Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od zahy » pon 16. lis 2015 20:38:36

Tyvole! #-o
Mistře mohl byste přidat gain, děkuji.
Naposledy upravil(a) zahy dne pon 16. lis 2015 20:51:31, celkem upraveno 1 x.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » pon 16. lis 2015 20:39:33

Sorry, jeníku pomíchaný, ty tomu rozumíš úplný exkrement.

Uživatelský avatar
Bohumil

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Bohumil » pon 16. lis 2015 20:46:07

Kondenzátorový mikrofón nefunguje na princípe rozdielu voltov....
Prečo sa asi volá kondenzátorový?

Nie je nejak porušená aktivita slnka, alebo neprepólovala sa Zem? K... v každom vlákne to nieje náhoda!!! :-D

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » pon 16. lis 2015 21:28:42

https://sk.wikipedia.org/wiki/Mikrof%C3%B3n
Tento druh mikrofónu obsahuje dve tenké kovové doštičky, ktoré navzájom tvoria kondenzátor. Napájací obvod vytvára v kondenzátore elektrický náboj. Jedna z týchto doštičiek je pevne uchytená a druhá je pohyblivá má funkciu akustickej membrány. Vzájomné približovanie a odďaľovanie týchto doštičiek spôsobuje zmenu kapacity a tým aj zmenu výstupného napätia.
Návštěvník píše:Sorry, jeníku pomíchaný, ty tomu rozumíš úplný exkrement.
ja mam už plne zuby takých 80 IQ komentov

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » pon 16. lis 2015 21:33:19

Jeníku pomíchaný, kolik kostelů, kin a divadel jsi postavil a vybavil?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. lis 2015 22:24:06

Najdi si k tomu ještě obrázek, abys viděl, že tam žádná druhá tenká destička rozhodně být nemusí, že pohyb té první není umožněný tím, že je snad na rozdíl od ní uchycená nějak pohyblivě a pak ještě pár detailů například o materiálu těch "destiček" a o jiném způsobu vytvoření náboje, než je napájecí obvod.
Jinak se budeš furt jen zbytečně hádat s lidmi, které fakt dost dobře nemůžeš poučovat, protože vidí, jak slabý jsi v kramflecích. Wiki není poslední argument, daleko spíš jen ten první a zhusta úplně nedostatečný (zvlášť její místnějazykové mutace). Na druhou stranu znám hromadu lidí, kterým ten princip funkce uniká úplně, takže není nijak zle...

H.M.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » pon 16. lis 2015 23:17:05

čo nejak nerozumim česky zrazu
je tu niečo ine napisane ? 8)
http://www.royerlabs.com/ribbonbasics.html
The condenser employs a capsule (Fig. 1.2) consisting of a solid metallic disc called the backplate and, on one or both sides of the backplate, a very thin conductive plate called a membrane. The membrane, usually gold-sputtered Mylar, moves relative to the fixed backplate as it is displaced by incoming sound pressure. The plates form a condenser, or capacitor, and require an external dc voltage source for polarization, one plate being negatively-charged, the other positive. In its steady state, the mic's output is zero because the circuit is in a state of equilibrium.
Obrázek

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » pon 16. lis 2015 23:31:18

Tož ona veškerá elektronika funguje přibližně na principu rodílu voltů, žeano.
Že bych někdy potřeboval měřit impedanci (nebo spíše ss odpor) kabelu multimetrem se mi ještě za ty roky nestalo. Ale s čím jsem se už párkrát setkal, bylo to, že mi aktivní bedny bruměly a nebyl jsem schopný odhalit příčinu, až jsem vystopoval kabel z výstupu pultu do reprobedny. Zapojil jej na vstup, pustil fantom a trošku zahýbal, to se děly věci. Kdybych ten kabel dobře smotal do plochy, byl by z něj fajn mikrofon.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » pon 16. lis 2015 23:40:38

Hezký obrázek. Myslím, že tu tak nějak většina z nás chápe, jak tvoří kapacitní mikrofon signál. Ale co už si zjevně nevyčetl, tak takový mikrofon potřebuje velmi blízko nějaký předzesilovač, v drtivé většine námi používaných mikrofonů je rovnou v těle. Poté už není signál moc citlivý na impedanci vedení, už je mu to víceméně buřt.

