ozvučení ložnice

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jirka.c
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. pro 2015 9:37:42

ozvučení ložnice

Příspěvek od jirka.c » úte 22. pro 2015 10:11:06

Zdravím Vás. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem absolutní laik, co se tyká audio vybavení. Chtěl bych v naší mini ložnici umístit reproduktory pro ozvučení. Místnost malinká 2,5m x 3,5m, SDK podhled cca. 2,40 výška. Moje představa by byla dvojice vestavěných stropních reproduktorů přímo nad postelí, pro poslech spíše relaxační hudby s tím, že zdrojem zvuku by byl např. mobilní telefon, mp3 přehrávač atp. přes klasický mini jack, který by byl vyvedený někde dole u postele. Je to reálná představa, nebo úplně hloupost? Doporučili by jste mi prosím nějaké reproduktory? Popř. pomohli navrhnout řešení? Budu moc rád za každou konstruktivní radu. Díky jirka

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Otas » úte 22. pro 2015 18:20:30

Možná to ani na toto fórum nepatří, tady se scházejí především lidi, co ozvučují veřejné akce. Spíše na Audioweb.
Jinak toto lze zajistit běžnou minivěží (potřebuješ zesilovače, které má v sobě), která navíc může být i 2+1 (+ 1 je subwoofer pro přenos basů, ten dáš někam na podlahu). Podmínkou je, že musí být vybavena vstupem z vnějšku (aby se tam dal připojit i NB skrz ten minijack). Raději bych šrouboval bedýnky z věže k podhledu, než kupoval podhledové reproduktory, ale to je jen můj názor.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od exxxi » úte 22. pro 2015 23:38:06

Bose ma takovy sikovny reprak na baterky, kupodivu to i basuje jako krava. Stoji to asi sest litru. S mobilem to komunikuje bezdratove.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od maro » stř 23. pro 2015 5:38:10

zrovna na bose bych se vy..al :) já si pořídil JBL Charge 2 + , výkon 2x 7w a basuje to jak kráva :) je to klasický bluetooth reprák...
Listen... and enjoy the sound

jirka.c
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. pro 2015 9:37:42

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od jirka.c » stř 23. pro 2015 10:54:30

Otas píše:Raději bych šrouboval bedýnky z věže k podhledu, než kupoval podhledové reproduktory, ale to je jen můj názor.
Tak to se omlouvám, že jsem to tu zaplevelil (kdžtak potom vlákno smažu ať je to tu čisté). Bedýnky jsem řešit nechtěl. Ložnice má být zařízená minimalisticky,,tak jsem si přal aby tam nějaké audio rušilo co nejméně. Měl jsem na mysli třeba něco takového:
http://www.dexon.cz/katalog/multiroom-o ... tooth.html

Ale nevím jak tomu připojit minijack.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Ondráš » stř 23. pro 2015 18:54:48

Tohle (http://www.bluesound.com/en-eu/products/pulse-flex/) mě přijde dostatečně minimalistické na rozdíl od připojování jacku někam do zdi. A navíc, když vás
to přestane bavit poslouchat v ložnici, odnesete reprák do kuchyně nebo si ho vezmete s sebou na dovolenou. =D> :idea:
Ve vašem případě bych doporučil bezdrátový reprák, klidně ten Bluesound nebo Sonos, pokud nehodláte ozvučovat systematicky celý obytný prostor, i když to jednoduše rozšířením systému Bluesound nebo Sonos můžete také.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Otas » stř 23. pro 2015 19:36:08

Jestli jsem porozuměl návodu na toho Dexona, pak s tím jackem je to komplikované. Navíc zesilovač třídy D není zrovna na výškách vzor krásy.
Zatím stále inklinuji ke svému původně navrženému řešení. Samozřejmě lze zaměnit bedýnky z věže za podhledy.
Prostě potřebuješ malý stereo zesilovač se vstupem na 3,5 jack (nebo třeba Cinch - prodává se šňůra 3,5 jack/2*cinch) a k tomu si dokup podhledové reproduktory, pak to bude řešení podle tvých představ.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Ondráš » stř 23. pro 2015 20:15:26

Dexon zesilovač 2021 zkrátka linkový vstup nemá, další výkonový vstup na svorkovnici Dexonu slouží pouze jako propojení výstupu z jiného zesilovače na repro, které jsou připojeny k Dexonu (za předpokladu, že je tento jiný zesilovač k nim výkonem a impedancí vhodný). K automatickému přepnutí na výkonový vstup dojde, pokud Dexon nehraje přes BT.

Pokud tazatel trvá na stropních repro v pevné instalaci a linkovém vstupu, mohu vřele doporučit http://www.elkoep.cz/produkty/audiovide ... -zdi-6750/ a zkombinovat s nějakými lepšími stropáky (Tannoy, Jamo, JBL, EV).

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od PeBe » úte 29. pro 2015 8:43:00

Také jsem chtěl kdysi budovat podobné fičury, aby všichni čuměli, jak mám technicky vymakaný každý detail bytu :-) Dnes již vím, že do ložnice nepatří nic, co nemá nic společného se spaním. V ložnici má být jen postel a v ní se má buď spát, nebo souložit. V obou případech není nutný superkvalitní zvukový systém, ale pořádná matrace... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Robert » úte 29. pro 2015 9:14:28

:D :D :D :lol: :lol: :lol: máš pravdu, ...předsedo

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: ozvučení ložnice

Příspěvek od Návštěvník » úte 29. pro 2015 16:36:56

PeBe píše:V ložnici má být jen postel a v ní se má buď spát, nebo souložit. V obou případech není nutný superkvalitní zvukový systém, ale pořádná matrace... ;-)
To je ta jedna část populace. Pak je sorta lidí, kteří v ložnici jí, paří hry, vyvíjí, opravují, montují, bádají, skládají hudbu, zevlují, programově nesouloží atp. a spát chodí do obýváku, protože tam většinou usnou v noci u televize :lol: .

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“