2 mixy za sebou - přepínač XLR?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
slimak

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od slimak » stř 26. říj 2016 19:38:01

Mayo píše:Nebolo by jednoduchšie pichnúť výstup malého mixu do stereo vstupu veľkého a výstup z veľkého rovno do zisiku? Mal by si istotu že ten malý ti zvuk nezkazí napr. tým že okrem šumu z veľkého tam pribudne šum z malého. Keď samalý nebude používať iba zamutuješ vstup.
Ano, malý musí fungovat nezávisle na velkém...

Uživatelský avatar
slimak

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od slimak » stř 26. říj 2016 20:30:04

Zdeněk Prodance píše:Stříbřený kontakt by mohl nějakou dobu vyhovovat, lepší jsou zlacené, ale pokud nechceš dávat dva, tak potřebuješ minimálně čtyřpolový a pokud by se měl malý mix úplně odpojovat (tedy i na vstupu), tak ani to nestačí..
Počítal jsem se dvěma (na každej kanál jeden).. jak dlouhou myslíte tu chvíli u stříbrného kontaktu?
Díky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 26. říj 2016 20:53:37

Těžko říct, já jsem tyhle přepínače viděl fungovat řadu let i zlobit nové, ono hodně záleží i na výrobci, druhu provozu, okolí a možná i štěstí. Já ho třeba mám jako přepínač vstupů u melisy a chodí skoro dvacet let a tak ani nevím, jestli je stříbřený nebo zlacený, v mixech Rodec byly ty lepší a pro změnu některé jiné se mi povedlo zneškodnit už při pájení, protože se kontakty v plastu uvolnily teplem. TME tam myslím má víc výrobců a různé ceny, to by taky mohlo napovědět.

http://www.tme.eu/cz/details/7201syzbe/ ... omponents/


H.M.

Uživatelský avatar
slimak

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od slimak » čtv 27. říj 2016 15:12:01

Těžko říct, já jsem tyhle přepínače viděl fungovat řadu let i zlobit nové, ono hodně záleží i na výrobci, druhu provozu, okolí a možná i štěstí. Já ho třeba mám jako přepínač vstupů u melisy a chodí skoro dvacet let a tak ani nevím, jestli je stříbřený nebo zlacený, v mixech Rodec byly ty lepší a pro změnu některé jiné se mi povedlo zneškodnit už při pájení, protože se kontakty v plastu uvolnily teplem. TME tam myslím má víc výrobců a různé ceny, to by taky mohlo napovědět.

http://www.tme.eu/cz/details/7201syzbe/ ... omponents/
Jasně, díky za radu ze zkušenosti...
A mě stačí jen konfigurace DPDT? Přerušovat jen signálové kabely a stínění zůstane propojený i mezi pultama?
Díky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 27. říj 2016 17:14:43

Stínění by nemuselo vadit a pokud použiješ dva takové přepínače, tak budou do výstupu k zesilovačům volit mezi výstupy z malého a velkého mixu (tedy celkem čtyři póly, takový přepínač tam je také, ale ne zlacený), přičemž ty výstupy z velkého zůstanou trvale připojeny i do vstupů malého. Není to úplně čisté, ale fungovat by to mělo.

H.M.

Uživatelský avatar
slimak

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od slimak » sob 29. říj 2016 8:16:23

Nechápu jakto, že budou trvale připojené. Když budu používat toto zapojení. :D https://s14.postimg.org/w25107mb5/zesik.png (červená hot, modrá cold, zelená zem)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 29. říj 2016 12:11:01

Já myslel, že chceš zachovat tu možnost, že se někdo do malého připíchne a velký při tom bude fungovat taky, pokud to má být výlučné nebo (tedy buď jeden anebo druhý mix, nikdy oba současně), tak to samozřejmě stačí přepínat jen jejich výstupy a velký do malého nevést vůbec. Zapojení je stejné, protože s těmito přepínači víc ani udělat nelze, liší se to pouze použitím nebo nepoužitím kabelů s konektory mezi mixy. Ještě se dá do malého přivést nějaký pomocný výstup z velkého, pak zůstane možnost použít oba současně a hlavní výstup z velkého nebude s ničím než zesilovači spojen. Všechno to má nějaké výhody a nevýhody a jde to samozřejmě i měnit podle potřeby.

H.M.

Uživatelský avatar
slimak

Re: 2 mixy za sebou - přepínač XLR?

Příspěvek od slimak » ned 30. říj 2016 13:45:09

Já myslel, že chceš zachovat tu možnost, že se někdo do malého připíchne a velký při tom bude fungovat taky, pokud to má být výlučné nebo (tedy buď jeden anebo druhý mix, nikdy oba současně),
Asi to oželím :-)
Díky moc za rady!

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“