Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

Příspěvek od Ondráš » stř 30. pro 2015 18:37:14

Mno moje zkušenost je taková, že není nic zvláštního, že tablety nebo telefony, zejména pak Apple nebo Samsung vyšší řady, mají lepší a silnější výstup než onboard zvukovky na deskách většiny PC a notebooků, se kterými jsem se setkal. Z notebooků je na tom relativně dobře Dell Latitude se zvukovkami IDT, to jen tak na okraj. Ale je to nouzovka, někdy to opravdu stačí, ale pro PA je symetrický výstup a vyšší úroveň externí zvukovky znát. Když jdu z onboard PC nesymetricky, kolikrát mám materiál tak potichu, že mám gain na pultu na max, šumí to a kreslí, jsem bez rezervy a stejně je to málo.
SB záleží jaká verze, já měl Live Platinum a zrovna žádný zázrak to nebyl, zahodil jsem to (onboard zvukovka na Intel desce byla lepší).

Zdeněk:
Taky nějak nechápu tu dělnickou lůzu. Kdo se živí rukama a něco umí, na tom nemůže být ekonomicky tak špatně, jako průměrný český "zvukař".
Co je na tom k nepochopení? Dneska frčí hlavně internety, obchod a právníci.
Přestože se říká, že řemeslo má zlaté dno, dle mého názoru to akorát tak znamená, že když na tom budete nejhůř, nepřidete sice o práci, protože nějaké řemeslníky vždycky někdo potřebuje (pokud je ovšem v rámci profese nenahradí stroj), ale za tu práci vám často dají tak akorát almužnu.
Slušně jsou na tom dnes jen obráběči kovů, programátoři CNC, svářeči, elektrikáři a dělníci v Škoda MB.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 30. pro 2015 20:26:40

Jistě, integrované zvukovky jsou různé a externí jsou taky různé, o tom není debata, ale nezapomínal bych ani na tu možnost, že ve spotřebce prostě je sluchátkový výstup už zpracovaný nejen nějakým D/A převodem a výstupním zesíkem, ale taky SW, aby "hrál". A co se týká té "síly", tak tam platí jednoduché pravidlo, že všechno, co hraje silněji, se zdá být lepší. Ovšem pokud to jde dohnat nějakým knoflíkem gain nebo volume na dalším zařízení, tak je to opravdu jen první dojem.
Nevím, nedávno nějací pitomci vykládali v televizi, že si zedník vydělá až 11000 a klempíř 13000 (měsíčně). Já nikoho takového nepotkal minimálně 15 let. Jestli ho znáte, dejte mu na mne spojení (nebo naopak), rád ho o 100% přeplatím :-) Platí i pro další rukodělné profese, použitelné na stavbě nebo v dílně. Znalost českého jazyka velkou výhodou, právo, IT ani obchodní zdatnost nepožaduji...

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

Příspěvek od strapal » pát 01. led 2016 10:36:16

At se vam panove dari v novem roce!
Po vcerejsi akci mne napadla jedna vec. Jelikoz nepouzivam kontroler, ale jen Virtual DJ v notasu kde tahat crossfader mysi je o hubu, tak mne napadlo neporidit zvukovku 2.0 jak jsem puvodne chtel, ale napriklad 2 x 2.0 a nastavit ji tak, aby kazdy gramec ve VDJ pouzival samostatne kazdy vstup resp. vystup do mixu. Vlastni mixovani by uz probihalo primo na mixu. Myslite ze by se to dalo nejak vyresit?

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

Příspěvek od strapal » sob 02. led 2016 20:37:36

Po celodennim patrani, prerusovanem pouze konzumaci slivovice, jsem ZATIM objevil toto:

http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-nati ... dio-2.html
http://www.prodance.cz/ares-sc4.html
http://www.prodance.cz/ares-sc2.html
http://www.dj-obchod.eu/usb/reloop-play.html

Kterou z nich nebo jinou zvolit v danem cenovem rozpeti pochopitelne... ?

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Doporučte zvukovou kartu Sestava 2.1

Příspěvek od strapal » sob 16. dub 2016 20:21:58

Dovolim si pokracovat po dramaticke odmlce ve vlaknu. :-) Vysvetlete mi prosim jednu vec - pouzivam Virtual DJ7 s USB zvukovkou Maya 44. No a ted mam dilema - podle recenzi ma novejsi verze VDJ8 (pro mne sice uzivatelsky nepochopitelna) udajne lepsi zvuk. Jak muze mit VDJ 8 lepsi zvuk, kdyz nepouziva svoje prevodniky a vsechno zase cpe do instalovane a nakonfigurovane zvolene ext. zvukove karty? V cem je rozdil? U analogu bych to pochopil - zkresleni, utlumy a ja nevim co, ale u digitalu? Pokud budu tahat zvuk z notasu pres line out jako posledni tragickou moznost, tak to beru, interni notebookova zvukovka je v podstate k nicemu, jak uz bylo receno, ale USB?

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“