Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od maro » čtv 03. kvě 2012 20:46:45

blaha píše:Namátkou třeba:
http://www.audiotek.cz/product-38726-ad ... emale-7856" onclick="window.open(this.href);return false;

Pochopitelně jsou i kvalitnější, to jen ve fofru.

A pokud máš mezi konektory málo místa, pak mezi ty dva konektory kousek kabliku. :D

a jak to dopadlo :-D
Listen... and enjoy the sound

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 04. kvě 2012 13:06:28

Chápu, že je se mnou trápení......tak jste si na mě zase smlsli :( nic méně, ještě že jsem se zase zeptal...... Moc díky blahovi za trpělivost.....takže dvoupinové redukce vyměním za třípinové :-D . NO, když ono na tom obrázku je nahoře napsáno "stereofonní". Aź teď jsem dole objevil ještě jeden nápis, kde je napsáno "symetrický".
Nepohoršujte se prosím nad amatérem, posunuju se pomalu dál, ale ve snu mě nenapadlo, že jak znám jack stereo a mono, že je to taky symetrický a nesymetrický.
Z uvedeného tedy vyplývá, že by ten výstup jackem na odposlechy měl být symetrický, čili pro párák opět použuji stejnou redukci!?
Na vysvětlenou: nevím, jak vypadá konstrukční zapojení v mixu, tomu fakt nerozumím.Viděl jsem jack, tak jsem vycházel z předpokladu nesymetrického vstupu. Takže s těma perlama jste neměli tak úplně pravdu! Pokud bych nepochopil o čem je řeč, tak bych se Vás neptal, jestli na vstup do mixu nemusí být další dibox aby udělal výstup zase nesymetrickým. Domníval jsem se, že symetrické jsou jen XLR.... :( :( :( . Ještě jednou dík za trpělivost, ty jacky vyměním, účet mám. Párák a dibox bude příští čtvrtek.......Hezký víkend

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 14:33:12

Hodně podobného tápání a nesmyslných nákupů by sis ušetřil, kdybys přečetl aspoň tu technickou poznámku od Rane. Proč si myslíš, že ji psali a proč si myslíš, že jsme se s ní překládali ? Snad jsi technik, i když v jiném oboru a tohle by před zmatenou aplikací různých rad z internetu mělo mít vždycky přednost.
Já jsem měl strýčka, machr snad na všechno, od strojařiny po zahrádkaření a ten mi vždycky říkal, abych technickou literaturu bral jako měřítko všeho, co mi kdo bude vykládat, nikdy ne naopak. Ono dělat ze sebe a ještě z pár dalších blbce v hospodě nebo na webu je celkem snadné a běžné, podepsat se pod text, který někde oficiálně vyjde (ano, Rane má i knihu, hodně tlustou), je už závazek.

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 04. kvě 2012 16:38:50

Peca píše:Ono dělat ze sebe a ještě z pár dalších blbce v hospodě nebo na webu je celkem snadné a běžné
Jestli to měla být urážka, pak je mi tě líto. Na popud některých lidí tady jsem si pořídil knížku Václava Vlacha: Praxe zvukové techniky, abych nějak a něčím rozumným začal. Tu jsem začal číst, tady jsem to ale veřejně neventiloval. Zatím jsou tam popisovány jiné problémy, než které teď řeším. Pokud mě považuješ magora, tak nechej svoje trpělivější kolegy, ať poradí, pokud na to mají nervy. Já prostě nemám strýčka všeuměla s vysokým intelektem, asi mám tedy IQ bublajícího bahna :(

Přesto samozřejmě díky za názor i za rady....krásnej víkend

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od OK2MDK » pát 04. kvě 2012 16:42:47

Peco, klid;)
Hubert má ráznou povahu, ale odborník je;)
Každému sem tam zabrble, ale vždy to myslí dobře.
Neboj, vše se ti postupně vyjasní, o drátování je tady někde vlákno:-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 17:19:37

No, urážka to možná i být měla, ale kdybys chápal text, tak by ti nemohlo uniknout, že nemířila na ty, kdo informace shánějí, ale na ty, kdo je poskytují. Neztrácej čas tím, že mne budeš litovat, začni používat hlavu. Píše pan Vlachý něco o dotyčném problému, tedy spojování nesymetrických výstupů se symetrickými vstupy a speciálně pomocí desítek metrů páráku ? Jestli tě sere, že jsem chytrej skoro jako můj strejda (dávno na pravdě Boží) a že tomu celkem rozumím protože jsem v daném oboru profík, tak to nějak překousni, ale nenechávej si kvůli tomu naschvál radit opačně, ano ? Ona taková rada, která je nejblíž chápání toho, kdo tomu nerozumí, je pravděpodobně úplně špatná.
Projektoval bys barák podle toho, co ti někdo řekne v hospodě ? Anebo bys to aspoň porovnal s nějakou tou literaturou ? Opakuju znova, že ti tady více lidí jasně napsalo, že DI800 není správné řešení. Zástupce dovozce Behringera, který sem hodně často píše, se k tomu radši ani nevyjádřil. Otázka traf jaksi zůstala ve vzduchu (jak pro koho, umíš anglicky a přeložíš si ten termín z manuálu k DI800 ?)
Je to prkotina, ale nejde o tebe, jde o princip a mnoho dalších začátečníků v oboru. Mají právo na správné informace, ne jen špatně přečtené nebo přeložené nebo pochopené manuály.

