Nazvučenie keyboardu

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilS

Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od KamilS » pon 29. čer 2015 22:28:52

Pekny vecer chalani. Mam na vas otazku a sice, uz mam par akcii a koncertov odzvucenych ale hlavou sa mi viri myslienka ked chcem prepojit keyboard (výstup Jack stereo) a moj mix tak ho vzdy zapajam do XLR vstupu cez kabel ktory robil jeden moj znamy, ktory sa tiez tomuto venuje nakolko mi tuto volbu prepojenia odporucil ale nie som si isty ci je to spravne. Viete mi poradit ako je to s tym? (Kábel: na zaciatku Jack 6,3 stereo, na konci XLR samec, vyulucne pouzivam bez phantomoveho napajania)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od exxxi » úte 30. čer 2015 0:17:58

Zkus tady prohledat temata o DI-boxu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od MADMAX » úte 30. čer 2015 11:46:37

pokud mají Tvé klávesy oddělený výstup zvlášť pro L/MONO a R kanál (dva velké jacky) a tyto výstupy jsou symetrické, pak je to nejspíš správně. Pokud se jedná o stereo výstup pro sluchátka (PHONES), tak to skoro určitě dobře není, ať už je kabel zapojen jakkoli (v nejlepším případě hraje jen jeden kanál a vedení je nesymetrické, v těch horších připadech můžou být kanály zkratované do mona (což neprospívá výstupu kláves ani výslednému zvuku) nebo může docházet k odčítání fáze (což by mělo být slyšet). To by snad ale každý, kdo jen zavadil o zvukařinu, měl vědět... každopádně "čisté" řešení je použití dvou mono nebo jednoho stereofonního DI boxu a následně dvou XLR kabelů...
MAD

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od Návštěvník » úte 30. čer 2015 13:28:55

No aj som si myslel dakujem ale kedze s DI boxami len zacinam tak z DI boxu mi pojdu napr dva xlrka a tie dam oddelene kazdy do ineho vstupu?

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od janek » úte 30. čer 2015 14:44:51

Ak chces stereo, tak dve XLR do dvoch vstupov, pripadne do jedneho stereo vstupu (s dvoma konektormi). Ak do dvoch vstupov, tak na kazdom patricne natoc panoramu (L/P), nemusi byt prave na doraz, zavisi od umeleckeho zameru.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od blaha » úte 30. čer 2015 15:38:06

Ona je tu zase ta chyba: Kláves jaké, mix jaký, akce jaké, vzdálenost kláves od mixu.

Protože pokud máš mix u sebe je DiBox pravděpodobně zbytečnost, nebo nemá takovou prioritu, co ale potřebovat budeš ať s DiBoxem, nebo bez něj je správný kabel pro výstup z kláves.
Pokud máš jen jeden stereo výstup, pravděpodobně na sluchátka, potřebuješ Y-kabel, na jedné straně TRS jack, na druhé 2x TS jack 6,3mm. No a jestli to máš na krátkou vzdálenost, pak se pravděpodobně obejdeš bez DiBoxu a můžeš to zapojit přímo do mixu.

To nic nemění na tom, že DiBox se může kdykoliv hodit, jen není primárně nutný.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od Bassman » úte 30. čer 2015 16:34:33

Ja tiez myslim ze znacka klavesov a znacka mixu a velmi dolezita aj ta vzdialenost mixu a klavesov, by priniesla do riesenia ovela viac svetla. Teraz je tu len niekolko rieseni typu AK JE TO TAKTO TAK TAKTO INAK TAKTO ... no dobra rada nad zlato :)
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
KamilS

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od KamilS » úte 30. čer 2015 20:04:58

Potrebujem byt flexibilný a nemam problem s kratkou vzdialenostou klavesov od mixu (to by som poriesil tym Yckom). Ide mi prave o to vzdialenejsie. Mam viac situacii, popisem kazdu. Podmienky: staci mi mono signal z keyboardu nakolko nepouzivam stereoefekty (dufam ze o nic viac neprichadzam tym ze volim mono vystup, ak ano napiste), uz spominana vecia vzdialenost. Mam urcitu predstavu poprosim opravte ma ak je daco zle alebo daco neprospieva technike... Z klavesov pojde 6,3ka jack mono do DI boxu (konktretne Behringer DI 20 ULTRA-DI http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... 0-ULTRA-DI) z tade mi bude viest xlrko (dufam ze uz symetricke zatienene normalnym mikrakovym kablom do xlr mix vstupu. Aký výsledok budem mať? Bude počuť všetko (high,mid,bass), nebude to hlasno ?(keyboardy zvacsa znacky yamaha, mix behringer) Vopred dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
KamilS

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od KamilS » úte 30. čer 2015 20:43:28

Este teda rozmyslam nad DI boxom, ze ktory zvolit kedze na behringer nie su dobre recenzie....skuste mi poradit jednu z tych dvoch moznosti:
1. IMG Stage Line DIB-102 http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... ne-DIB-102

2. Behringer DI 20 ULTRA-DI http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... 0-ULTRA-DI

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od blaha » úte 30. čer 2015 20:50:45

klávesy Yamaha mix Behringer to v podstatě stále nic nevypovídá, na obojím je nějaké označení.

