Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od strapal » pon 26. čer 2017 7:14:19

Zdar pánové. Mám RCF HD32 a potřeboval bych je budit zvukovou kartou (nebo podobným zařízením), které by dávalo na vystupu potřebný regulovaný 1V a zároveň by mi posloužilo (ve spojení s phantom. mikrofonem) k měření pomocí smaart a podobných programů. Jde o to, že někdy potřebuju reprodukovat muziku bez obsluhy (bez mixu, světel atd), prostě přijít, postavit dvě aktivky a přes "zvukovku" je krmit třeba sluchátkovým výstupem z tabletu, mobilu a pod. Zároveň bych ale potřeboval někdy využít toto zařízení k měření latence, delay subwooferu a jiných vlastností třeba pomocí Smaart, REW a podobně.

Existuje nějaká zvukvka nebo podobný strojek, co má 2x in / 2x out, umí dávat na výstupu 1V a má phantom napájení? Mám za to, že standartní zvukovky dávají na výstupu malé napětí, nebo jsou i výjimky? Nechce se mi totiž kupovat nějaký šunt mixák na hraní "k ohništi" z mobilu a ještě kvůli měření extra zvukovku. Ikdyž vím, že plně dostačující zvukovka např. Steiberg UR12 nestojí zas až tolik, uvítal bych nějakého obojživelníka... Díky za školení.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od strapal » pon 26. čer 2017 8:29:23

Zapomněl jsem podotknout, že musí jít pochopitelně o USB zařízení... :-)

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od mirazvuk » pon 26. čer 2017 9:33:16

S tím Steibergem UR určitě neprohloupíš, je to hodně dobrá zvukovka. Jen ta UR12 pro tvé účely nedostačující. Pro buzení stereosignálem je nepoužitelná, protože jeden vstup je HI-Z a ten se chová jinak než klasický vstup. Jednou jsem omylem nepřepnul HI-Z při použití se Smaartem a nestačil jsem se divit co jsem naměřil :). Pro tebe by byla vhodnější UR22. Bez problémů vybudí PA systém a je použitelná pro přehrávání, nahrávání a měření s jakýmkoliv SW. Mám UR824 a používám ji občas jako malý mix na nenáročné akce.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od blaha » úte 27. čer 2017 19:32:13

Nejsem si jistý, ale mám takovou obavu, že malá USB zvukovka potřebuje počítač připojený do USB, byť se z něj nehraje. Třeba Lexicony (Alpha, Lambda a asi i Omega) se jen na napájení nerozjedou.

Co malý mix s USB rozhraním?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od maro » úte 27. čer 2017 19:45:55

Potvrzuji ze Steinberger ur 22 potřebuje připojený pc s ovladači i když se z pc nehraje. Zkoušel sem to a bez pc nejede.
Listen... and enjoy the sound

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od strapal » úte 27. čer 2017 20:35:05

No ještě že vás tady mám, kluci zlatí.... Už jsem málem rozbaloval balík. Tak to bylo o fous, máte u mně pivo! Tím se to ovšem kapku komplikuje. Obávám se, že se nákupem mixu s USB a phantomem dostanu do cenové relace, kdy už se to účelově nevyplatí a pak nezbude, než riskovat utopení pivem stávající digital konzole. A navíc jsem zatím ani ještě nebádal, jak zapojit Denon MC6000 MK II s phantom redukcí pro měření. Konzole sice má dva mikrofonní vstupy ale asi mi to nebude nic platné z důvodu společného výstupu. To bych taky rád věděl jestli konzoli pro měření vůbec využiju..

http://denondj.com/products/view/mc6000mk2#

No nic, jdu se mrknout po nějakém tom usb mixu....

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od Bassman » stř 28. čer 2017 11:41:37

Ja som mal M-audio fast track ultra 8R a ta sa bez pripojeneho PC spravala ako 8 nezavislich predzosikov (to by slo na to hranie bez mixu), po pripojeni PC ako 8kanalova karta (na to meranie). Je to ale samozrejme asi mimo rozpocet, kazdopadne by bolo dobre zistit, ci lacnejsie 2kanalove verzie od M-audia nemaju podobne spravanie.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od TomasVv » stř 28. čer 2017 12:10:54

Spousta zvukovek umí spolupracovat s tablety a mobily, takže místo PC připojíš ke zvukovce tablet/mobil a budeš hrát z něj přímo. Ale vyzkoušené to nemám.
Dělám, co mě baví.

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od mirazvuk » čtv 29. čer 2017 10:39:27

S tím Steinbergem jsem nepředpokládal že by se používal na přehrávání bez NTB, ale co se týká měření, budeš stejně asi potřebovat zvukovku. Mám tu nějaké staré M-Audio které má napájecí konektor na 9V a myslím, že jsem kdysi v manuálu četl, že při zapojení zdroje by měla fungovat normálně i bez PC. Ale stejně by ti chyběla možnost korekce zvuku, která je na klasickém mixu. Dá se samozřejmě na telefonu nebo tabletu upravit výšky a basy, ale mám vyzkoušené, že ty různé EQ hodně degradují zvuk. Asi se kombinaci nějakého malého mixu a zvukovky na měření nevyhneš.
Na té konzole Denon si nejsem jistý jestli měření bude fungovat, je tam sice nějaké USB audio, ale pro měření potřebuješ u referenčního kanálu propojit výstup se vstupem, aby si měl ten signál s čím porovnávat. ARTA sice umožnňuje jednokanálové měření, ale je to svým způsobem k ničemu, protože tam nemáš možnost zobrazení koherence signálu.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od zelatina » ned 02. črc 2017 10:54:40

Čo tak niečo ako Behringer X18? dajú sa s tým odbaviť aj malé akcie, funguje to nezávisle, ide to ovládať hocičím, má to plnohodnotné predzosilovače s fantómom, zabudované RTA a zároveň to slúži ako zvukovka. Ja to používam aj na meranie a počúvanie hudby ako zvukovku.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od strapal » ned 02. črc 2017 12:38:33

Jako v pohodě, ale to je mimo rozpočet. Jak říkám, to už je zase vhodnějším verze bazarový šunt mix za dvojku a extra zvukovka na měření. Já potřebuju obojživelníka tak do 3-5 litrů, asi to vypadá na bazar, protože nový kus v dané konfiguraci zřejmě neexistuje.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od blaha » stř 12. črc 2017 21:00:08

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od strapal » čtv 13. črc 2017 8:01:05

Díky za typ! Bohužel však podle popisu mně chce prodejce donutit ujet 500km, což rozhodně nehodlám. Nevím proč má problém poslat, možná by mi to někdo stáhnul... Mno, zatím jsem manual nezkoumal, nemám teď bohužel čas, takže podle tebe by mi posloužil i na měření a připojení přes USB se vším všudy?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní bedny - čím nahradit mixpult / zvukovku

Příspěvek od blaha » čtv 13. črc 2017 8:18:48

Jo ty neochoty jsem si pak taky všiml. Podle mě by měl vyhovět, ma jak Phantom, tak USB in/out, takže připojíš jak merici mikrofon, tak NB se vzorkem. Schema jsem teda taky ještě nestudoval ale jít by to mělo.
A na party je vybavenej nadstandartne.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“