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od KamilV » pát 04. kvě 2012 17:32:36

To nám to tu zas nějak bublá :)
Huberte, co příspěvek H. Šafaříka z 30. dub 2012 12:53:15?
Není snad on zástupcem "dovozce Behroše, který sem často píše" a píše ve svém příspěvku "DI800 opravdu trafa nemá"? :wink:

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od sledge » pát 04. kvě 2012 17:50:17

Tak tak, viz Kamil V. Teda jestli jste to myslel na mě, pane Mašíne. Jinak bych si dovolil vyhradit si právo na to číst vlákna, která mě zajímají....a toto mě zrovna nezaujalo, tak jsem ho ani neotvíral :D. Navíc když to kolega Šafařík napsal celkem jasně a srozumitelně, takže co dodat....

Snad jen přání hezkého víkendu všem!
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 18:03:28

Tak pardon, asi jsem to přehlédl, nejspíš proto, že to prostě nevyvolalo žádnou reakci. Přitom celý problém je od začátku pouze v tom, jak optimálně (dobře a lacino) spojit výstupy nesymetrické, leč na nízké impedanci a vysoké úrovni, s párákem a mixem. Takže vyústění celé debaty "koupil jsem si DI800, protože jste mi to tak dobře poradili" mne nenechává chladným, neb jsem taky radil a pravý opak. A že to Blaha radil vlastně omylem (myslel si, že tam trafa jsou) zřejmě Pecovi uniklo anebo tomu jako laik nepřikládá žádnou důležitost. Takže to znovu připomínám - koupí DI800 sis nepořídil jedno jediné trafo, naopak sis koupil hromadu zesilovacích kanálů, které nebudeš potřebovat a trafa budeš stejně dokupovat a místo do DI800 to strkat do nich. Postupně, jak budeš řešit problémy s rušením na různých štacích a s různým dalším aparátem (nástroje, světla...). DI800 byl zbytečný mezikrok.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 18:10:53

Aha, nepřehlédl, jen zapomenul. Ono to opravdu je na palici, když stále dokola opakujete jednu a tu samou věc, která je notabene úplně jasná každému, kdo tomu rozumí a stejně to nakonec dopadne opačně, protože dotyčný nečte, nechápe, dá nejvíc na nějaké dojmy a ještě se uráží. Myslím, že házení hrachu na zeď je stejně ale potřeba, ono se rozsvítí později nebo v jiné hlavě. Nejhorší je nechat to plavat, kdo mlčí, souhlasí :-)

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od blaha » pát 04. kvě 2012 19:40:21

K otevření DI800ky jsem se ještě nedostal, byť jsem dneska strávil celý den v divadle, ale byla jiná práce :D . A vzhledem k tomu, že kluci z Audiopro říkají, že tam nejsou, tak to asi ani nemá cenu otevírat, třeba jednou až budu přerovnávat rack.

Další věcí je, že nákupem DI800 i když trafa nemá nic nezkazí, opakuju je to jedna z povedenějších věcí a nechová se jako DI20. Funguje bez šumů, brumů, zkreslení i lupanců.
Mám ho už asi 4 roky, pár akcí bez problémů a brumů odjel, jak v divadle (a to nám tu bručí vše co může :) ), tak i mimo. Jak na 4 kolíkovejch, tak 5ti kolíkovejch přívodech. Dokonce jsem na něm už několikrát použil i útlum, zesílení nikdy.

Tím nepopírám, že pro klávesy a kytaru udělají stejnou práci i trafa nabízená Hubertem a jsou tam trafa.

2 Peca: Ad. výstup AUXu z toho Behringera je Unbalanced (podle manuálu), nesymetrický, v podstatě by se dalo dát asi tráfko na výstup pokud by to dělalo problémy, nicméně 3pinovou redukcí asi nic nezkazíš, bo to bývá většinou propojené v pultu, takže ring a sleeve se po zasunutí Jacku propojí (k tomu by asi mohli říct opět něco kluci z Audiopro).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 20:24:54

Nemám schema DI800, ale je dost nepravděpodobné, že by jeho zesilovač šel nějak vyřadit, takže tam je a (nějak) zkresluje a šumí trvale a to i když máš vstupní signál tak silný, že používáš útlum. DI20 jsem měřil určitě (výsledky na našich stránkách), DI800 si nejsem jistý, ale můžu se do toho samozřejmě dát kdykoli.
Základní nedorozumění je ale v tom, že ty stále tvrdíš, že trafa mohou udělat stejnou práci. To není pravda, trafa udělají mnohem víc práce, než ty operáky v DI800. Odizolují od sebe navzájem všechny zdroje signálu i mix, přeruší všechny ty smyčky, se kterými bývá problém. Neumí výkonově zesilovat, což je naopak zásadní výhoda aktivní elektroniky, bohužel zde naprosto nevyužitelná a její vedlejší efekty jen škodí. Já také mám pár aktivních budičů linky bez transformátoru na výstupu, například od ATI a Aphexu (poněkud opačný konec spektra než Behringer), ale k výše zmiňovanému účelu bych je nepoužil.

