FireWire to USB

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Frankie

FireWire to USB

Příspěvek od Frankie » ned 10. lis 2013 15:49:11

Zdravim kolegové,

už delší dobu řeším problém (nový notebook, stará zvukovka) jak dostat FireWire rozhraní do notebooku, kterej má pouze USB a HDMI (ani PCI).

Nějaké ověřené řešení? Díky :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: FireWire to USB

Příspěvek od blaha » ned 10. lis 2013 19:34:25

Už se to tu bralo, řešení neexistuje, jsou to nekompatibilní formáty konkurenčních táborů a žádný převodník se nedělá a nedělá ho ani číňan.

Jediná možnost je jestli má NB ExpressCard Slot, tak karta do něj, případně pokud má možnost dokovací stanice (ale plnohodnotné, ne přes USB).

Pokud to nemá, buď tě čeká výměna zvukovky za s rozhraním USB, nebo noťasu vybaveného FW, nebo EC.

Možná se časem objeví něco na Thunderbolt, ale zatím o ničem nevím a asi to nebude nejlevnější.

Při výběru USB zvukovky pak ještě bacha na to aby byla kompatibilní s USB 3.0, třeba Motu 828 mk3 Hybrid funguje jen na USB 2.0 - odzkoušeno. Osobně používám bez problémů Steinberg UR824 a Lexicon Alpha.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FireWire to USB

Příspěvek od janek » pon 11. lis 2013 9:20:30

ja mam toto: http://www.alza.sk/firewire-radic-kouwe ... d68589.htm ma to TI chipset. Zvukovku to najde, ale netestoval som to ci to nevypadava (xruns a pod.)

Apple robi redukciu z Thunderbolt na FW: http://www.amazon.com/Apple-Thunderbolt ... B008RXYOKY

Slim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: stř 13. črc 2011 23:10:56
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: FireWire to USB

Příspěvek od Slim » pon 11. lis 2013 14:10:18

Na ten samý problém jsem narazil také. Kde jsou ty doby, kdy byl notes našlapanej mraky konektorů, měl pořádný displej s velkým vertikálním rozlišením. :(
Zkuste si dnes najít notes s LCD minimálně 900pixelů na výšku (a ne 17"), Firewire, podsvícená klávesnice, E-sata, trackpoint. To jsou všechno věci, které na zvukařsko-osvětlovacím notesu potřebuju a jsem nucen kvůli dnešní designové mánii používat pět let starý DELL. Chjo...

Jediné funkční řešení je asi opravdu jen ta karta do slotu. Pozor na manipulaci s ní. Už jsem viděl urvaný vnější kryt i s konektorem - jak se snažili narvat notes v rychlosti do brašny. :D
... běžte si hlučet jinam!

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: FireWire to USB

Příspěvek od MADMAX » pon 11. lis 2013 15:39:39

řešení je starej, dobrej, poctivě udělanej, ve frcu koupenej NB s hořčíkovým frame, běhající pod malejma, fungujícíma winXP, s programovým vybavením pouze na hudbu - DELL Latitude D830, některé modely Lenovo. Investice bůra až desítku

Uživatelský avatar
DaRoot

Re: FireWire to USB

Příspěvek od DaRoot » stř 07. pro 2022 19:04:04

ahoj všem..
na amzonu jsem našel toto.. objednávám.. tak uvidíme..
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B08BC9YZD ... C77&sr=1-5

Uživatelský avatar
Tonysss

Re: FireWire to USB

Příspěvek od Tonysss » čtv 08. pro 2022 6:34:25

Pokud si chceš zničit notebook, klidně to tam zapoj :-)
Tahle redukce je totální nesmysl.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: FireWire to USB

Příspěvek od PeBe » čtv 08. pro 2022 7:17:23

Mám obavu, že i po devíti letech platí rada páně MADMAXovo... Dnes již patrně levněji. Já osobně používám na řízení světel stařičká PC s WIN XP k maximální spokojenosti a hlavně spolehlivě :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“