Propojení elektronických bicí a počítače s vadou ;-)

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
hezzoun
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:52:42

Propojení elektronických bicí a počítače s vadou ;-)

Příspěvek od hezzoun » stř 10. kvě 2017 16:07:15

Zdravím ty, co to čtou a díky za to!
Mám elektronické bicí (yahamaha dtxplorer) a komp, na kterém běží ubuntu studio (to je možná nakonec jedno). Počítač je starší (hlavně proto na něm mám ten linux) a má jednu závadu: nefunguje sluchátkový výstup. Řeším to externí USB zvukovkou Maya 44. Teď mi jde o to, jak mám propojit to všechno dohromady tak, abych využil možností všech těch zařízení (přehrávat si hudbu z kompu a hrát k tomu na bicí, nahrávat z bicích do počítače, ideálně po stopách, neřkuli si k tomu přidat - asi přes tu zvukovku - třeba mikrofon a něco ještě brát z něj).
Pokud jsem někoho pobavil svojí naivitou, tak fajn. Za rady a tipy budu samozřejmě rád.
Honza

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: Propojení elektronických bicí a počítače s vadou ;-)

Příspěvek od aandree » stř 10. kvě 2017 18:39:28

No, podle technickyho popisu ma bici modul Yamaha DTXPL vstup AUX IN. Takze asi nejsnadnesi zpusob jak si bubnovat do hudby z pocitace je propojit ho pres zvukovku (jeden ze ctyr OUT vystupu) spravnym kabelem primo do modulu a z modulu poslouchat sluchatka/repraky.

Idealne nahravat bici do pocitace je v pripade elektro bicich pres MIDI, coz ale bohuzel Maya44 neumi. Na to ale bude stacit prevodnik MIDI na USB, napr. BESPECO BMUSB100 (pripadne na Ebay pod jinou znackou to sezenes z Ciny za kilo). Jenom netusim, jestli si to bude rozumet s Linuxem, ja to mam vyzkouseny na Widlich a funguje to.

Druha moznost nahravani je klasickej analogovej zvukovej vystup z modulu pres L/R OUT a do zvukovy to pujde do dvou ze ctyr vstupu. Tam uz to pak jenom musis spravne naroutovat v tom nahravacim softu. Na to urcite na YouTube njdes videonavody. Nahravku, do ktery bubnujes, je pak do vyslednyho mixu lepsi pridat jako soubor (zvukovou stopu) .
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

hezzoun
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:52:42

Re: Propojení elektronických bicí a počítače s vadou ;-)

Příspěvek od hezzoun » stř 10. kvě 2017 20:08:16

Tyjo, díky moc! Hodně se mi ulevilo s tím posláním zvuku via midi - usb (případně analog do zvukovky). Vyzkouším a dám vědět!

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“