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 04. kvě 2012 20:32:11

Na to abych se urážel jsem poměrně starý a v životě jsem poznal mnoho různých lidí. Jen nevím, proč H.M. dokáže být tak arogantní, když to vůbec není třeba. Litovat Tě fakt nebudu, není proč. Jenom mě zaráží, že mi někdo, kdo mě nezná a nepoznal, řekne, např. abych začal používat hlavu. To bych si asi nedovolil k nikomu........ každý jsme odborníkem ve svém oboru, ale to mě opravdu nedává mandát k tomu, abych byl zbatečně arogantní.

Přesto opakuji, že moc díky všem za super pomoc, trpělivost a pochopení, že nejsem a nebudu ani poloprofík. Až budu mít za sebou první křest s novýma věcma, doufám ještě napíšu.Psal jsem Vám, jak mi tady bylo s Váma dobře, tak najednou nevím.....asi bude lepší Vás dále neobtěžovat.....páč bych si mohl vysloužit spršku nadávek. Nelituji se (pro H.M.), jen nechci nikomu zvyšovat krevní tlak a být na obtíž. Nepochybuji, že je H.M. velkým odborníkem, ovšem trocha skromnosti a pokory nikomu neuškodí....ale to nic ve zlým......

Jo a že blaha něco radil není tak úplně pravda....hledal jsem rozumné řešení a já jsem jej velmi dobře pochopil......Není to idální řešení, H.M. jako odborník má pravdu, ovšem tohle používá, nemá s tím problém a za přajatelný peníz to může vyřešit můj problém. Tudíž jsem se rozhodnul to risknout a zkusit to taky. Blaha není jediný ani na tomto fóru, páč v soukromých zprávách mi pár lidí napsalo, že jako kompromis to docela funguje i jim a řekl mi to zoka do oka i jeden zvukař live......

Krásný víkend

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od blaha » pát 04. kvě 2012 21:15:57

Zdeněk Prodance píše:Základní nedorozumění je ale v tom, že ty stále tvrdíš, že trafa mohou udělat stejnou práci.
To jsem nikdy netvrdil, nejsem magor.

Já jen tvrdím, že zrovna tenhle Behringer funguje, že ho tady používá víc lidí, i když se k tomuto vláknu nevyjádřili, pouze v SZ Pecovi. A že za ty peníze svou práci odvede dobře.

Nedalo mi to, tak jsem si ještě teď otevřel nahrávku, v pondělí o čarodkách jsem zkoušel novou zvukovku a nahrával jsem si do stop. V řetězci: samohrajky - DI800 - Mackie 1642-VLZ3 - Motu 828 mk3 Hybrid - NB+Audition 3.0 - 44.1kHz/24bit, je při signálu kláves kolem 0dB v pasážích mezi písničkami šum neznatelný ... No řeknu to takhle, Audition má spodní ukazatel levelu někde -69dB, pak už je nekonečno a indikace sigálu se tam ani nehne. A ještě jedna věc, pro zesílení "šumu" na úroveň 0dB mi Audition počítá +92,4dB což spíš napovídá na mix.

Opravdu tím neříkám, že je lepší než trafa, ale pokud chceš z nesymetrického signálu udělat symetrický, tohle není nejslabší článek řetězce.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 21:42:21

To je opravdu škoda, že nenašli odvahu s tím přijít sem a vysvětlit taky mně, v čem vidí výhodu DI800 oproti těm pěti trafům, co jsem já navrhoval. To by teprve mohla být výživná diskuze a třeba by došlo na nějaké skutečné argumenty. Jinak jak vidno, neurazili jsme se ani jeden, neb jsme oba na to dost staří a přesto se ani trochu sami nelitujeme :-)
Nemá cenu, abys to bral nějak osobně, to jsou technické problémy, střet dvou technologií, jedna je stará (trafo) a jedna relativně nová (operáky). Jak jsem už psal, někdy před třiceti lety nastoupily operáky a s velkým humbukem to začaly válcovat. Dneska jsou všude a trafa přesto nezmizela, protože někde jsou nenahraditelná. Respektive jejich náhrada (optický přenos) je stále moc drahá a nešikovná. Ve stavebnictví bych to přirovnal ke vztahu dřevo-sádrokarton. Materiál se stovkami milionů let vývoje a odpad z uhelných elektráren :-)
Přeháním, operáky jsou užitečné, ale ne zde.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“