Vrceni subu

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Dustyn
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. pro 2015 1:27:17

Vrceni subu

Příspěvek od Dustyn » sob 19. pro 2015 2:02:30

Cauko nevite cim to moze byt ze ak prepinam v aute pri cd pesnicky tak subwoofer pri kazdom prepinani zavrci ...proste vydava jakesi divne zvuky,basy by som povedal ..nejaky skrat? Ci s cd citackou to moze byt nieco? Myslim ze aj pri nacitani po vlozeni cd vydava zvuky subak...lepil som membranu nedavno ale nerobilo mi to ani potom iba dnes zacalo..

Dakujem za rady..

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Vrceni subu

Příspěvek od zahy » sob 19. pro 2015 2:22:27

Tady jseš špatně, musíš jít na auto Hi-Fi fóra. Příčin může několik, ale bez přesného popisu řetězce ti nikdo nic konkrétně neřekne. Křišťálovou kouli jsem prodal a moc jich v oběhu není.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Dustyn
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. pro 2015 1:27:17

Re: Vrceni subu

Příspěvek od Dustyn » sob 19. pro 2015 11:42:52

Ok diki pekne...mimochodem vlastnim dvoji krystalove koulii muzes prijet a se podivat bliz mozna se neco vycte i bez obehu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Vrceni subu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 19. pro 2015 12:29:20

Tipoval bych to na CD nebo jeho napájení, kdy se zvýšený odběr (motorky) dostane nejspíš přes zem do signálu. Ověř všechny kabely a jejich spoje, včetně napájecích a ukostření anebo zkus použít jiný zdroj signálu. Nenapsal jsi ani jestli je to autoradio s CD, měnič CD apod.jestli je tam ještě nějaký zesilovač, jestli to dělá i někdy jindy, ale ono se to na dálku opravdu nedá opravit a nablízko jsi tam jen ty.

H.M.

Dustyn
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. pro 2015 1:27:17

Re: Vrceni subu

Příspěvek od Dustyn » sob 19. pro 2015 14:45:53

Mam tam autoradio z vyroby, alfa 159 i se zesilovacem ..teraz ma napadlo ze zavrci aj pri vypnutom radiu..myslim ze mozno pravda bude v tom ukostreni..ale jakou pricinou toto nechapu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Vrceni subu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 19. pro 2015 15:35:28

Nemusíš to chápat a dost možná ani nemůžeš - na rovinu, kolik z těch všech technických věcí ve svém autě opravdu chápeš ? Základní věcí v autoelektrice je, že se používá kostra auta jako jeden z vodičů rozvodu, obvykle je to minus. Pokud je někde na minusu kabel tak ten stejně vede rovnou na kostru. Proto ti taky budou dělat neskutečný bordel zadní sdružená světla, když budou mít špatnou kostru, vliv na audio je taky značný, jakmile začneš propojovat mezi sebou víc zařízení než jen radio a pasivní bedny. Pak se může proud napájení plést do signálu a projevy mohou být podobné popisovaným (ale i jiné a horší, taky umí shořet signálové kabely včetně přilehlých obvodů v autoradiu). Zkontroluj co jsem napsal a když to nepomůže, tak se to buď můžeš učit dál anebo si najdi někoho, kdo to už umí.
Já jsem jednou zažil, že zesilovač v kufru dělal hrozné věci a bylo to proto, že byl ukostřený na blatník a ten šroubovaný blatník byl od zbytku kastle dokonale odizolovaný rzí...

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“