reproduktory do zdi

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pruszak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. lis 2016 17:26:50

reproduktory do zdi

Příspěvek od pruszak » stř 30. lis 2016 17:31:45

Hezký večer pánové a dámy. Mám dotaz stavím dům a 100% bych chtěl reprosoustav zabudovanou do zdí POZOR do ZDÍ nikoliv STROP!!...:-)
Jenže jsem narazil, jelikož nemám absolutní tušení jaký systém vybrat...samozřejmě jde o čistý zvuk při pouštění hudby chci slyšet Basy zkrátka jsem laik a nemám o tom vůbec tušení..Jsem ochotný se s někým klidně sejít a probrat to . Jednalo by se pouze o spodní patro jelikož nevím jak propojit druhé patro aby nehrálo vše v místnostech stejně...
Takže nevím zda jsem to napsal srozumitelně každopádně jsem schopen poslat plány a vše k tomu určené.
Díky za jakékoliv rady!...:)

zatím ahoj Martin

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od Otas » stř 30. lis 2016 21:11:16

Nebýt nutnosti spojit si místnosti dírou (pokud nemáš doma 60ky nebo alespoň 45ky zdi) by to byla svůdná myšlenka. Basy použitelné pro obě místnosti. Ale rozhodně lepší, přirozenější zvuk, než ze stropů.
Jenže není obvyklé si zkracovat místnost něčím, jako je podhled na stropě. Pokud nemáš už jasný plán s místem pro umístění ozvučnice (nač celou bednu, stačí plato s repráky a basreflexy na zeď), bude to složité. Snazší je plánovat nábytkovou stěnu (zakázkově) s přesným místem pro konkrétní bedýnky.
Principem tento dotaz patří někam jinam (např. Audioweb), kde jsou hifisti. Tady jsou převážně profici nebo poloprofici, kteří zvučí kapely.

pruszak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. lis 2016 17:26:50

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od pruszak » čtv 01. pro 2016 11:12:09

Jo takhle díky za info..Bohužel nemám tušení kde to řešit...Nerad bych v nějakém obchodě, jelikož by určitě někdo nabídl co nebude co se ozvučení týká dobré...
Zkusím to tedy tam, ať neotravuji zbytečne profíky....:)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od TomasVv » čtv 01. pro 2016 12:14:22

Brněnské HiFi studio má takové reproduktory, osazují se do stěny a můžou byt úplně skryté, přetřené pružným nátěrem.
https://www.facebook.com/hifistudio.eu/ ... =3&theater
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. pro 2016 13:46:37

Je to jedna z těch tzv moderních blbostí a už se to tady několikrát probíralo. Existuje určitá nabídka, která s podobným umístěním počítá (má například směrově nastavitelný výškový reproduktor) a v zásadě není na zapuštění do roviny stěny nic špatně, spíš naopak, ale na rozdíl například od umyvadla nebo vestavěné trouby toto nelze v případě potřeby nijak snadno vyměnit za odlišný model ani nelze změnit polohu v místnosti, což je obojí v hodně příkrém nesouladu s tím, jak se domácí bedny v průběhu času používají.
Naprosto nedoporučuju žádné bedny se zakrytým výškáčem, dokonce přemalovaným (!!) a taky ne žádné "panely" z hrajícího sádroše" apod. Je to zvuk z prdele a nejde s tím z principu nic udělat. Jde to proti fyzice a s tou ještě žádný interierový designér nikdy nevyhrál.

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od TomasVv » čtv 01. pro 2016 17:01:56

Byl jsem si to poslechnout, mám to v areálu práce. Ty zamalované repráky (je na to nějaký extra nátěr, ne primalex) mají trošku zastřené výšky, než model s krycí látkou. Ten s hadrou hraje normálně (dle možností poslechu v showroomu), ale je fakt, že se s tím nedá hýbat, měnit za rozměrově jiný model. Je o spíš designová záležitost.
Na druhou stranu - neupírejme nikomu možnost ohromit návštěvy, třeba do malé business zasedačky to není špatné.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: reproduktory do zdi

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. pro 2016 17:20:34

Jo, já se jen divím, čím vším se taky dá ohromovat. Nevidím bedny, slyším zvuk, to asi bude nějaký ZÁZRAK ! Tím extra nátěrem se maluje celá zeď ? Tónuje se tím samým jako ten Primalex ? Před dalším malováním se to škrábe nebo co ?

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“