Redukce Tesla

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od Ota » sob 08. kvě 2010 15:28:00

Tome, mimochodem, od čeho povede jack do redukce a do jakého vstupu na jakým starým mixu to bude zapíchnutý?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od Tomáš » sob 08. kvě 2010 15:51:36

pouzil som to teraz tak ze od mikrofonu mi ide mono jack (teda uz nesimetricky, lebo aj tie vstupy tak mam, a namiesto do jack vstupu (ktory tam je link podla mna), som to zapojil cez tu redukciu do 5kolik. podla mna mic vstupu (tiez zap. nesimetricky)
Ono ten Jack a 5 kolik sice tam mam paralelne zap. ale je medzi nimi odpor (ak sa nemylim ze je to odpor). (podla mna mi to trochu funguje lepsie tak zap. akoked to dam do toho jack bez red.) (zajtra to musi este vydrzat, aj tak tam mam este ine veci s ktorymi som neni spokojny, ale v tom su zamiesany aj iny ludia...)

Je to pult Seak MR-10 (ale napisal som to teraz z pameti)

Uživatelský avatar
Michalbreznicky

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od Michalbreznicky » sob 04. úno 2017 12:47:46

Nedávno jsem zdědil transimix 120 a chtěl bych do něj zapojit kytaru a mikrofony . Problém je v tom že jsem úplně blbej a nevím jak předělat ty petikoliky na 6.5 koncovky.poradite mi? Prosím fakt návod pro blbce .

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od Petr Z. » sob 04. úno 2017 13:56:04

Transimix 120 má nesymetrické vstupy, ale každá dvojice vstupů tam má celkem 4 konektory, aby bylo možno například použít každou dvojici mono vstupů pro linkový stereosignál, nebo každý vstup samostatně pro mikrofonní a linkovou úroveň.

DIN zásuvky pro mikrofonní úroveň jsou označeny MIC1, MIC2...MIC8.
Zásuvky pro linkovou úroveň na těchto vstupech jsou označeny IN MONO. U jedné ze čtveřice zásuvek je ještě připsáno IN STEREO A. To je konektor, co umožňuje využít první dvojici vstupů pro připojení stereofonního zdroje signálu s linkovou úrovní /např. magnetofon či CD/.
Zásuvek jako H1, H2, OUT A, OUT B, OUT E, OUT F, OUT PRE, OUT POST, MGF, BUS-PAR a dalších si raději nevšímejte.
Pro připojení jednoho výkonového zesilovače budete potřebovat pouze zásuvku OUT A. Je to klasicky stereofonně nesymetricky zapojený výstup kanálů L a R, kanál L je na kolíku 3, kanál R je na kolíku 5, kolík 2 je vždy GND. Pro připojení zesilovače budete potřebovat redukční šňůru z DIN stereo na 2x Jack 6,3 mono.

Předělání na zásuvky Jack 6,3 bych ve Vašem případě /jste blb a nepochybně to celé pojebete/ přenechal někomu, kdo ODBORNĚ demontuje DIN zásuvky a místo nich, za pomoci vymezovacích kroužků a podložek instaluje čtyři Jack 6,3 stereo zásuvky a správně je zapojí - včetně těch osmi odporů 47k, které se na kontaktech DIN zásuvek nacházejí. Tyto odpory doporučuji zvětšit na 68k.
Jack zásuvky 6,3 stereo je dobré použít proto, aby bylo potom možno do nesymetrických vstupů zapojit mikrofony se symetrickým výstupem a s kabelem, ukončeným stereojackem.

Opravdu to nechte udělat odborníka, není to tak jednoduché, jak to vypadá - právě kvůli tomu kombinování dvojic vstupů pro stereo a také kombinování výstupních a pomocných zásuvek na druhé straně.
Celkově je zadní panel mixpultu /z důvodu možnosti všestranného využití/ zapojen poměrně složitě.
Předělávat na jiné typy konektorů by to měl člověk, který má po ruce alespoň blokové schéma, kde je detailní zapojení vstupů a výstupů rozkresleno. Bez něj je to poměrně složité, u zadního panelu a DIN zásuek je drátů jako v Temelíně.
Navíc v zapojení zemí je tam systém. Vstupy a výstupy nemají společnou stejnou zem. Jednotlivé země je třeba připojovat tak, jak byly původně připojeny na kolíky 2 zásuvek DIN - jen na IZOLOVANÉ zásuvky Jack 6,3 stereo. Zdůrazňuji IZOLOVANÉ, použitím kovových zásuvek Jack 6,3 by byl celý systém zemí, na který upozorňuji výše, totálně porušen.
V originálním návodu k použití TM120 je toto blokové schéma na straně 9.

Přes všechno, co jsem napsal a co by Vám mohlo při přestavbě pomoci si myslím, že pro účel, který uvádíte, je mixpult TM120 naprosto nevhodný.

spravcanetu
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. bře 2018 1:47:15

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od spravcanetu » čtv 08. bře 2018 2:00:53

Chcem vas poprosit o pomoc pri zapojeni.
Dostal som od znameho gramofon tesla hc30 a predzosilovac tesla azg983.
je to zapojene tak ze ide 5kolik z gramo do samice 5kolika ktory ide do predzosilovaca, odtial ide kabel a na konci je 5kolik samica a... Napojenie nejakeho vystupu.

Chcem sa opytat ci tych 5kolikov nieje akosi moc, aj ked su to origo kable a konvovky.
Nemohol by som to zapojit takto?
1. Z gramofona kabel napajkujem priamo do predzosilovaca.
2. Vystup z neho napajkujem a dam na 2 cinche(2x2linka),ktore zapojim priamo do subofera na ktory su napojene repraky.
Islo by to takto? Ide o to, aby to malo co najmansi sum.
Dakujem za pomoc.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Redukce Tesla

Příspěvek od Otas » čtv 08. bře 2018 20:01:16

Jediné, co je určitě potřebné, je napájet na výstup 2 cinche. Změny v propojení předzesilovače konektorem nebo pájením podle mne nebudou mít na šum nebo brum nějaký podstatný vliv. Spájení bude nepraktické.
Já bych na základě svých zkušeností změnil několik věcí v předzesilovači, aby to méně šumělo a charakteristika byla bližší k RIAA, ale to není tak snadné popsat a pro nezkušeného i udělat.
On ani HC30 nepatří zrovna k tomu nej, co Tesla vyráběla. Dohromady je to s předzesilovačem na podobné úrovni.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“