Aktivní DI Box s elektronkami

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Aktivní DI Box s elektronkami

Příspěvek od betaron » sob 10. říj 2015 8:16:44

Dovolím si zde na foru uvést poněkud neobvyklý DI Box s elektronkovým předzesilovačem, linkovým výstupem pro koncový zesilovač a symetrickým výstupem pro PA s galvanickým oddělením signálu.
Nutno poznamenat, když jsem před několika lety Vacuum Tube Preamplifier konstruoval, vůbec mě nenapadlo jeho využití, co by DI Boxu speciálně pro akustické nástroje u zvukařiny. Těchto elektronkových preampů s DI výstupem jsem dělal vícero, ale vždy byly součástí kompletní konstrukce baskytarového zesilovače. Obrázek Obrázek Obrázek

Čili, už několik let s výhodou používám tento samostatný elektronkový korekční předzesilovač se symetrickým výstupem zejména pro kytaristy – španělkáře s piezosnímačem, kde je výborným pomocníkem. Taktéž jsem jej při zvučení různých kapel s výhodou použil pro snímání violončela i houslí.
Prakticky: na vstupní šavli mixpultu je Gain nastaven s nižší citlivostí a korekce nulové, ve střední poloze. Na elektronkovém preampu s aktuálním kytaristou nastavíme korekcemi barvu zvuku a Gainem se nastaví potřebná výstupní úroveň signálu do monitoru.
V konstrukci je taktéž využit teslácký transformátorek „vejce“ pro symetrický linkový výstup s možností odpojení GND.
Pro možnou inspiraci uvádím schéma preampu, který je na bázi maršálovsko-fendrovských korekcí a několik fotek ze stavby…
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní DI Box s elektronkami

Příspěvek od TomasVv » pon 12. říj 2015 17:11:20

Hezká hračka. Možná by to ještě mohlo mít přepínatelnou vstupní impedanci mezi 1MOhm pro piezzo a nevím kolik pro cívkové snímače a třeba i normální linkový vstup pro aktivní snímače.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“