Sluchátka do 2 500 kč

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Hotaku

Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od Hotaku » sob 30. črc 2016 21:59:12

Zdravím, mohl bych si od někoho zkušenějšího nechat doporučit sluchátka? Sloužila by pro domácí použití - poslech hudby, sledování filmů, hraní her... Preferoval bych sluchátka s kabelem a bez mikrofonu.

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od MADMAX » pon 01. srp 2016 12:07:02

MAD

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od Petr Z. » pon 01. srp 2016 18:36:59

Ve skupině do 2.5k je hodně složité vybrat typ pro opravdu kvalitní a ničím nebarvený poslech nekomprimované hudby :-) a přes skutečně kvalitní aparaturu:-) Pokud např. posloucháte jakkoli komprimované /po stránce záznamového formátu/ nahrávky a třeba přes PC, nebo domácí kompaktní sestavu, tak je to téměř jedno a vystačíte si se sluchátky i méně renomovaných značek do 1.5k. Zkusil bych se pak poohlédnout i u firmy Koss. To je sice také renomovaná firma s dlouhou tradicí /úspěšně dělali a vyráběli i špičková elektrostatická sluchátka/, ale umí i v nižším cenovém segmentu udělat velmi slušné kousky.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od Marian » úte 02. srp 2016 10:26:33

Hlavne sa rozhodni či chceš aj počuť zvuky z okolia alebo nie. Ak áno potrebuješ nejaké polootvorené, ak chceš mať čím nenej ruchu z okolia tak uzavreté. Či preferuješ veľké alebo malé mušle. Mne osobne zvukovo celkom sedeli AKG K240 (polootvorene) aj keď subiaktívne trochu zvírazňujú basy a K171 ( uzavrete) tie sa mi zdali tiež viac neutrálne ako K240 ale tam je cena už čosi vyššia. Do ceny sa vojdu K121 (plouzavrete) alebo K92 (uzavreté) na bežný posluch by mali byť v pohode a určite to nie je šmejd. Určite sa nájde niečo v tenj cene aj u značky Sennheiser to je tiež svetovo významý výrobca, kolega si zas chváli Beyerdynamicky. Ucho mákaždý iné a nie každému sedí rovnako.
A možno ti vystačia aj lacne číňany, ja mám celkom dobrú skúsenosť zo Superlux HD-681 RD za 20€ (cca 550Kč), čo sa snaží byť kópia tych K240 fakt celkom slušný zvuk aj keď trochu "čínske" výšky a viac zvyrazňujú tie spodné basy ako originál, K240 hrajú čosi lepšie a plast sa zdá byť pevnejší a čosi príjemnejšie sa nosia, ale chrakterom zvuku sa to hodne ponáša. Údajne ten novší model čo je po 30€ je ešte o kus lepší - viac neutrálne, nemal som však možnosť porovnať.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od MADMAX » úte 02. srp 2016 11:22:57

pokud by Ti nevadila otevřená sluchátka s malými náušníky, tak legendární model Koss Porta PRO za cenu o málo převyšující 1000,- Kč zvukově předčí nejen všechny ostatní produkty Koss, ale i většinu konkurenčních sluchátek v ceně pod 4-5tisíc.

jinak varuju před jednou věcí: se sluchátky je to jako dle Nera Wolfa s kuchaři: Existuje několik málo skvělých, sem tam nějaká dobrá a pak morová záplava těch špatných. Být tebou, radši bych si připlatil a koupil si nějaká "provařená" referenční studiová sluchátka: Beyerdynamic DT-770PRO (uzavřená, excelentní a vyrovnaný bas až do 20Hz - bez nějakých falešných hrbů!), DT-990PRO (polootevřená, nepatrně méně nejhlubších basů, ale ještě více transparentnosti a detailů na středech a výškách) Sennheiser HD-25 (dokonale monitorově rovný model se supraaurálními náušníky) nebo jeho konkurence od Beyerdynamic, model T-51p, Audio-technica ATH-M50x (uzavřený model s circumaurálními náušníky, ještě lepší než 770ky). - já osobně jsem si tedy připlatil a mám ty 770 (nadoma) a T-50p, předchůdce 51ček, vozím na koncerty... ucho má sice každý jiné, ale na těchhle sluchátkách se shodly stovky profesionálů po celém světě, tak na nich asi fakt něco bude ;-) ...je to ovšem relace 4-6tis., ale: VÍTE, CO MÁTE. :-D :-D
MAD

