Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Peca » pon 16. črc 2012 20:11:29

Moc zdravím po delší době :-D

začal jsem shánět ty Behringery B912 NEO (B812 NEO).....je to naprosto beznadějný, čeká se na ně, všude jsou objednaný dopředu, další dodávka někdy v září...prostě peklo! Jen v U. Hradišti mají 1ks! :evil: :evil:

Jako alternativu mi nabídli tohle: dB Technologies Cromo 15+....nevím jestli je to parametry srovnatelný. Navíc, tohle nemá korekce, ani LINE výstup. Nejvíc mi asi vadí ty korekce....přece slušný aktivky by je měly mít....alespoň myslím. Když budu třeba někdy potřebovat jen jen jednu bednu, jako nouzovku narychlo k mikrofonu, nebo nějaký mp3, tak s tím už nic neudělám??????

Tak já Vám nevím....nemůžete něco doporučit? Cenově se tohle pohybuje kolem 10,000,- Kč za kus. HELP ME!!!!

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. črc 2012 20:58:38

Ne, slušné aktivky nikdy žádné korekce nemají (nejvýš přepínač) a některé dokonce nemají vůbec nic a nikoli náhodou to bývají ty nejdražší. Velmi účinné korekce má naopak Mackie Thump (i 15A), viz měření:

http://www.prodance.cz/protokoly/mackie ... th-12a.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Peca » úte 17. črc 2012 6:32:00

Děkuji za opět (pro mě) překvapující odpověď :shock: ....

já jsem se domníval, že pokud aktivka nemá korekce, je to nějaká ořezaná řada. Takže ty co jsem sem napsal, mají mít myslím 600W a až 128dB. Takže to nejsou špatný hodnoty. Ovšem jiné informace jsem nesehnal (kromě toho, že nemají korekce - na obrázku).

Ještě jednou díky, Pavel

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od sledge » úte 17. črc 2012 12:24:43

Petr V. píše:
safa píše:
Martin S. píše:Ještě bych zmínil jednu nevýhodu aktivek, pokud se hraje v létě, tak někdy není kam bedny schovat aby na ně nepražilo a potom zesilovače v nich můžou mít problém s přehříváním. U pasivek toto nehrozí, zesilovače samotné je vždycky kam schovat.
... cece zrovna vcera jsem koukal na technicke specifikace tech Hypexu co jsou v DAS Action a podle papiru pri provozu muze mit chladic az max 90 stupnu a okolni vzduch max 65 stupnu. Pri takovym koncerte bych teda nechtel bejt :-). Pravdou je, ze u Avantu se kteryma jsem sjezdil kde co i venku, jsem zadny problem s prehrivanim nezaznamenal a to i pras to, ze jsou chlazeny pasivne. Ono uprimne receno, nejvetsim odbytistem DASu jsou vedle Spanelska zeme latinske Ameriky a tam vsude byva sakra horko a vlhko, takze s tim vyrobce pri navrhu, jak se zda, pocital.
To je reklamní blábol , naprostá většina koncových modulů v D třídě , ať už je to ICE Power, Pascal, Linear Research, což je dnes asi špička , vypíná při 65st na vnitřním chladiči, a od 45st snižuje výkon pokud je tato funkce nastavena.
Jenže ty ICEpowery mají specifikovanou maximální teplotu okolního vzduchu při provozu 45°C, zatímco ten hypexový "reklamní blábol" má maximální teplotu okolí specifikovanou na 65°C, takže logicky při této teplotě ještě nějak fungovat musí. Z toho rovněž vyplývá, že bude šlapat při vyšších teplotách, než ICEpowery. Zkrátka je jinak dimenzovaný, no....Při vhodném dimenzování MOSFETů a jiných polovodičů nejsou tyto provozní podmínky nereálné (když to jde v armádě...)...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Petr V. » úte 17. črc 2012 18:13:07

Stačí dát modul zesilovače do teplovzdušné trouby , nastavit 50st a nechat ho hrát, třeba jen do odporové zátěže.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Re: Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Peca » úte 12. dub 2016 10:09:34

Zdravím :) . Po několika letech jsem k vám opět zbloudil. Nakonec jsem koupil dB Cromo 15", což má nějakých 2x600W RMS a jelikož jsme od té doby přidali bicí, tak jsem to doplnil subem od dB 1x1000W RMS v 18" (citlivost kolem 137dB, což asi není špatný) Vím, že lepší by byly asi dva,,,,. Pročítal jsem si tady starší věci, když jste mě směrovali na začátcích a za jistých okolností by to mohlo být k smíchu. Přesně jak jste psali, nic se očůrat nedá....dnes mám samozřejmě DI Boxy, párák, mix Soundcraft 24/2/4 a k bicím ještě pomrkávám po limiteru, nebo gate. Profík nejsem a nikdy nebudu.....je to jen finančně a časově náročný koníček. Ale někam jste mě posunuli a dali mi základy.....moc díky za rady i trpělivost!

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od fikus » úte 12. dub 2016 21:39:55

Ahoooj rád tě tu vidím :)

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Re: Jaké PA pro příležitostného zvukaře?

Příspěvek od Peca » stř 13. dub 2016 14:00:40

Ahoj.....nějak nebyl pořád čas. Ale kluci mají už větší kapelu, hráli letos i plesy ve velkých sálech, tak jsem se k tomu vrátil a pročítám si tady nejrůznější témata. Potřebuji se zpětně zorientovat a najít si dobré rady :) . A protože jsem se tady hodně naučil, chtěl jsem všem dobrým lidem poděkovat :)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“