propojení zvukovky (audio rozhraní) pro mikrofon a DAC+Amp pro sluchátka

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Bradley
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11. zář 2017 13:45:18

propojení zvukovky (audio rozhraní) pro mikrofon a DAC+Amp pro sluchátka

Příspěvek od Bradley » pon 11. zář 2017 14:03:26

Zdravím všechny,

píši s prosbou o radu týkající se možnosti zapojení zvukové karty pro mikrofon spolu s D/A převodníkem a zesilovačem pro sluchátka. Jde mi pouze o základní domácí nahrávání (přesněji řečeno online stream) při kterém bych chtěl zachovat maximální kvalitu výstupu pro sluchátka.

První otázku mám: Lze používat audio rozhraní (například Focusrite scarlett solo) spolu s kondenzátorovým mikrofonem a zvlášť mít zapojená sluchátka do DA převodníku a zesilovače?

Druhou otázku mám: Je lepší čistě pro mikrofon použít jednoduchou zvukovku jako je výše zmíněný Focusrite, nebo lépe poslouží mixpult (hádám, že bude muset mít usb výstup)? Předem děkuji i za případné doporučení. Jak v případě mixpultu propojit mixpult spolu s DA převodníkem a zesilovačem (požaduji zachování kvality výstupu pro sluchátka)?

Poslech mám tak nějak již vymyšlený - chci pořídit DA převodník se zesilovačem NFB-11 od audio-gd a k tomu sluchátka AKG 712 Pro.

Otázku záznamu nemám prakticky vůbec vyřešenou, zkoušel jsem hledat různé info, ale asi hledám špatně, nebo spíše nevím, po čem přesně mám pátrat. Uvažoval jsem tedy právě buď nad Focusrite scarlett solo 2nd gen spolu s nějakým levnějším kondenzátorovým XLR mikrofonem, dejme tomu do 4-5k (nejde mi o žádné mega kvalitní nahrávání, ale aby to alespoň trochu dobře znělo). Případně i nad mixpultem, abych mohl třeba podle svého volně korigovat zvukové výstupy jednotlivých aplikací z PC, ale nic složitého. Bohužel s otázkou zapojení si příliš nevím rady. Co se záznamu týče, hledám řešení ideálně okolo 10k. Budu rád za každou odpověď/radu. Děkuji a mějte se!

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“