Brum

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Slavaj
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. črc 2016 19:09:45

Brum

Příspěvek od Slavaj » sob 23. črc 2016 19:14:07

Vlastním Cambridge Audio zesilovač 651A, Stream Magic 6 a Topaz CD10 od stejné firmy. Vše hraje jak má, připojím-li do zesilovače cokoliv jiného televizi nebo PC přes USB audio, ozývá se v podkresu nepříjemný brum, To samé se děje když do Stream Magicu připojím přes kterékoliv USB počítač nebo flešku. Setkal se někdo s něčím podobným, a jak na to?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Brum

Příspěvek od Otas » sob 23. črc 2016 19:53:21

Tohle asi nepatří na zvukařinu, tady je to především o zvučení kapel. Zkus audioweb nebo nějaký jiný podobný web.
Všechno jinak sedí na problematické zemní systémy a impulsní zdroje těch zařízení, jen ta samostatná fleška mne přivádí k údivu, ta by bručet určitě neměla.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Brum

Příspěvek od Návštěvník » ned 24. črc 2016 20:37:14

Máš všechny přístroje zapobeny ve stejné zásuvce, " psovy "?

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Brum

Příspěvek od mi-ro » ned 24. črc 2016 22:00:25

Dobře míněný dotaz ale pokud je brum způsobený skutečně zemnící smyčkou, zapojení do jednoho přívodu sice částečně brum eliminuje ale skutečný problém neřeší.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Brum

Příspěvek od Palko » ned 24. črc 2016 23:30:51

Setkal jsem se s tím. Při zvučení jak bylo výše napsáno je třeba se vyhnout používání více než jedné zásuvky. Doma i přes použití jen jedné zásuvky při stahování záznamu z analogové VHS kamery do DVD rekordéru, kde jako mezičlánek pro zvuk byl použit mix jsem nakonec našel řešení, že jsem postupně popotahoval cinche tak, aby kontakt na nulák byl jen u mixu a DVD rekordér i kamera měli kontakt jen na stření hrot cinche. Pak to bylo čisté bez brumu.
Třeba to pomůže i Vám.
Palko.

Slavaj
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. črc 2016 19:09:45

Re: Brum

Příspěvek od Slavaj » pon 25. črc 2016 14:01:11

Mám to tak stabilně všechno zapojené do jedné zásuvky, kterou mi před dvěma lety dělali v mědi. Takže žádná hliníková dvojlinka.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Brum

Příspěvek od mi-ro » pon 25. črc 2016 16:06:27

Na vině není zásuvka ale špatná konfigurace přístrojů.

Trisuli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 06. zář 2012 8:30:17

Re: Brum

Příspěvek od Trisuli » úte 07. úno 2017 16:44:43

Nechtělo se mi zakládat nové téma, tak píšu sem, kdyžtak mě prosím nasměrujte...

Ahoj.
Budu rád za každou radu týkající se mého problému s šumem/brumem.
Jedná se o zapojení gramofonu. Mám gramofon Reloop RP1000M s MM přenoskou Reloop OM black zapojený do předzesilovače pro magnetodynamickou přenosku AQ MM1, z předzesilovače do studiového mixu Soundcraft EFX8, z mixu do aktivních monitorů KRK RP8. Do nedávna bylo všechno v pohodě, bez šumu, brumu i při vytáhnutí volume nebo gainu. Z ničeho nic však začal ze signálu z beden lést nepříjemný brum/šum, myslím, že se jedná o síťový brum. Zkoušel jsem vyměnit kabely- nepomáhá, zkoušel jsem zapojit samostatně do jiného síťového obvodu- nepomáhá, pokud se dotknu předzesilovače, brum se začně "měnit", zkoušel jsem odstínit předzesilovač zabalením do několika vrstev alobalu- pomůže, ale ne úplně, brum je jen menší. Dle mého odešel nejspíš předzesilovač, bylo to sračka už předtím, ale stačil mi.
Je tu někdo, kdo mi může doporučit nějaký kvalitní předzesilovač pro MM přenosku?? Něco dobře odstíněnýho, co nebude vydávat žádný rušivý zvuky. Díky moc.
Honza.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Brum

Příspěvek od miro » úte 07. úno 2017 20:03:57

Tak vadu předzesu bych tipnul jako poslední. Něco se změnilo v konfiguraci. Stínění, zemní smyčky....Při dotyku kostry čehokoli se nesmí objevit brum. To značí, že skříň předzesu není spojená se stíněním a signálovou zemí.

Trisuli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 06. zář 2012 8:30:17

Re: Brum

Příspěvek od Trisuli » úte 07. úno 2017 20:39:11

Konstrukce předzesilovače je spojena s uzemněním gramofonu, nezměnilo se vůbec nic, s ničím jsem nehýbal, brum se objevil z ničeho nic. To je mi jasný, že při doteku čehokoliv se nesmí objevit brum, ovšem ať se dotýkám čehokoliv (gramofonu, kabelů, mixu) tak se brum mění pouze při doteku předzesilovače- proto soudím, že vada bude v něm...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Brum

Příspěvek od Návštěvník » úte 07. úno 2017 21:21:28

Některé Reloopy mají GND switch, je tam?

Trisuli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 06. zář 2012 8:30:17

Re: Brum

Příspěvek od Trisuli » úte 07. úno 2017 21:43:21

Není

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Brum

Příspěvek od mi-ro » stř 08. úno 2017 12:05:28

Skříně audiosestavy by měly být galvanicky spojené. Ty je pravděpodobně z nějakého důvodu nemáš, páč jinak si nelze vysvětlit, že dotyk předzesu vyvolá brum, zatímco dotyk ostatních komponent ne.

Trisuli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 06. zář 2012 8:30:17

Re: Brum

Příspěvek od Trisuli » stř 08. úno 2017 12:08:04

Jaké skříně audiosestavy?

Trisuli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 06. zář 2012 8:30:17

Re: Brum

Příspěvek od Trisuli » stř 08. úno 2017 12:14:08

Jakože konstrukce jednotlivých "komponent" by měly být spojeny??? To jsem nikdy neřešil a právě jak už jsem psal- donedávna to fungovala léta bez jakéhokoliv brumu nebo šumu, začlo to z ničeho nic a s ničím jsem nehejbal, ani nic neměnil...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“