Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
gramofonek

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od gramofonek » stř 16. lis 2011 4:53:51

Ahoj, mohl by mi někdo poradit s výběrem gramofonu? mělo by to být pro moji mamku na domácí poslech... má mraky gramofonových desek a já se t tom vůbec nevyznám... představola bych si cenu tak do 5000kč se vším všudy...Jo a potřebuju k tomu bedny zvlášť? zatím jedinou radu co mi kdo dal bylo ať vybírám gramofony s přímím náhonem místo řemínkovím a otáčky aby byly 33/45/78. Co dál by měl dobrý gramofon mít? Podaďte prosím....

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od xb » stř 16. lis 2011 9:32:48

Pro mamku na domaci poslech bych dal nejakeho kockopsa od Hyundai za par penez. Primy nahon na tohle pouziti jsou vyhozene penize, nehlede na to ze naklady narostou koupi prenosky, predzesilovace a vseho kolem toho.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Gustav » stř 16. lis 2011 10:38:34

:lol: Gramofon na doma ? HI-FI :idea: [-o< GvF

Cajs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: ned 12. čer 2011 19:28:17

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Cajs » stř 16. lis 2011 11:23:33

Opatrně s těmi rychlostmi. Pro 78 ot je jiný (větší) hrot přenosky.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od blaha » stř 16. lis 2011 11:34:42

Na doma snad 33 a 45 stačí, ne?

Jinak jakýkoliv gramofon s předzesilovačem, třeba tady:
http://www.korunka.cz/gramofony/

A k tomu bych vzal pár lepších dřevěných aktivek k PC, ať už 2.0 nebo možná líp 2.1.

V pohodě by jsi se měl vejít i se značkovými gramofony jako Sony, Denon tak i Pioneer.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Harman » stř 16. lis 2011 12:23:04

Doporučuju lovit na aukru klasický chasis od Tesly, nejlíp NC 450, 470 nebo 500. Potažmo NZC, který v má v sobě i pre-amp a zesilovač. Pokračovatelé NC500 vyrábí Pro-Ject.
Nejlevnější pre-amp s riaa korekcí seženeš cca za 200,- jako stavebnici, přenoska postačí Ortofon OMB 5 (cca 600kč) nebo OMB 10 (cca 1000kč)

na http://oldradio.cz/ je poměrně slušnej soupis věcí od tesly

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Návštěvník » stř 16. lis 2011 14:00:42

Moc vám všem děkuju za rady :)

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od zblebt » stř 16. lis 2011 15:02:37

Ja bych zase na aukru nelovil Harmane. :)

Mam ted doma "cerstvou" NZC 470 a ceka me kompletni predelani vnitrku. (preletovat kondenzatory a nektere rezistory, protoze to casem neustaly)

Pro bezproblemovy poslech bych volil nove sestavy, ktere se nabizi v kazdem obchodaku, kde je gramofon, CD a tape prehravac i se zesilovacem, pripadne radiem.

Pokud nemas pristup k merici technice, soucastkam a pajecce, kup novy.

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od zblebt » stř 16. lis 2011 19:40:12

Spletl jsem se, je to NZC 420. (Jen abych nebyl treba chytan za slovo)

PetrN7
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. pro 2015 23:58:27

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od PetrN7 » sob 05. pro 2015 2:06:08

Sice po pár letech, ale i tak může někomu dalšímu pomoct :wink:
Mám Teslu NC 440, dobrej a pěknej gramofon, můžu klidně doporučit. Nebo v podstatě všechny vyšší typy od Tesly, od NC430. Záleží na nárocích posluchače na kvalitu zvuku, ale Tesly se daj pořídit relativně levně, v ČR je na ně dost servisů.