Mono jack ve sluchátkovém stereovstupu se rovná zkratu jednoho kanálu a záleží jak to maj elektronicky klávesy vyřešené.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
KamilS

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od KamilS » úte 30. čer 2015 21:15:12

mix donedavna xenix 1222B ale idem kupovat novy Behringer QX1222USB a klavesy takmer vsetky DGX230....co teda odporucate aby som spravil ak vylucne nepotrebujem stereo?

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od fikus » úte 30. čer 2015 21:18:31

No k ostatnímu se nevyjadřuju, ale ten DI 20 je jeden z nejhorších DIček jaké jsem kdy viděl. NEBRAT

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od Návštěvník » úte 30. čer 2015 22:31:09

Beriem na vedomie ale co sa tyka temy som na tom ako?

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od Bassman » úte 30. čer 2015 22:41:10

No teraz je to uz jasnejsie.

Pises o nejakých vacsich vzdialenostiach medzi klavírom a mixom (asi sa bavime o viac ako 5 metroch). V tom pripade radsej uz ten DiBox pouzit a ked ho uz budes mat, tak ho pouzivaj pre istotu vzdy. Behringer DI20, no to by som zvazil, aj ked ja sa priznam ze nejake mam a zatial ma nesklamali, ale to je tym ze ich pouzivam len malo. Urcite ako klavirista by si mal mat svoj nejaky jeden a to poriadny. Je dost pruser ked je muzikant na podiu a nieco mu prestane fungovat v polke koncertu. Ale nieco konkretnejsie to uz je skor na kolegoch, v DiBoxoch nie som vobec doma.

Co sa tyka kabelaze. Klaves ma 6,3 (ten velky) jackovy vystup stereo. Ak teda urcite nebudes vyuzivat ziadne stereo efekty z klavira tak z klavira chod kablom MonoJack6,3/MonJack6,3 do DiBoxu (staci zo 2 metre, ten Dibox maj niekde pod klavírom) a z DiBoxu do mixu XLR/XLR (dlzka podla tej nejakej maximalky co potrebujes + nieco navyse pre istotu).
PS: (pre zvukarov a klaviristov) Viem ze niektore klavesy maju aj zakladne zvuky hodene do sterea (lava cast klavesov jemne viac do laveho kanalu, prava viac do praveho), ale to sa bavime o profi zalezitostiach a tie maju z pravidla 2 separatne mono vystupy. V takom pripade je moje riesenie samozrejme zle.

Ak predsa len budes chciet vyuzivat stereo efekty z klavira budes potrebovat bud 2 kanalovy DiBox, pripadne 2 jednokanalove. Kabel medzi klavírom a DiBoxami bude StereoJack6,3/2x JackMono6,3 (jeden MonoJack by mal byt pravy kanal, druhy lavy kanal). A XLR kable samozrejme 2. To bude samozrejme aj na mixe do 2 kanalov separatne (treba ich potom rozhodit do panorami a vsetky korekcie robit rovnako na oboch kanáloch rovnako). Inac pre tento pripad je velmi sikovne si dat urobit ten XLR ako 2 kanalovy parak.

Toto by mal byt taky vseobecny navod pre vsetkych klavesakov co maju na klávesoch iba stereo vystup. Ale nehovorim ze sa to neda aj inac.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
KamilS

Re: Nazvučenie keyboardu

Příspěvek od KamilS » úte 30. čer 2015 23:26:05

Dakujem za odpoved vyjasila mi hned viacero veci, ked zhrniem doteraz moje znalosti o symetrii budem potrebovat ak chcem urobit sikovny jeden kabel (co fakt chytim do ruky fyzicky len jeden kabel) aby som si podomacky spravil 4zilu+ tienenie cize L+ , L- ,R+ ,R-, GND) ktory bude mat na zaciatku 2 xlrka samice a na konci 2 xlrka samcov (z DI boxu dvojkanal na mix dva vstupy) Chápem správne? Este sa pár vecí popýtam, nech v tom mam jasno ale to neskor....Teda pisete ze mono jack vo vystupe klavesu nebude klavesom vadit nakolko bude skratovana jedna linka??

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“