Jak odstraním kolísání hlasitosti?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Lubino

Jak odstraním kolísání hlasitosti?

Příspěvek od Lubino » čtv 28. zář 2017 18:00:46

Zdravím, potřebuji poradit. Mám sluchátka KOSS PRO 4AAAT, které mají vysokou impendaci (250ohm) tím trpí hlasitost zvuku (zvuk je slyšet méně nahlas, než u sluchátek s menší impendací). Tohle mi nevadí, u většiny aplikací nepotřebuji vyšší hlasitost. Nicméně VLC média player zlobí. Mám aktivovaný ekvalizér a při určitém stupni hlasitosti se mi ta hlasitost jakoby normalizuje, nevím, jak to mám popsat, jako by mě to nechtělo pustit přes nějakou horní hranici DB Pokud zapnu v ekvalizéru funkci "2 průchody", je tento problém ještě víc znatelný. (pokud ekvalizér vypnu, tento problém se už nevyskytuje ). Brouzdal jsem v tom přehravači a našel jsem podobnou funkci - když jsem ji aktivoval a nastavil určitý fixní stupeň hlasitosti, dělo se to už při té dané hlasitosti, kterou jsem nastavil - ale tento promlém mám, i když tuto funkci úplně deaktivuju. Nevíte někdo, kde by mohl být promlém? Přehravač měnit nechci. Díky za případné rady.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Jak odstraním kolísání hlasitosti?

Příspěvek od Bildic » čtv 28. zář 2017 21:16:22

vyskúšaj sluchátka na inom audio zariadení resp. vyskúšaj youtube či iný napr.MP3 prehrávač resp. iný počítač.

Tak zistiš jednoducho kde je "pes zakopaný"

:-)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstraním kolísání hlasitosti?

Příspěvek od TomasVv » čtv 28. zář 2017 23:40:57

Součástí VLC je kompresor. Nemáš jej náhodou zapnutý? Je na kartě vedle EQ a prostorových efektů.
S EQ sice přímo nesouvisí, ale může zrovna tvoje nastavení EQ a komprseoru na sebe reagovat (jde o časové konstanty), proto dvojitý průchod zdůrazní funkci kompresoru.
Dělám, co mě baví.

BVaudio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte 17. kvě 2011 9:44:22

Re: Jak odstraním kolísání hlasitosti?

Příspěvek od BVaudio » pát 29. zář 2017 10:05:33

Ak máš signál bez ekvalizácie na určitom kmitočte v nahrávke v špičke napr. s úrovňou -6dBFS a chceš pridať ekvalizáciou +9dB na tom istom kmitočte, tak to nie je možné, viac ako 0dBFS dáta neprenesú a žiadny DAC nezreprodukuje. Takže tam vo VLC tvrdo "hrábne" nejaký kompresor, ktorý stiahne úroveň vstupných dát tak, aby ani špičky signálu po ekvalizácii(zdvihu) neboli orezané. Ak ekvalizuješ do mínusu, tak to určite nerobí,rovnako pri vypnutom EQ, pretože viac ako 0dBFS v nahrávke (v dátach) nie je.
Jediná cesta ako zvýšiť hlasitosť po ekvalizácii je pridať na analógovej strane, za D/A prevodom (zosilňovač alebo citlivejšie sluchátka..).

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“