 2014 9:14:14

Na MIXu nemám linkový XLR vstup, takže to jde do MIC.
Ještě mě napadlo, to zkusit na zvukovce co mám k PC (Focusrite 6)... má XLR vstupy a přepínání line/mic.
Dále to zkusím ještě rozdělat a proměřit země...


každopádně děkuji za nápady a postřehy.

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » pon 03. lis 2014 11:38:46

Není náhodou problém v tom že výstup toho DI boxu má linkový úrovně, 600 Ohm a ty to posíláš do mikrofonního vstupu?
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od KamilV » pon 03. lis 2014 11:48:50

To by ale vadil nemělo, ne?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od exxxi » pon 03. lis 2014 12:47:30

Koukněte na stránky toho diboxu. Vidím tam všechno, jen ne, že obsahuje skutečné trafo.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » pon 03. lis 2014 14:11:40

Podkud je to bez trafa tak se s tím nemá moc smysl zabývat ...
Nejsem prodavač

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Ota » pon 03. lis 2014 15:30:17

Už to tu bylo v podstatě řečeno: Tento di-box je předzesilovač, určený k symetrizaci výstupního signálu a impedančního přizpůsobení nástrojových snímačů. Vzhledem k tomu, že je zapojen do mikrofonního vstupu mixu, předpokládám rovněž stlačení tlačítka útlumového členu di-boxu na -30dB, tudíž se již znatelně může uplatňovat šum operačního zesilovače di-boxu, který už z hlediska citlivostti mikrofonního vstupu není zanedbatelnou složkou. Potenciometr GAINu na mixu máš nastaven na poměrně vysokou citlivost, je tomu tak? Přepni tlačítkem útlum na 0dB (vyřaď jej) a GAIN na mixu dej na mnohem nižší citlivost, odstup rušivých napětí by se měl zásadně zlepšit.

A napiš, jak to dopadlo.

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » pon 03. lis 2014 16:36:05

Ten Soundcraft Spirit LX7 podle manuálu má linkový vstupy (divil jsem se že je nemá) Zkus to tam připojit
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od jiskrabk » pon 03. lis 2014 23:11:20

Linkový vstupy má, ale ne XLR... DI-box má jen XLR výstup....budu muset udělat nebo sehnat šňuru XLR-Jack

Každopádně hlavní problém jsem asi našel...jak jsem to měl posledně rozdělaný (zapadl mi dovnitř závit od krytu na baterku), tak jsem omylem otočil v tom kovovém těle předek a zadek. Což by mě nenapadlo, že to vadí, když to pasuje, ale dneska jsem si všiml, že to mají udělaný tak, že na jedné straně je počítáno s kontaktem na ukostření a v těch místech je na tom těle oškrabán lak. Tak zem neměla kontakt s kovovou krabičkou a zřejmě to chytalo nějaký ruchy.
Když jsem to dneska otočil, tak už to jenom šumí... sice slyšitelně a pořád nejsem spokojen, ale ne tak, že je něco fatálně špatně... Zkusím si ještě pohrát s těmi linkovými vstupy.
(mimochodem, zapojené do MIC vstupu jsem to měl s vypnutým útlumem a nižší úrovná na vstupu mixu, ale popravdě mám dojem, že z pohledu hlasitosti šumu není rozdíl, jestli je zaplý útlum a vytažený vstup nebo naopak).

takže ještě jednou děkuji za pomoc s hledáním.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“