Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Touši
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2016 22:00:36

Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od Touši » čtv 11. úno 2016 21:02:48

Jsem amaterský Dj (pouštím hudbu z pc). Vlastním aktivni repro od dexonu a sub dB arena sw 18 + audio procesor také od dexonu. Převážně hraji na oslavách narozenin a dětských dnech a podobných akcí. Mám to jako hobby ale na druhou stranu mám rád čistý zvuk. Tak se ptal v jednom nejmenovaném shopu, že bych si zakoupil nějákou externí usb zvukovku, abych reprodukovaný zvuk zkvalitnil. Prodejce eshopu mi sdělil, že pokud to mám propojené přes mix reloop RMX-40 tak zvukovka nemá cenu, že mix pult lepší (čistčí) zvuk nepustí. Tak sem se chtěl zeptat také odborníku.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od blaha » čtv 11. úno 2016 23:30:32

Proč záměrně nepíšeš typ beden a audioprocesoru od Dexonu (naopak SUB uvádíš).

Mám obavu, že pokud chceš lepší zvuk, tak nejslabší článek řetězce bude tady.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Touši
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2016 22:00:36

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od Touši » pát 12. úno 2016 5:59:46

Omlouvám se. repro 2x BC 1500A + 2x BCW 1500A + DPC 700 + DAP 1500

Touši
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2016 22:00:36

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od Touši » sob 13. úno 2016 8:48:31

Ještě bych měl jednu otázku. Jáký je Váš názor na značku dexon???

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od Bassman » sob 13. úno 2016 13:42:03

Myslim ze blaha to napisal tak ako to je. A predajca na eshope ta na moje prekvapenie tiez informoval spravne.

Externa zvukovka nebude mat zasadny vplyv na kvalitu zvuku, aj ked mozno o nejaky chlpok lepsie by to mohlo byt vdaka silnejsiemu vystupu na externej zvukovke oproti vystupu integrovanym PC zvukovkam, ale to nie je to co asi hladas.

Tie bedne (vseobecne znacka Dexon) nepatri u profikov zrovna ku vyhladavanym. Mozno sa im obcas aj nejaky kus podari, ale za kvalitnejsim (cistejsim, konkretnejsim, zrozumitelnejsim, ...) zvukom treba ist do inych znaciek. A co konkretne o tom je tu megavela popisane, ale hlavne treba ist do obchodu (pripadne za nejakymi zvukarmi) a skusat a porovnavat. To je najlepsia taktika.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Touši
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2016 22:00:36

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od Touši » sob 13. úno 2016 16:21:48

Dík uživatelum blaha a Bassman za názor :-)

jura20
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. říj 2017 20:18:07

Re: Reloop RMX-40 - nastavení

Příspěvek od jura20 » úte 20. bře 2018 7:31:55

Ahojte, mám dotaz ohledne, toho mixu. A to, ze mi balance P + L nehraje stejne, tak hledam co a jak mam nastavene spatne. Hraji spolecne s bednami RCF 712 MKII + SUB 705-AS + Numark Mixtrack PRO, zapojeno z mixu (xlr->xlr) do subbu a z nej do beden. Obed bedny stejne nastavene volume, po prehozeni kabelu (aby se vyloucila zavada) hrala zas druha bedna hlasiteji. Zkouseny i jine šavle -> stejné. Na mixu behaji equlizery stejnomerne, jak na vstupu tak i na vystupu. Je fakt ze mam mix chvili, ale zkousel jsem "hejbat" snad se vsim, nakonec jsem to byl nucen poladil pres Balance aby bedny hraly stejne. Zkusil jsem prepojit na jiny mix (Behringer xenyx 802) bedny hraly stejnomerne. Nejaky typ? (Jeste me ted napadlo pouzit z mixu vystup ne xlr ale JACK 6.3 )

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop RMX-40 - jakou externí zvuk. kartu?

Příspěvek od kelly.ok » úte 20. bře 2018 11:50:08

Tohle se občas prostě děje ;) Dělají to běžně třeba zvukovky od Lexiconu (Alpha, Lambda, Omega), dělal mi to minimix Tapco 60, dělalo to i na jedné stereo šavli u Soundcraftu Signature 12... nejčastěji to způsobují nekvalitní stereo potenciometry, které nemají přesně sladěné dráhy, čili to tipuju na master fader u mixu... na LEDmeteru to ne vždy musíš nutně poznat. Záleží jak velký jsi netopýr, resp. jak velký rozdíl je. Ale chápu tě, na rozdíl L vs. P jsem (hlavně doma) taky hodně choulostivý :D sweet spot je jen jeden...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“