Ke tvé vehemenci ostatní poučovat se vyjádřím ve vlákně Toto diskuzní fórum viewtopic.php?f=24&t=7048&p=61044#p61044
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » pon 16. lis 2015 23:54:45

Ještě jeden mýtus tu zazněl - míra gainu a room mikrofon.
Mikrofonu je uplně jedno, jak máš vytočený gain, prostě převádí akustický tlak na napětí (rozdíl tlaku před a za). Co si s ním uděláš dál nemá žádný vliv na to, jestli bude snímat kontaktně nebo prostorově. To určíš jeho pozicí ke zdroji zvuku. Výhradně.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. lis 2015 0:04:17

Nevím jak česky, ale anglicky určitě moc dobře neumíš, protože je tam opravdu napsáno něco jiného, než v té slovenské wiki. Ne ZÁSADNĚ jiného, ale v detailech ano. Přesně v tom, na co jsem tě já upozorňoval (a to jsem samozřejmě nevěděl, jaký obrázek s jakým popisem si najdeš). Ještě zkus nějaké řezy, z těch je to jasnější. Slova jako solid, backplate, mylar, gold sputtered jsou klíč, že tam není nic o nějakém pohyblivém zavěšení taky, co se týká té druhé metody vytvoření náboje, to musíš hledat dál, heslo je "elektret", případně electret. Jak říkám, je potřeba se víc snažit učit a míň snažit poučovat, protože ty takhle na dálku nemáš moc šancí poznat, koho zrovna poučuješ, takže je snadné se trapnit i s dobrým úmyslem.

H.M.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » úte 17. lis 2015 1:35:10

Robert píše:...
A protože mají kondenzátorové mikrofony vestavěné předzesilovače zpravidla s nižší výstupní impedancí nežli dynamika a ... .
ja som chcel opravit len toto tvrdenie o preampe v kondikoch .. tym že som dal odkaz na wikipediu .. je dobre napisana .
Ty Zdenku nezavádzaj to do OT :wink: .

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. lis 2015 3:39:30

Nemyslím, že by konstrukce a z ní vyplývající funkce mikrofonu tady byly nějaké OT. Pokud ano, tak já jsem s ním nezačal. Co se ti nezdá na tom tvrzení, že kondenzátorový mikrofon má díky nezbytnému a obvykle již vestavěnému zesilovači menší výstupní impedanci, než obvyklý dynamický ? Ty máš dojem, že to něco na wiki dokonce vyvrací ? Můžeš upřesnit, co to jako má být ? O které si myslíš, že je "dobře napsaná", o té slovenské nebo té anglické ? Dával jsi dva odkazy nebo spíš citáty a ten slovenský je rozhodně napsaný nesrovnatelně hůř, je zavádějící až nepravdivý. Stejně tak byl ten článek z Muzikusu, kterým jsi operoval před časem. Není to samozřejmě tvoje chyba, ty se ale musíš naučit s tím počítat a nevěřit všemu, co čteš.

H.M.

Aha, možná se mi už rozsvěcí, ty jsi asi ještě nepochopil, že ten "preamp" je tam vždycky a bez něj by nikdy žádný kondenzátorový mikrofon nebyl v praxi použitelný, bez ohledu na to, čím je napájený. Jeho účelem není napěťové zesílení (nakonec ty mikrofony dávají celkem dost, hlavně ty s vysokým polarizačním napětím, to bývá ve stovkách voltů a jen opravdu malé membrány skutečně potřebují napěťový zesilovač, aby se udržel slušný odstup od rušivých napětí nachytaných na kabelu). On musí hlavně mít obrovskou vstupní impedanci (včetně kapacitní složky), proto je přímo u membrány, i jen krátký stíněný kabel by dramaticky snižoval citlivost (kapacitní dělič). A čím je membrána menší, tím je to horší. No a těch 48V fantomu je obvykle napájení toho předzesilovače, polarizační napětí bývá z něj tvořené měničem a je mnohem vyšší anebo se vůbec fantom nepoužívá a mikrofon má svůj speciální napaječ, se kterým je propojený vícežilovým kabelem (kromě signálu jím jde několik úrovní napájecího napětí, od cca 12-200V). To si všechno snadno najdeš, jakmile začneš. Rozhodně to není tak, že fantom slouží jaksi přímo k napájení (polarizaci) samotného měniče nebo dokonce že ty dvě membrány některých mikrofonů souvisí s tím, že fantom jde oproti zemi po obou signálových vodičích, to je jen náhodná podoba.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od MADMAX » úte 17. lis 2015 9:43:35

Jammixer je velký guru, nechme se vést :D Tohle vlákno mne jen utvrdilo v tom, co jsem napsal o Zvukařině.cz. ... :lol:
MAD

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. lis 2015 11:15:27

Já bych to rozlišoval. Tady jasně chybí i některé celkem základní znalosti z oboru, ale snaha i pokrok podle mne je a nakonec nikdo z nás taky neví a hlavně vždycky nevěděl všechno. Ber to tady jako školu provozovanou dobrovolníky, ve které se neznámkuje, když si budeš chtít pokecat se "sobě rovnými", tak přece máš v telefonu jejich čísla a ještě ten FB :-)
V podstatě není možné převážně odpovídat -"radit" a současně se přitom bavit jen s lidmi, co jsou na tom stejně, vyžaduje to určitou nerovnováhu, byť třeba jen parciální. Když se podíváš, kdo tady má těch příspěvků víc, tak je jasné, že musí patřit mezi ty "radiče", vyptávání naopak vždycky postupně ubývá.

H.M.

Zamčeno

Zpět na „Smetiště...“