Prepojenie 5.1 na PC

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ma4il
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 20:42:34

Prepojenie 5.1 na PC

Příspěvek od Ma4il » sob 05. lis 2016 20:45:36

Ahojte, chcem sa spýtať mám takéto domáce kino ako ho napojím do zvukovej karty (je 5.1), aby tam išiel aj 5.1 zvuk? Čo mi ktomu treba a z čoho do čoho mám isť?
Ďakujem za odpoveď.
:mrgreen:
Obrázok:
http://imgur.com/a/L7POt

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prepojenie 5.1 na PC

Příspěvek od mkarr » sob 05. lis 2016 21:13:15

Sice z toho obrázku není poznat model, ale když jsem pogooglil dosatečně podobné obrázky, tak to vypadá, že z této věci umí jít zvuk 5.1 ven pouze přes reproduktorové svorky a dovnitř pouze z vloženého CD/DVD. Čili že tahle věc nemá žádný vstup ani výstup zvuku 5.1 umí to výstup zvuku stereo (levý pravý kanál), přes ten bílý a červený cinch (RCA), nebo přes miniDIN konektor pro s-video, ale vstup to snad nemá žádný.

Ma4il
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 20:42:34

Re: Prepojenie 5.1 na PC

Příspěvek od Ma4il » sob 05. lis 2016 21:17:21

A je nejaká vec do ktorej by som mohol tie reproduktory napojiť a dokázalo by to dať 5.1 zvuk? Napr. nejaký iný prehrávač (alebo niečo lacnejšie), je to domáce kino LG LH-T551TB ale na nete o tom asi moc nenájdeš.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prepojenie 5.1 na PC

Příspěvek od mkarr » sob 05. lis 2016 22:43:02

Já už si ho tam právě našel a vycházím z popisků těch konektorů vzadu.
První dotaz asi bude, jestli PCčko má zvukovku s výstupy na 5 kanálový zvuk.
Pokud ano, bude jednodušší shánění něčeho co k tomu připojit.
Bohužel o těch bedýnkách nevím zhola nic a i to co se na nich případně píše bude informace spíš na to, aby to nějak hrálo a v lepším případě to neshořelo, než na to aby to hrálo pěkně.
Co se týče nějakého zesilovače, nebo domácího kina se vstupy, tak pořizovací cena bude vyšší, než cena nějakých slušných repro 5+1 určených přímo k PC. A ty bedýnky k PC budou navíc ještě hrát líp, než tyhle bedýnky připojené k nějakému náhodně sehanému zesilovači.
Stále ještě dobrá volba k PCčku jsou genius Genius SW-HF 5.1 řada 5000
https://elektro.bazos.cz/inzerat/673691 ... -SW-51.php
nebo nějaký podobný výrobek firmy redstar.
Jinak je samozřejmě spousta lepších možností jak si udělat 5+1 zvuk k PC a použít k tomu solidní zesilovač, aktivní SUB, bedýnky co fakt hrají a taky podle toho stojí, ale vzhledem k tomu, že se snažíš vdechnout nový život levnému nepoužívanému domácímu kinu, tak je nenabízím.

Ma4il
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 20:42:34

Re: Prepojenie 5.1 na PC

Příspěvek od Ma4il » sob 05. lis 2016 22:52:44

Vieš čo, ja som ich rozmýšľal kúpiť, ale nechápal som prečo na nete nieje nič o nich k nájdeniu.. Tak som si aspoň fotky popýtal atp. a ako píšeš.. asi to nemá cenu a chcel som si kúpiť genius 5.1 ale rada 6000. Tak dobre diky moc za rady.
Neviem či sa to tu zamyká, alebo ako toto fórum funguje ale môžme to uzavrieť.
DIKY!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“