Zkušenosti se zvukovkou Lexicon Alpha?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
muchacho
Uživatel
Uživatel

Zkušenosti se zvukovkou Lexicon Alpha?

Příspěvekod muchacho » čtv 31. říj 2013 15:20:30

Zdravím mistry kvalitního zvuku... :wink: Jak už jsem tady na fóru zmiňoval, hrávám na různých akcích a oslavách pro kamarády a známé a hraju z notebooku přes PCMCIA zvukovou kartu CREATIVE SB Audigy2ZS, kterou bych chtěl vyměnit za něco lepšího, ale protože je vše o penězích, tak mě padla do oka zvukovka Lexicon Alpha. Chtěl bych se zeptat, jestli s ní má někdo praktické zkušenosti, protože co jsem našel na netu pár informací, tak někdo ji chválí míň, někdo víc. Mívá prý problémy s latencí (snad jen při nahrávání), které ale snad řeší aktualizace ovladačů a vzhledem k tomu, že na ní budu využívat jen symetrické výstupy by to nemuselo mít na latenci vliv. Nevím, tomuhle moc nerozumím... #-o Ještě by mě zajímalo jestli netrpí na občasné "lupnutí", které prý snad může způsobovat USB. Už jsem se s tím u jedné levné USB zvukovky setkal, ale u Lexiconu by s tím nemusel být problém... :wink: Děkuji za všechny podněty a názory! :)

2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix Behringer Xenyx 1204, mic SHURE PG48, PG58, bezdrát AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET, kabely Adam Hall a Tasker, vše s konektory Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuková karta Lexico Alpha

Allen Heath SQ
Reklama

motif
Nováček fóra
Nováček fóra

Re: Zkušenosti se zvukovkou Lexicon Alpha?

Příspěvekod motif » čtv 31. říj 2013 16:45:24

Lexikon Alfa mám a jsem s ní velice spokojen, žádné problémy s lupáním nebo latencí jsem nezaznamenal. Používám ji k notasu DELL.
Jinak výstupy i vstupy jsou nesymetrické. A symetrie/nesymetrie nemá vliv na latenci - to je otázka datové propustnosti a ovladačů.
Každopádně na popisovanou činnost je to myslím si dobrá volba, poměr cena/výkon

mirazvuk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mirazvuk » čtv 31. říj 2013 18:34:08

I když ta tvoje zvukovka není profi, za Lexicon Alpha bych ji neměnil. Ne že by Alpha nebyla dobrá, ale zvukově si nepomůžeš ... Stačí si jen na netu najít parametry a porovnat ... SB 24bit 96/192kHz, Alpha 16/24bit 44,1/48kHz

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blaha » čtv 31. říj 2013 19:00:55

Alphu taky máme a symetrické výstupy má určitě.

V podstatě bez problémů, ale pár mušek jsem na ní z počátku našel, vlastně se mi několikrát stalo, že mi vypadl zvuk a generovalo to jen elektronický šumbrum, musel jsem ji odpojit a znovu zapojit a restartovat přehrávač. Nicméně toto je záležitost tak 3 roky stará, od té doby došlo k přeinstalování systémů (Win 7 Ultimate 64bit a Win 8 Pro 64bit), aktualizaci ovladače, měnil jsem taky USB kabel za kvalitnější a minimálně na mým noťasu ji připojuji přes USB3.0 kartu v ExpressCard slotu, která má svoje externí napájení. Na divadelním noťasu pak napřímo.
Mám určité podezření, že bude asi někde na hranici napájení USB (500mA) a porty připojené k desce kabelem, můžou mit problém.
Každopádně, stalo se mi to asi 3x a je to dávno, používám ji jak na přehrávání, tak 2ch záznam, jako spektrální analyzer, pro ovládání světel, vlastně i jako malý mixák (bezdrát + hudba z noťasu), párkrát jsem na ni nahrával i mluvené slovo přes mikrofon, a šlape bez problémů.

A osobně bych neřek, že bude horší než ta Creativka, ano frekvenci má Creativka lepší, ale nemá konektorovou výbavu, víc topí (vůbec verze pro PCMCIA) a pár usmažených Creativek jsem už viděl.

Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

Ferda
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Ferda » čtv 31. říj 2013 19:08:08

Mirazvuk: sorry, ale to je blbost. Kvalita zvukovky zdaleka není závislá jen na vzorkovacím knmitočtu a rozlišení. V tomhle případě bych taky viděl jako lepší variantu Alphu a to poměrně o dost.

mirazvuk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mirazvuk » čtv 31. říj 2013 20:52:38

to Ferda: souhlasím že to není vše, ta Alpha je maličko líp vybavená, má symetrické konektory, jinak zvukově si nepomůže, jen vyhodí 1500kč. Vzhledem k tomu, že zvukovku používá jen na přehrávání na akcích pro kamarády, je to zbytečná investice.

Ferda
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Ferda » čtv 31. říj 2013 22:07:04

No, myslím si, že zrovna zvukově si pomůže. Přece nechceš srovnávat běžnou IT zvukovku se zvukovkou pro muzikanty (i když levnou)?

VladoBelo

Příspěvekod VladoBelo » sob 07. říj 2017 8:50:57

Souhlasím s Ferdou! :-D

Ííítýýý

Příspěvekod Ííítýýý » sob 07. říj 2017 10:06:24

Je super, že souhlasíš se 4 roky starým příspěvkem, ale myslím si, ze to nikoho moc nezajímá... :roll: :roll: :roll:

Vlado B

Příspěvekod Vlado B » pon 29. led 2018 12:15:44

Každá informace je dobrá i po letech :D

TomasVv
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TomasVv » pon 29. led 2018 23:35:08

Když už chcete do tématu kafrat, zkuste se registrovat.

Rozdíl, mezi 16 a 24 bitovou kartou má smysl, pokud se pouští 24 bitové zvuky, nebo se s pouštěným zvukem nějak kreativně pracuje, efektuje. Pro přehrávání CD a MP3 je to fuk, naopak pro Lexicon Alpha hovoří to, že je to muzikantská karta, oproti SB, která je na doma pro hráče.

Nevěřte mi, prodávám Bose a používám marketing.

Zpět na “Příslušenství”