Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od pepan09 » sob 05. bře 2016 7:48:48

Caute hosi,

Vyuzijem tuto temu na otazku nad ktorou sa uz kazdy iste zamyslal. Vcera mi prisli kvalitne konektory Neutrik a metraz kablu Klot 106 ( nesymetricky). Mojim planom bolo urobit si gitorvy kabel o dlzke 6 m. Vsetko mi islo hladko, az kym som nezapojil do aparatu a nezahral si. Zvuk z gitary bol basovejsi, nedychal, stratil ostrost a jasnost, proste som hned zacitil , ze to nieje ono. Predtým som hraval na kably , ktory bol tiez robeny , no nepajkoval som ho ja a ten znel podstatne lepsie, zivsie. Takze moze mat vplyv kvalita cinu a kalafonie na spoj? Respektíve zavisi na kvalite spoja aj technika pajkovania? Pripadne ake su dobre cíny na audio kabely? Kratky postup pri pajkovani(zasady) ? Rad by som si vyroboil kvalitne kable, ktore sa asi aj tak nevyrovnaju tym originalnym , no mozu vydrzat v celku dlho a daju sa opravit

strat54
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25. bře 2014 23:13:48

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od strat54 » sob 05. bře 2016 10:44:59

gitarové káble si robím sám , už iba Neutrik , cínujem s tým čo mám , aj keď viem , že do nových cínov sa nedáva olovo , horšie to podla mňa drží , možno sa mi to ale zdá , akože berem , že kvalitný kábel 99% CU je dobrý , ale možno sa to prejaví keď je trebárs kopec šlapiek v reťazci , mám kábel z obchodu za 4 E a hrá rovnako jak Fender za 50 , pri pájkovaní je dôležité spoj dobre nahriať , ja si to predtým pocínujem v kolofónii , najdôležitejšie je , keď dávaš preč hrot pájkovačky , predtým pridať buď cín - s kolofóniou alebo kolofóniu , spoj musí byť lesklý , no a k tomu , že sa nevyrovnajú robené kupovaným , videl som aj drahé aj lacné ktoré mali zapájkovanú iba polovicu drátu-živý na JACK :twisted: šlomprtná velkovýroba , najlepšie si robit káble sám

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od maro » sob 05. bře 2016 12:29:57

No já si myslím že kabely které si vyrobím sám jsou kvalitnější než kupované. Jinak zapomeň na kalafunu. Doporučuji spíše pájecí kapalinu a samozřejmě kvalitní cin.... Mikropajku a dobrou teplotu.
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od mkarr » sob 05. bře 2016 23:02:27

Napadá mě několik důvodů, proč by měl na zvuk vliv samotný kabel, ale páiený spoj?..... to prostě buď vede, nebo je tam studeňák. ale že by byl basovější ale jinak nedělal žádné problémy, z toho bych pájení rozhodně nepodezíral. Nejsme tady na hifi fóru, kde se řeší pozlacené napájecí kabely, které se pak stejně zastrčí do zásuvky s obyčejnou mědí a společné rozvody v baráku jsou hliník.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 06. bře 2016 10:45:36

http://www.tasker.it/prodotti/scheda.ph ... &idCod=139

Carbon Screen tomu říkají u Taskerů, slouží k potlačení elektrostatického náboje, čímž snižuje šum, prskání/lupání a částečně mikrofoničnost.
Vyzkoušel jsem verzi, kdy jsem ho nesloupl a výsledek se dostavil - stejně zmrvený zvuk, jak píše pepan09.
Ss Odpor mezi stíněním a jádrem jsem naměřil mezi 15 - 55 kOhm podle toho, jak se kabel "zafixuje" v konektoru.

CT100 nic neindikuje :-(

Já se kabely už nějakou dobu zabývám a tak vím, že když dávám kabely z ruky, musím je proměřit minmo jiné i na svody - multimetr dnes nestojí majlant a v tomhle případě může hodně pomoci.
Taky neuškodí se podívat, co o svých kabelech uvádějí jejich výrobci.

Letování, konkrétně typ pájky, podle mě, nemá na zvuk žádný vliv.
Vliv fyzikálně-chemický samozřejmě existuje, právě proto se doporučují pájky SnPbCu, nebo SnPbAg.

Jiná situace je v oblasti HiFi, kde vliv na výsledný zvuk má i vzájemné postavení Marsu, Venuše a Měsíce...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od jammixer » ned 06. bře 2016 13:20:23

ako minimum kvality pre audio je cin Sn40Pb60 , niektore lacnejšie maju menši podiel cinu voči olovu .
stava sa že nejaky "fuzik" z tienenia sa dotyka stredoveho vodiča ,. alebo sa priliš roztavi izolacia .
klotz 106 použivam , je to dobry kabel ohybny trošku makší zvuk na stredoch oproti pocinovanym kablom . ale hlavne koli dobrej ohybnosti a vydrži je vhodny . 6m je ale naň dosť vela pre pasivne snimače pokial chceme čo najlepší - signal . Dobre spraveny cinovany spoj sn40/60 cinom má menši negativny dopad ako 1m "vyborneho " kabla .
ps: použivam tuto pastu dobre rozvedie cin aj teplotu .

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od Bassman » pon 07. bře 2016 10:33:09

Fuuuha, no ja som minule zase pocuval travu rast ...
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od pepan09 » pát 15. dub 2016 14:53:48

Vacsinou napr. ciny stannol su v zlozeni Sn60Pb40 . Olovo je skor na mechanicku pevnost, ako vodivost ,,takze si myslim, ze zlozenie je taketo pre audio vyhodnejsie. Ci sa mylim?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od Návštěvník » pát 15. dub 2016 16:21:06

Na každou otázku existuje jednoduchá, naprosto pochopitelná a zcela špatná odpověď.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Kvalitny spoj na audio kably? ( cin, kalafonia)

Příspěvek od Ondráš » pát 15. dub 2016 23:36:10

Ja pouzivam eutektickou pajku Kovohute Sn62% Pb37% Cu1%, drzi jak cert. Drive Sn63Pb37E, ta drzela taky hodne dobre.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“