propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
olepole

propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » čtv 10. srp 2017 16:25:57

Zdar, potřebuji poradit.Mám starší ,ale dobré domácí kino a rád bych k němu připojil mobilní telefon abych z něj mohl pouštět muziku např. z Deezeru.Problém je že kino má jako vstup pouze 3 cinche 1 video a 2 audio. Jack pro audio/video se 3 cinchema mi telefon nepřečte.Když zapojím pouze 2 cinche tak to nehraje.V případě ,že vezmu červený cinch a zapojím ho do videa tak hraje audio přerušovaně.Máte nějakou radu jak to zapojit?

Uživatelský avatar
DjMaYo

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od DjMaYo » čtv 10. srp 2017 17:29:24

No pokiaľ pripojiť káblom jack 3,2 (2,5) stereo -> 2x Cinch RCA do audio in na domácom kine nastavíš Source na aux in, tak by to malo ísť. Nebude to náhodou video/audio výstup pre TV? Skús napísať typ a označenie domáceho kina, prípadne ešte lepšie postnuť tu fotku zadného a predného panelu.


Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Wendys » pát 11. srp 2017 7:23:32

Použiješ audio vstupy na čelním panelu / bílý a červený cinch / a zvolíš tento vstup na přístroji, str. 69 návodu

https://www.google.cz/search?client=saf ... -8i_hLjiFw

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Bassman » pát 11. srp 2017 9:24:52

Pouzi klasicky kabel 3,5 jack stereo / 2x cinch (cerveny, biely), pripoj to spredu a musi to fungovat. Neverim ze by ten system bol tak vypeceny, ze ked nepripojis video signal ,tak nezapne ani audio.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
olepole

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » pát 11. srp 2017 12:50:05

No bohužel se zdá, že je ten systém mimořádně vypečenej.Pokud jsou připojený pouze audio konektory tak to nehraje.Jedině když jsem strčil pravej do videa tak to hrálo, ale přerušovaně.

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Wendys » pát 11. srp 2017 14:05:28

Tak vypečenej přístroj není,audio vstup musí fungovat,k tomu to tam je,pokud to není rozbité,důležité je zda máš správně navolený ten vstup.

Uživatelský avatar
olepole

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » sob 12. srp 2017 15:08:33

Ach jo, je mi líto , ale ať se snažím jak se snažím stále nehraje.Problém je v tom, že nastavení na straně 69 jak mi bylo výše raděno popisuje nastavení vstupů L1 a L2, kdežto ty konektory zepředu hrají jako program F1 a na jejich nastavení jsem nic nenašel.Každopádně díky, že se mi snažíte pomoc,kdyby vás ještě něco napadlo budu vám vděčnej.

Uživatelský avatar
olepole

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » sob 12. srp 2017 15:40:31

Tak jsem ještě trochu prostudoval manuál a má se to tak, že přední konektory slouží pro připojení kamkordéru a lze tam nastavit pouze video/S-video.Nastavitelné vstupy L1 a L2 jsou skarty.Tak nevím jestli je nějaká šance to zprovoznit.


Uživatelský avatar
olepole

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » úte 15. srp 2017 12:58:40

Tak bohužel, nefunguje nic.Zkusil jsem i ten scart na cinche a stále nic.Obávám se že to musim vzdát... :(

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od blaha » stř 16. srp 2017 8:55:25

Musí to fungovat, tak chytrý to zařízení bejt nemůže aby bez přítomnosti videosignálu prostě vstup nenabídlo.

1. ještě nezaznělo jaký máš telefon, resp. jaký má výstup, pokud je to klasický 3,5 jack TRS (špička a dva kroužky) a fungují na něm obyčejná sluchátka, pak potřebuješ kabel TRS jack na 2x CINCH, pokud je 4 pinový (špička a 3 kroužky) a sluchátka jsou speciální, je potřeba zjistit jak je zapojený a opatřit patřičnou redukci

2. potom podle mne musí fungovat přední vstup, jen je potřeba na přístroji zvolit někde v seznamu programů vstup F-1, asi na obrazovce naskočí nějaká modrá nebo černá plocha, ale audio by mělo fungovat, u zvuku pak vždy pracuješ s červeným a bílým konektorem, žlutý patří pro video

3. pokud by jsi připojoval zezadu přes SCART redukci, pak je potřeba připojit do L-1 a redukci přepnout na IN, potom je ještě potřeba provést nastavení podle manuálu str. 69 a 70 na zvuk AN (analogově), a opět pak navolit vstup z L-1

4. pozor ta redukce musí být přesně ta zmíněná, SCART je obousměrný konektor a redukce bez přepínače může být klidně výstupní
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
olepole

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od olepole » stř 16. srp 2017 10:26:20

Je mi líto, ale toto všechno jsem už vyzkoušel.Jack je klasický a mám i klasický kabel jack/2x cinch, zapojeno samozřejmě bílá/bílá červená/červená, navoleno F-1 nehraje.Připojeno přes scart cinchema navoleno L-1 analog nehraje.Zkrátka ať dělám co dělám...nic

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od blaha » stř 16. srp 2017 10:40:36

OK, když třeba do toho předního vstupu, nebo do SCARTu zkusíš připojit nějaký audiovideosignál, třeba z kamery, nebo videa, atp. tak to jede?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » ned 20. zář 2020 20:41:29

Zdravím. Vyřešilo se to nějak ? Mám stejný problém..

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“