Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Phorbo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. bře 2016 18:36:57

Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od Phorbo » úte 01. bře 2016 18:52:47

Chci zkombinovat externí zvukovou kartu, abych na ni mohl nahrávat přes xlr (mám shure sm58, ale zvažuji koupi kondenzátorového mikrofonu) a to hlavně mluvené slovo. Nebylo by na škodu, kdyby byly vstupy dva. Samozřejmě je otázka, zda-li pořídit zvukovku s phantomem nebo bez. Kondenzátor není až tak potřeba, jelikož sm58 mi na velkým mixu funguje dobře, hlasitě. Teď jsem měl k vyzkoušení Steinberg CI2, a tam byl sm58 hodně tichý. potřeboval gain téměř na 75-90%, což zkoušený Rode kondenzátor byl téměř na polovině gainu a zněl stokrát lépe.
Čili ve zkratce: jeden až dva vstupy na mikrofon, které by pobraly dynamický mikrofon.

Druhý požadavek je ten, že chci použít zvukovku při hraní v dj programu Traktor. Potřebuji nastavit, aby mi jeden signál šel do beden a druhý do sluchátek. Což znamená, že potřebuji prakticky tři (čtyři?) výstupy. Dva na mono cinche(mono jacky) a jeden na monitoring do sluchátek. Kdyby byl mono, to už je jedno. Na monitoring v traktoru stereo nepotřebuji. U mnou zkoušené CI2 byl výstup na sluchátka, ale se stejným signálem, jaký šel do beden, což mi bylo k ničemu. Mohl jsem to vyřešit tím, že bych v traktoru nastavil dvě zvukovky, ale to mi driver na CI2, ani CI2 asio, ani samotné asio, ani wasabi nebere, což mě trošku štvalo, ale naštěstí jsem zvukovku mohl vrátit, takže mi to žíly netrhá.
Čili ve zkratce dvě: nastavitelné dva výstupy v traktoru - na bedny a na monitoring.

Řešení mě napadlo nespojovat požadavky do jedné zvukovky, ale koupit usb kondenzátor (má-li to smysl, když přes usb nebudu mít 48V) a menší zvukovku, která bude na Traktor.

Za jakýkoliv tip budu rád, protože i přes dva dny hledání na internetu se v tom moc nevyznám a myslím, že tu na webu jsou lidi na slovo vzatí, kteří poradí.

Díky

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od blaha » úte 01. bře 2016 21:32:35

Tohle by mohly umět třeba STEINBERG UR44.
Nebo na sluchátka použít zvukovku počítače.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Phorbo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. bře 2016 18:36:57

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od Phorbo » stř 02. bře 2016 13:56:43

Zkoušel jsem si zapojit malinkou usb kartu. Tu mi Traktor bere bez problému spolu s integrovanou. Tím by byl vyřešený problém, jenže mám brutální latency a buffer a s tím se nedá pracovat. Navíc když loaduju track tak mi již hrající track docela hapruje. Prská, zvuk skáče... na CI2 mi skákal podstatně, ale podstatně méně. Zvukovkou potřebuji vyřešit hlavně problém dlouhého prskání při loadování tracku na fošnu...
A jistě UR44 by to asi zvládal ty moje pozadavky, ale cenově je to bohužel úplně mimo moji cenovou linii... Spíše jsem uvažoval o Lexikonu, ten by snad podle popisku mohl zvládat to co od toho potřebuju. Kupodivu i Lexikon Alpha vypadá, že má dva výstupy, což mi se dva cinche hodí do zesilovače a 6.3 na sluchadla...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od blaha » stř 02. bře 2016 14:51:28

Alpha má dokonce 3 výstupy, ještě na sluchátka, ale do všech jde jen jeden signál LR, navíc nemá Alpha Phantom.
Jenže ty nepotřebuješ výstupy, ale výstupní sběrnice a to 4 (1xLR out a 1xLR do sluchátek) a to nemá ani Omega.
Mám UR824, a tam právě lze softwarově přiřazovat, který pár výstupů sluchátka sledují, předpokládám, že u UR44 to bude podobné, bohužel asi jinou variantu nevidím.

Tak ještě jsem pro tebe vyzkoušel jednu věc, mám Alphu a Lambdu, připojil jsem je obě a počítač je vidí jako 2 zvukovky (nevím, jak by se to chovalo v případě 2x Alpha). Pak třeba VU Player umí vybrat výstupní zvukovku. Vyzkoušel jsem jednu muziku hranou z VU Playeru poslanou na Alphu a druhou přes WinAmp, poslanou na Lambdu (výchozí zvukovka systému) a funguje to, každá si hraje to svoje a nic se neseká.
Vyzkoušel jsem i kombinaci jedna zvukovka (Alpha nebo Lambda) a zvukovka počítače a je to taky OK.

A Lambda má i ten Phantom.

Netuším tedy jak to bude mít Traktor (a instalovat si ho kvůli tomu nebudu), ale jinak s tím není problém.

Ještě konfigurace NB AMD Turion X2 ZM-82 2,2GHz, 4GB RAM, Win8 Pro 64bit, SSD Cruicial M4 128GB.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Phorbo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. bře 2016 18:36:57

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od Phorbo » stř 02. bře 2016 14:58:09

Chápu, že Traktor kvůli toho instalovat nebudeš, to bych žádal hodně. Předpokládal jsem, že to tak jde, ale když jsem zapojil CI2 tak jsem nechápal, proč mi nefungovala i interní zvukovka. V nabídce jsem jí prostě nenašel a to jsem tam zkoušel navolit všechno, co šlo. Jedině tu mam ještě klasický usb stick rozdělovač (sluchátka+mic), tak zkusit jedině to...
Totiž, když jsem zapojil jen usb stick, tak mi traktor detekoval jak interní zvukovku, tak usb stick, ale přes asio mi to dávalo docela hnusnou latency a zvuk se sekal, jak zblázněný. Na mnoha forech psali, že traktor tohle dělá, jelikož to zvukovka nestíhá...
Ale zase si nechci kupovat dvě zvukovky, na takový luxus zrovna nemám finance, ale evidentně to jinak nevyřešim.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od blaha » stř 02. bře 2016 15:15:54

Tak jedině zkusit koupit nebo půjčit Lambdu a vyzkoušet.

Mimochodem Steinberg CI2 stojí víc než Lambda + Alpha dohromady, takže dvě karty nevidím problém, ale i tak stále zůstává otázka jak si s tím Traktor poradí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Phorbo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. bře 2016 18:36:57

Re: Jakou externí zvukovou kartu pro mikrofon + 4 výstupy?

Příspěvek od Phorbo » stř 02. bře 2016 15:23:50

To stojí, ale měl jsem tu CI2 z druhé ruky za dvojku, samozřejmě se mi peníze vrátí a můžu dočkat výplaty a přidat nějaký peníz k tomu. Inu zvážím ještě...
Každopádně jsem našel ještě tuto potvůrku: Alesis IO/4, ta by byla teoreticky cenově nejideálnější, inu Lexikon omega je ve stejné cenové relaci... ale bůhví jestli to bude fungovat... Nakonec fakt skončím u té UR44 :)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“