UAD twin duo - prehrievanie

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ivan

UAD twin duo - prehrievanie

Příspěvek od Ivan » úte 27. čer 2017 18:17:38

Dobry den, mam zvukovú kartu UAD twin duo.... a zdá sa mi že sa hrozne prehrieva... už po hodine je na dotyk hrozne horuca a mam z toho obavy tak to stále vypínam aby sa to neprepalilo.... je to normálne či je to vada? dakujem

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: UAD twin duo - prehrievanie

Příspěvek od Bassman » stř 28. čer 2017 11:44:58

Ja by som to radsej hodil do nejakeho servisu, nech to pozru skor ako to odkuris. Ziadne taketo zariadenie by sa nemalo nijak vyznamne hriat. Nie su tam ziadne lapmy, vykony, ani nic podobne.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Ivan

Re: UAD twin duo - prehrievanie

Příspěvek od Ivan » pát 30. čer 2017 15:08:25

aha no dik... táto zvukovka síce ma svoje procesory čiže niečo tam pracuje ale horúca je aj bez toho že by som ju nejako zatažoval pluginmi atd...

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: UAD twin duo - prehrievanie

Příspěvek od Otas » pát 30. čer 2017 17:46:13

Otázka je, co je ta hrozná teplota v reálu. 50°C nebo 60°C? Kde ta teplota je, předpokládám, že venku na kostře. To ještě nemusí být nic zničujícího. Jak je řešeno chlazení, nejspíše asi do kostry a když to doběhne ven, je to nářez. Podle mne je naprosto kritické přibližování se k 80°C, to se pak rychle zkracuje životnost elektrolytů, upečou se LEDky a další věci. Já bych zkusil změřit teplotu, do nějakých 50°C by to mělo přežít. Dále změřit spotřebu z napájení 12 V, především, zda nejede na hraně proudových možností toho zdroje. A pro jistotu i zda je tam skutečně 12 V.
Máš určitě pravdu, že až se vše rozeběhne bude to topit ještě více.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“