Signál z AUX do Hi-Z

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
vrbr

Signál z AUX do Hi-Z

Příspěvek od vrbr » úte 10. led 2017 11:01:32

Potřebuji dostat mono signál linkové úrovně (AUX) do kytarového Hi-Z vstupu (1MOhm) tak abych neodpálil jak výstup AUX tak vstup Hi-Z. Potřebuji do kytarového looperu s pamětí na SDHC nahrát část songu z přehrávače.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Signál z AUX do Hi-Z

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. led 2017 11:38:12

To by mělo jít přímo, riziko nevidím žádné. Samozřejmě bez udání, o jaká zařízení a jaké konektory na nich a případně jaký kabel půjde, je to jen odhad a nelze to tvrdit na 100%, možná existuje nějaká výjimka.

H.M.

Uživatelský avatar
vrbr

Re: Signál z AUX do Hi-Z

Příspěvek od vrbr » úte 10. led 2017 12:11:45

Pro upřesnění uvádím předpokládané zapojení : Výstup z přehrávače stereo RCA, kabel 2x RCA, redukce 2xRCA - TS, TS vstup do TRIO+ looperu 1 MOhm. Případně DI BOX či něco jiného před TS vstup TRIO+ a o to mi jde.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Signál z AUX do Hi-Z

Příspěvek od Milan T. » úte 10. led 2017 14:02:40

Problém by nastal v opačném případě, pokud by si Hi-Z výstup zatížil nízkou impedancí. V tvém případě by by neměl být problém...

Uživatelský avatar
vrbr

Re: Signál z AUX do Hi-Z

Příspěvek od vrbr » stř 11. led 2017 15:19:35

Děkuji za názory. Tak jsem to riskl a připojil jsem linkový výstup mého Roland MIDI přehrávače na vstup Hi-Z looperu TRIO+ (ještě předtím jsem to připojil pro jistotu přímo ke kombu - jeho ztráta by mě mrzela méně). Na linkovém výstupu Rolandu jsem nastavil maximální útlum -12 dB (samozřejmě neznám úroveň 0 dB ale je příjemné že ta možnost tam je) a výsledek je takový, že nic neshořelo, ale úroveň signálu je stále vysoká ( výstup -12 dB, hlasitost songu MIDI 60) a hlasitost komba (nezkreslený gain) mám na 2, když hraju na kytaru používám 5 a dále se ozývá pravidelné mírné lupání a to při přímém připojení ke kombu tak i přes looper, kvalita zvuku slabší průměr, ale to připisuji nevhodnosti použití komba k tomuto účelu, neboť samotné MIDI přes PA jede zvukově skvěle. Pro nahrání krátkého intra do looperu postačí, pro live nebo demo by to však nestačilo. Snad se tato zkušenost bude hodit i jiným.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“