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od mkarr » čtv 01. zář 2016 13:11:39

Porty od KOSSa mám doma taky, ale nedavno šla s cenou dolů supraaurální uzavřená sluchátka Marshall Major. http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/marshall-major/
Mám je taky a proti portům mi přijdou zvukově o moc zajímavější a to nejen proto, že jsou uzavřená. A mají sice mikrofon, ale jen na kabelu kde nepřekáží. Už je k mání i verze II s odpojitelným kabelem, ale s tou nemám zkušenost. Některé recenze je sice doporučují především na tvrdší hudbu, ale ve srovnání s dalšími sluchátky v podobné cenové relaci jsou myslím dost před většinou z nich i v jiných žánrech. A jak jinak uznávám firmu RCF, tak když jsem to srovnával s iconica, byl jsem moc rád že mám ty Marshally

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od maro » čtv 01. zář 2016 19:33:39

No nevím. Mám doma kossy porta pro cca 10 let tehdá za 2500kc ( slyšel jsem nové porty a hrají o hodne hůř ) dále Shure se215 a bayerdynamic dt 770 pro v obchodě jsem že zajímavosti zkoušel ty Marshally byl jsem velice ppřekvapen jak špatně hrají. Nekoupil bych si je.
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od blaha » čtv 01. zář 2016 20:55:22

Doma mám SONY, ale letitá a je na nich znát, že dosluhují, v divadle mám AKG K121, a s těma jsem spokojenej, cenově odpovídají.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od mkarr » pát 02. zář 2016 0:44:48

Maro: Tak to mám buď o hodně horší porty, nebo o hodně lepší Majory, nebo máme příliš rozdílné představy jak má vypadat zvuk ve sluchátkách. já byl zase překvapený, jak jsou majory proti těm portům vyrovnané. ALe horší porty bych vyloučil, protože mám už druhé s odstupem pěti let a hrají stejně jako jejich předchůdci, kterým dejž pán bůh molitany ze šmirglu aby tomu kdo je našel v autobuse student agency a nenahlásil, alespoň rozedřely kebulu. Ale sto lidí, sto chutí proto se nevyrábí jen jedny nejlepší sluchátka. Kdyby se Hotaku registroval a my věděli odkud je, možná by pár lidí z okolí nabídlo srovnání.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od Petr Z. » sob 03. zář 2016 16:29:30

Jestli se dobře pamatuju, tak médii proběhla aféra s plagiáty právě PortaPro, jako jednoho z nejprodávanějších/nejžádanějších modelů od Koss a podobný malér udělali mateřské firmě Poláci s přenoskami Ortofon. Je tedy vysoce pravděpodobné, že ty "hůře hrající" Porty máte právě v plagiátu. Na jednotkových cenách to moc poznat nebylo, cena u plagiátů prudce klesala /na polovinu/ až od 3ks nahoru, to byl jediný marker, jak to poznat.
Mám z období PortaPro a SportaPro sluchátka Koss GT5, které pokládám za naprosto nejlepší v segmentu daného provedení.
Stály v roce 1998 nějak okolo 1.800,-Kč, už se přesně nepamatuju, ale v daném druhu patřila GT5 k těm dražším. kromě tohoto otevřeného typu mám ještě DT770, kterým bezvýhradně věřím. Ještě mě v identifikaci brajglu v signálu nezklamaly. Na podobný účel mám ještě historické Pioneer SE-255 s impedancí 8 ohm, které už v daném století uměly hrát velmi podobně, jako DT770.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Sluchátka do 2 500 kč

Příspěvek od mkarr » úte 06. zář 2016 18:45:13

Porty jsem kupoval osobně v jejich servisním centru Eurostar. Myslím že víc jsem pro pravost udělat nemohl :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“