Nebo doporučuji gramofony od firmy Pro-Ject.
Třeba Pro Ject RPM 1.3-Line nebo Pro Ject Debut Carbon DC. Pro Ject se vyrábí v ČR (ex Tesla Litovel) a
ohlasy u koncových zákazníků a v audio testech jsou dobré.
Tady http://www.vinylovedesky.cz/jaky-gramofon.html taky píšou tom, že nejdůležitější je nejdřív vyzkoušet vlastní audio rozlišovací schopnosti. Roli hraje kvalita nosiče/ů a další okolnosti v audio řetězci.
Mám na problematiku stejnej názor.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od MADMAX » úte 08. pro 2015 14:11:09

Z toho, co tu čtu, pozoruju, že zřejmě mladší generace už nerozlišuje mezi atrapou gramofonu a gramofonem. Narozdíl od jiných než mechanických způsobů záznamu bych zdůraznil, že laciná atrapa gramofonu má především naprosto destruktivní vliv na přehrávané desky - pokud desku přehráváme nějakým tím "hřebíkem" (jako jsou ty různé Hyundai a podobně), už po několika (MÉNĚ NEŽ DESETI) přehráních může být nenávratně poškozena - vždycky už bude šumět a praskat (narozdíl od obecně rozšířené představy, vyvolané majiteli levných přístrojů, reprodukce z nepoškozené desky i na středně kvalitním gramofonu se skutečně velmi blíží CD co do odstupu a překonává ho barevností a prostorovostí - mohu demonstrovat na vlastním, nijak zvlášť drahém vybavení). A protože většina desek se už nikdy nepůjde dát koupit, je v nich vlastně budoucí ohromné bohatství, takže bych zase tolik nešetřil. - Pokud má jít o použitelný gramofon, ne o parodii, rozhodně by měl být osazen magnetodynamickou vložkou; starší modely TESLA se dají sehnat za rozumné peníze a kvalitou převyšují "bakelitové" modely JVC, Denon, Technics a pod. (v cenách do 5.000,-). Levné a použitelné jsou rovněž už doporučované modely Pro-Ject. Nedoporučuju levné typy "diskotékových" gramofonů ala Omnitronic, Reloop a pod. - samozřejmě Technics SL-1200 nebo Audiotechnica jsou o něčem jiném, ale taky stojí ke 20.000,- Jinak typ pohonu (řemínek/direct drive) je zrovna věc, která na kvalitu reprodukce nemá příliš vliv, respektive existují dobré i špatné gramofony v obou táborech... jinak ke gramofonu budeš potřebovat nejen "bedny zvlášť", ale především zesilovač vybavený vstupem pro magnetodynamickou přenosku (uvnitř je speciální korekční předzesilovač, vstup bývá popsán PHONO nebo PHONO MM) a k němu samozřejmě reproduktory...
MAD

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od MADMAX » úte 08. pro 2015 14:19:07

aha, původní příspěvek je pět let starý, to jsem přehlídnul, sorry. Jinak co se týče toho odkazu PetraN7, důvěryhodnost doporučení od člověka, který je schopen napsat "aňi", odpovídá jeho stylistickým kvalitám a a hloubce znalostí pravopisu... každý ať si učiní vlastní názor :-D
MAD

Uživatelský avatar
Aljoša

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Aljoša » ned 24. zář 2017 23:32:17

Dobry vecer, ze takhle vytahuji stare tema... Jaky gramofon do cca take tech 5000kc by jste doporucili? (Take jen na nejake to domaci poslouchani) Na aukru se koukam je hodne Tesel, klidne bych vzal i neco novejsiho, ale to poskozovani vinylu me docela vylekalo... :) Rodice maji Teslu HC 58, ale jen v te polystyrenove pixle, bez zesilovace ci repra... Tak premyslim radsi koupit neco funkcniho, nez se to pokouset zprovoznit... Nejsem elektrikar, takze by to byl velky boj :) Co treba TESLA NC 420 high fidelity stereo?

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od saty_cz » pon 25. zář 2017 7:32:32

Ahoj,
rozhodně bych doporučoval připlatit. Není to jen o gramofonu, ale je potřeba vyřešit i přenosku. Já mám vyzkoušenou kombinaci gramofonu Technics a přenosku Denon DL110.

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
revol

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od revol » ned 16. úno 2020 11:29:07

Dobrý den, chci koupit starší gramofon. Mám nabídku na Paillard a Rubinton. Který zvolit? Z obou mám video a fotky, víc ne. Děkuji za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“