M-audio servis/oprava

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
stevemade
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. lis 2014 12:37:11

M-audio servis/oprava

Příspěvek od stevemade » pon 01. čer 2015 15:10:03

Prajem pekny den,
ja by som sa len rad spytal, ci by mi vedel niekto poradit kde mozem servisovat resp. dat do opravy svoju zvukovku M-aduio Fast Track Ultra 8r. Hladal som uz naozaj dlho ale nic som nenasiel ci uz na SK/CZ. Predajne pobliz mna v bratislave opravuju len veci u nich zakupene alebo so zarukou, teda co som mal moznost najst na internete, snad sa mylim...

Zvukovku som kupoval 2 roky dozadu este ked som bol v zahranici cez ebay a slapala bez problemov. Az nedavno z nicoho nic prestala fungovat. Zvastne natom je, ze ak zapojim el. gitaru tak ju v sluchadlach (zapojenych v zvukovke) mono pocujem, no pocitac mi ju vobec nechce najst ani cubase a vystup z mikrofonu taktiez ziaden. Skusal som ju pripojit uz asi na 3 pc pretoze som sa najskor domnieval, ze problem bude v tom ze nemam spravny ovladac kedze na mac vysiel novy os Yosemite, lenze na 2 ostatnych pc to iste. Neviem je asi mozne ze tam nieco skratovalo alebo zhorelo, aj ked nic take som neposrehol ale inac si to vysvetlit nedokazem.

Vazne prosim o nejaku radu kto ma skusenosti s opravou takychto znaciek a veci. Vopred dakujem :)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: M-audio servis/oprava

Příspěvek od mkarr » stř 17. čer 2015 15:36:46

Pokud ji počítač nechce nalézt, prvně bych hledal mechanickou zábadu. Zlomený kabel nebo vylomený USB konektor ve zvukovce. Napájení třeba prochází, ale některý datový vodič je přerušený. Je samozřejmě možné i to, že je odpálený šváb na komunikaci po USB sběrnici, ale pokud s tím nikdo nedělal nějaké psí kusy, spíš bych to viděl na ten kábl nebo konektor. Když má ta zvukovka jen napájení, běží v TZV standalone módu, kdy funguje jenom jako předzesilovač a SPDIF konvertor. Takže do sluchátek to klidně poleze. Mám verzi PRO, kde to funguje tak, že vstupy 1 a 2 jdou do spdif a do výstupů 3 a 4. Nevím jak u té ULTRA.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“